Затримка місячних 1 день: відчуття, що це значить, може бути вагітність?

Затримка 1 день для кого-то з жінок є сигналом для сильного переживання. Інші тільки цього і чекають. Але кожна жінка, що вступила в репродуктивний етап життя, просто зобов’язана знати, з чим пов’язана будь-яка затримка місячних, що включає один день і більше. Звичайно, це може бути вагітність. І багато в чому тут допоможуть зорієнтуватися ті відчуття в тілі, які жінка відчуває протягом першого дня затримки місячних.

Наприклад, якщо тягне низ живота протягом декількох днів, то це може означати, що місячні ось-ось почнуться. Одних це заспокоїть, інших — засмутить. Щоб не відбувалося сильного занепокоєння з цього приводу, жінці слід вивчити всі тонкощі перебігу власних місячних, їх терміни та особливості поведінки організму в цей період. А загальна інформація, наведена нижче, допоможе краще розібратися в цьому.

1 Особливості жіночого організму

Жіноча природа така, що кожній жінці без винятку доводиться зіткнутися з таким щомісячним станом організму, як менструація. В результаті гормонального перестроювання організму на новий лад після відсутності запліднення ендометрій (внутрішній шар матки) зазнає циклічні перетворення, що мають відношення до роботи яєчників. Весь цикл можна умовно розділити на 2 фази:

 • фолікулярну в яєчниках;
 • пролиферативную (секреторну) в матці.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Основні причини затримки менструації у жінок
 • Причини затримки менструації на 7-10 днів при негативному тесті
 • Причини і лікування відсутності менструації, якщо немає вагітності
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Зріє в правому або лівому яєчнику фолікул бере участь у виробництві гормону естрадіолу (естрогену), що відповідає першій фазі циклу менструації. В результаті чого ендометрій матки приймається за посилений ріст і готується для прийому заплідненої гамети. У момент розриву фолікула, дозрілого в яєчнику, утворюється жовте тіло. Воно виробляє інший цінний статевий гормон жінок — прогестерон. Появі цього гормону відповідає друга фаза циклу менструації — овуляторная. Під впливом прогестерону на виріс шар ендометрія відбувається зупинка в розвитку останнього. У ньому починаються секреторні перетворення.

Подальший хід подій може протікати по одному з 2 можливих сценаріїв: вагітність наступає або цього не відбувається. Коли має місце вагітність, то жовтим тілом виробляється прогестерон, що дозволяє зберегти вагітність, розвиватися хориону, а після чого і плаценті.

Коли запліднення не відбулося, то жовте тіло перестає продукувати прогестерон. І стає вже тілом білим, позбавленим будь-якої активності. При цьому ендометрій показує наступну реакцію на зменшення продукції прогестерону: відбувається атрофування ендометріоїдних клітин і їх відшаровування. Під кануло шаром ендометрію показуються судини, які до цього часу приймаються виділяти кров. Саме дана рідина, що включає кров і відшарувалися клітини ендометрія, що випливає з піхви, називається місячними.

Нерідко такі виділення супроводжують больові відчуття в області нижньої частини живота, стегон, попереку. Частим станом є припухлість і хворобливість в молочних залозах. Зміни в поведінці і настрої жінки теж є вірними супутниками місячних. У жінки часто змінюється настрій, вона стає дратівливою, тривожною, млявою і слабкою, аж до того, що впадає в депресивні стани.

Нормальним перебігом менструального циклу прийнято вважати період приблизно в 19 днів. Кров’янисті виділення відзначаються протягом 2-7 днів. Показовим є те, що після припинення кровотечі організм жінки не передає дискомфортних і больових відчуттів.

2 Нормальне продовження циклу

Нормальним вважається цикл, рівний саме 28 дням. Відраховують цей інтервал з першого дня менструації і до першого дня наступної. Так, кожна доросла жінка повинна обов’язково відстежувати функції свого тіла, особливо, якщо вона вже веде статеве життя.

