Застій молока. Як уникнути застою молока і способи вирішення.

Грудне молоко — це найцінніше, що мама може дати своїй дитині на першому етапі його життя. Саме тому за грудне вигодовування необхідно боротися і намагатися всіма силами зберегти його.
Грудне вигодовування — це досить трудомісткий процес, який не терпить ліні. Необхідно зберегти груди здорової, і крім цього забезпечити постійний приплив молока.
Часто у первісток жінок починають тріскатися соски. Це дуже болісний процес для мами. Однак не варто відлучати малюка від грудей. Купуйте спеціальні накладки і пробуйте годувати через них, а в цей час активно лікуєте свої груди.
Але можуть виникнути й інші проблеми.
Коли дитина зовсім маленький, і чисто фізично не може випити все молоко, яке знаходиться в грудях, у молодої мами часто відбувається застій молока, або лактостаз. Груди може хворіти, червоніти, у деяких піднімається висока температура, яка часом погано збивається, з’являється загальне нездужання, а коли жінка доторкається до грудей, то відчуває невеликі ущільнення. Причина цього елементарна безпечність мами. Тому що необхідно ретельно обмацувати груди після кожного годування, а так само зціджувати молоко, якщо його стало занадто багато.
Так само однією з причин може послужити неправильне або не часте прикладання дитини до грудей. Відповідальна мама повинна стежити за своїм здоров’ям, тому що часом, така серйозна проблема, як лактостаз, може привести до ще більш страшних наслідків, а саме до маститу. Щоб цього не допустити обстежте груди самостійно щодня.

Якщо раптом, ви відчули біль в області грудей, у вас піднялася температура, то негайно вживайте заходів.

1. Спробуйте зцідити молоко. У цьому вам може допомогти молокоотсос. Як ручний, так і електричний. При виникненні проблеми з тонометром, зцідіть молоко руками.
2. Перед процесом зціджування буде добре провести легкий масаж грудей, а особливо в тих місцях, де ви відчуваєте найбільшу ущільнення.
3. Якщо масаж не допомагає і молоко зцідити не виходить, то спробуйте прийняти теплий душ. Погрійте груди теплою водою, це посилить відтік молока. