Затримка 7-10 днів, тест негативний, місячних немає: причини

Затримка менструації на кілька днів зустрічається у багатьох жінок, і це в межах норми — не варто відразу хапатися за тест на вагітність. Однак якщо затримка 10 днів, тест негативний, то тут варто задуматися і відвідати фахівця.

Будь-яка затримка, навіть сама незначна, може викликати тривогу у представниці прекрасної половини людства. Винятки становлять лише ті жінки, які запланували вагітність. Для них відсутність місячних є явною ознакою того, що все йде за планом.

Найчастіше жінки при затримці щомісячних кров’яних виділень на 7, 8 днів біжать в аптеку і купують тест на вагітність. Це найправильніше рішення, яке здатне підтвердити або спростувати побоювання. Ситуація з вагітністю цілком зрозуміла, але що робити, якщо затримка є, а тест негативний?

Причини, за якими не приходять щомісячні, можуть бути різними. Щоб визначити проблему, необхідно звернутися до фахівця. Без консультації у гінеколога ніяких конкретних кроків робити не варто — все-таки мова йде про здоров’я.

Якщо затримку в 8 днів спостерігає молода дівчина, у якої ще не сформований менструальний цикл, то турбуватися нема про що. Як правило, перші два роки місячні особливої ??регулярністю не відрізняються. В основному перші кров’яні виділення у дівчат з’являються в підлітковому віці, а саме в період з 12 до 15 років. Якщо менструації не буде і в 16 років, варто проконсультуватися з фахівцем.

У випадках коли затримка відбувається у жінок, при цьому подібне спостерігається часто, це може бути тривожним симптомом, який говорить про розвиток якого-небудь захворювання. Якщо затримка місячних 7 днів і ймовірність вагітності нульова, але місячні так і не прийшли вчасно, необхідно йти до гінеколога. Тільки ретельна діагностика і правильне своєчасне лікування допоможе уникнути негативних наслідків для організму і швидко вилікувати хворобу.

1 Нормальний цикл

Особливості приходу місячних багато в чому залежать від стану організму жінки, від деяких зовнішніх факторів і спадковості. І все ж найчастіше причиною проблем з менструальним циклом стає захворювання. Це стосується не тільки внутрішніх органів, але і стану психоемоційного фону.

Наприклад, при сильних стресах або надмірному нервовому напруженні, яке жінка відчувала протягом тривалого часу, може статися затримка приходу щомісячних кров’яних виділень. Якщо місячні почалися на пару днів раніше або пізніше наміченого терміну, немає приводу для переживань. Тривожним сигналом, з медичної точки зору, є відхилення в 5 — 9 днів затримки і більше. Якщо місячні затримуються на 10 днів, але тест на вагітність показує негативний результат, це привід негайно звернутися до лікаря.

Медики відзначають, що затримка на кілька днів допустима навіть у здорових жінок, якщо це відбувається не частіше двох разів на рік. Наприклад, місячні можуть прийти значно пізніше, якщо мала місце зміна клімату. З цієї причини збої в менструальному циклі жінки часто помічають під час відпустки.

2 Консультація фахівця

Будь-які порушення функціонування організму, в тому числі і збої в менструальному циклі, можуть бути небезпечні. Відсутність місячних і затримка на 7-8 днів і більше нерідко є ознакою розвитку патології або серйозного захворювання. Це може свідчити про наявність пухлини, в тому числі і злоякісної.

Якщо жінка помітила порушення циклу, варто поставитися до цього питання вкрай серйозно. Тільки своєчасна діагностика і правильне лікування можуть швидко викорінити недуга, а також виключити негативні наслідки для організму.

Варто пам’ятати про те, що деякі захворювання статевої системи призводять до безпліддя. Крім того, ніколи не можна виключати можливості появи запалень, міоми або пухлин. Відсутність менструації в 5, 10, 16 днів або в цілий місяць саме по собі ніякої небезпеки для жіночого організму не представляє. Однак причина, по якій зайвий ендометрій перестав відділятися від матки і виходити назовні у вигляді кров’яних виділень, — це інша справа. Тут мова може йти про небезпечні вірусних захворюваннях і навіть про ракових пухлинах.

3 Хибнонегативні відповіді тесту

У більшості випадків, якщо місячні не приходять на 10 день, це говорить про вагітність, проте в медичній практиці часто зустрічаються випадки, коли порушення менструального циклу говорить про серйозне захворювання. Якщо затримка триває 1-2 дні, то це не привід для переживання і не причина для покупки тесту на вагітність.

А ось якщо затримка 7 днів, тест негативний, причини можуть бути різними. В першу чергу це може говорити про те, то жінка завагітніла. Крім того, що кров’яні виділення не приходять вчасно, можуть з’явитися такі симптоми, як змінена базальна температура, білі виділення, збільшення розміру грудей, помітна дратівливість, головний біль і запаморочення. Тіло жінки стає більш чутливим, особливо це стосується грудей.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Основні причини затримки менструації у жінок
  • Причини відсутності менструації при негативному тесті на вагітність
  • Причини і лікування відсутності менструації, якщо немає вагітності
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Навіть в тих випадках, коли затримка менструації становить 9 днів, 10 і більше, а тест показав негативний результат, це не є 100-відсотковою гарантією відсутності вагітності. Аптечні засоби для визначення вагітності хоч і вважаються дуже ефективними, але абсолютною точністю не володіють. Тим більше що далеко не всі жінки при їх використанні чітко дотримуються правил, тому хибнонегативні відповіді не рідкість.