Щомісяця вести регулярний облік власного менструального циклу слід в зв’язку з декількома причинами:

 • знаючи дні початку місячних, можна без побоювання планувати проведення активного відпочинку на природі, далекі поїздки або часу у відпустці;
 • так можна визначити дні овуляції, при яких слід підвищити захист різними засобами контрацепції;
 • вирахувавши дні овуляції, можливо посилено працювати над зачаттям;
 • регулярний контроль за власним циклом сприяє своєчасному виявленню різних збоїв циклу та обігу за медичною допомогою.

Однак тривалість в 28 днів — це ідеал, до якого деяким далеко. Так, наприклад, цикл може розтягуватися на цілих 35 днів.

3 Провокуючі фактори

У деяких ситуаціях відзначається таке явище, як затримка місячних. Вона може складати 1 день і більше (зазвичай до 5 днів). Цьому сприяють різні чинники:

 • стресові ситуації;
 • розумовий і фізичне перенапруження;
 • курс лікування гормоносодержащіх медикаментами, антидепресантами, седативними ліками;
 • різке зниження маси тіла, що є досить суворим випробуванням для жіночого організму;
 • інтенсивні фізичні навантаження (наприклад, тренування перед спортивними виступами);
 • інфекції, що поширюються статевим шляхом;
 • авітаміноз;
 • поїздка в іншу природну зону з відмінностями в кліматі.

Навіть перший день затримки місячних — це завжди привід задуматися для жінки. Особливо, коли статеве життя ведеться на постійній основі, а народження дитини не входить в найближчі плани. І більшості жінок приходить на розум навіть протягом цих перших діб затримки місячних виконати не один тест на вагітність, вжити незліченна кількість заспокійливих ліків, обдзвонити всіх близьких і подруг, питаючи у них ради в пошуку розради.

Часом навіть при повній впевненості жінки в відсутності зачаття, вона все-одно хвилюється і не знаходить собі місця, поки не здасться кровотеча. Нерідко ці переживання доповнюються больовими відчуттями в поперекової і тазової області, в нижній частині живота. У кого-то всі ці ознаки посилюються почуттям нудоти, мігренню. Нервове напруження зашкалює, виникає важке відчуття в м’язах тіла. Незважаючи на те, що затримка місячних, що триває від доби до 5, вважається явищем допустимим, при зростанні терміну затримки і збільшуються дискомфортних відчуттях найкраще звернутися негайно до акушера-гінеколога.

4 Рекомендації щодо вирішення проблеми

Якщо помічена така особливість в жіночому здоров’ї, як регулярне опаздиванія місячних, то варто уважно проаналізувати умови свого життя і зрозуміти, від чого виникає таке відставання.

Отже, на що слід звернути увагу?

Коли затримки виникають постійно з місяця в місяць, то швидше за все в житті жінки немає необхідного спокою і стабільності. А такі умови істотно погіршують повноцінність самого життя.

Коли жінкою ведеться календар менструацій, то це дає їй можливість краще побачити зміни і зрозуміти, що організм так реагує на постійний стрес. Тоді можна буде починати робити які-небудь дії для попередження та усунення подібної негативної ситуації:

 1. В першу чергу потрібно подивитися на взаємодію з домочадцями, як вони впливають на комфортність перебування жінки всередині сім’ї, не беруть під чи психіку жінки серйозним психологічним нападкам (це можуть бути будь-які члени сім’ї, від власної матері, чоловіка дітей, до свекрухи та ін.).
 2. Яка атмосфера в спілкуванні між колегами панує на роботі? Чи відчуває жінка в колективі товаришів по службі затишок і комфорт? Або вона й забула, що означають ці поняття в колі колег.
 3. Частота занять сексом має пряме відношення до встановлення менструального циклу, його стандартної тривалості. У свою чергу його повна відсутність привести здатне до такого стану, як затримка місячних на добу і більше.
 4. Правильність харчування теж може впливати на зрушення термінів початку місячних. У раціоні жінки обов’язково повинні бути присутніми такі продукти, як риба і м’ясо, яйця, овочі, зелень, бобові, молочні напої і продукти.
 5. Звички в способі життя. Мало активності, багато нерухомих буднів можуть спровокувати затримування місячних від доби до 5.

Переглянувши ці пункти, жінка зможе привести до норми свій місячний цикл в плані його часових рамок. Якщо тільки вона не планує вагітність. А це вже зовсім інша тема для розмови.

Ссылка на основную публикацию