Щоб бути більш впевненою, варто придбати відразу кілька тестів. Найкраще, якщо вони будуть від різних виробників. Якщо всі вони одноголосно дадуть негативну відповідь, значить, вагітності точно немає і причину потрібно шукати в іншому.

Фахівці рекомендують дотримуватися певних правил при використанні тесту на вагітність. В першу чергу необхідно ретельно вивчити інструкцію, а під час процесу обов’язково її дотримуватися. Проводити тестування найкраще в ранковий час. Саме після того, як жінка прокидається, у неї в крові знаходиться найбільше скупчення ХГЧ, тобто гормону, який вказує на вагітність.

Варто врахувати і те, що тести з різним рівнем чутливості дають різні результати. Це треба пам’ятати при виборі відповідного варіанту. Якщо затримка зовсім невелика, найкраще придбати тест з максимальним відгуком. В іншому випадку він може показати негативний результат навіть тоді, коли насправді вагітність вже є.

Якщо в перші дні тести показали негативну відповідь, варто почекати кілька діб і провести процедуру знову, коли затримка буде 7, 8 днів.

4 Симптом захворювання

Якщо варіант з вагітністю точно відпадає, але місячних так і немає, не виключено, що кров’яні виділення не йдуть через будь-якої хвороби.

Порушення менструального циклу можливо при поликистозе яєчників, це не просто хвороба, а ціла група захворювань, які виникають через неправильну вироблення естрогену і чоловічого гормону андрогену в жіночому тілі. При їх надмірній кількості можуть виникати затримки місячних, так як найчастіше при наявності даного синдрому немає овуляції. Ігнорування цієї недуги може привести до серйозних захворювань, в тому числі і до безпліддя.

При поликистозе яєчників спостерігаються проблеми не тільки з самими яєчниками, але і з щитовидною залозою, гіпофізом, нирками і гіпоталамусом. Нерідко мають місце і такі неприємні симптоми, як порушення обміну речовин і зайву вагу. Крім того, жінку з полікістозом видає зайва волосатість на ногах, на обличчі і в області паху.

Цілком можливо, що місячні відсутні через запалень, які виникають у внутрішніх органах. Порушення менструального циклу в даному випадку може бути викликано тим, що процес нормального функціонування жовтого тіла, дозрівання фолікул і овуляції порушується, через що щомісячні кров’яні виділення приходять із запізненням. Варто зауважити, що дуже часто запальні процеси у внутрішніх статевих органах жінки виникають через неправильну установки внутрішньоматкової спіралі.

До причин тимчасової відсутності місячних можна віднести переривання вагітності. Подібні операції рідко проходять безслідно для жіночого організму, тому затримка цілком зрозуміла. Більш ніж імовірно, що при вискоблюванні доктор зачепив зайва кількість тканини, тому менструації може не бути досить тривалий час.

Цикл повинен повністю відновитися після того, як внутрішні органи відновляться. Як правило, це займає не більше одного місяця. Якщо кров’яні виділення не почалися і через 1,5 місяці, необхідно йти на огляд до гінеколога.

Порушення менструального циклу може бути спровоковано прийомом різних лікарських препаратів. Як правило, таким чином на організм діють гормональні засоби. Вони можуть привести до гіперторможенія яєчників, тому місячні можуть не приходити до того моменту, поки не закінчиться курс лікування даними препаратами або гормональна терапія не буде замінена іншою.

До подібного ефекту можуть привести і екстрені кошти для контрацепції. Вони служать для того, щоб запобігти вагітності, але приймаються після статевого акту. На жіночий організм подібні контрацептиви роблять украй агресивний вплив. Через це може бути порушено функціонування яєчників і гіпофіза, а також може статися порушення гормонального фону. Подібні засоби здатні привести до тривалого збою в менструальному циклі.

Серед лікарських препаратів, які можуть вплинути на прихід місячних, варто відзначити і сечогінні засоби, антидепресанти.

Не виключено виникнення пухлинних захворювань. Це може бути рак, кіста або міома. Про інших хворобах гінекологічного характеру теж забувати не варто. До них відносяться ендометріози, аденоміоз і ендометрити. Крім того, негативний вплив на менструальний цикл надають інфекційні недуги, пов’язані з сечостатевої системою.

5 негінекологіческіх проблеми

Місячних може не бути деякий час після народження дитини. Це нормально, а триває цей «відпустку від менструації» від двох тижнів до одного року, в залежності від того, який спосіб годування дитини вибрала мати.

Нормою вважається і періодична затримка щомісячних кров’яних виділень при дисфункції яєчників під час клімаксу. В цей час репродуктивні функції починають сходити нанівець, місячні приходять не за графіком і стає з кожним разом все менше. Це цілком нормально для жінок, які досягли певного віку.

На менструальний цикл впливає психоемоційний стан. Якщо мають місце постійні стреси, то проблеми з графіком місячних не виключені. Варто зауважити, що для організму стресом є і різкий набір ваги. Крім того, часто помічають затримки місячних і жінки, які дотримуються суворої дієти. До своїх кілограмам жінка повинна ставитися серйозно. Тіло потрібно тримати в формі і не дозволяти вазі різкі перепади. Все це призводить не тільки до порушення менструального циклу, але і до маси інших проблем, від яких найчастіше позбутися дуже складно.

При порушенні графіка приходу місячних, особливо якщо під час затримки тест показує негативний результат, потрібно звернутися до лікаря і пройти діагностику. Як правило, вона складається з гінекологічного огляду, здачі крові на аналізи, ультразвукового дослідження і вимірювання температури. У рідкісних випадках може бути призначена МРТ. Це необхідно для виключення можливості розвитку пухлини в гіпофізі.

Ссылка на основную публикацию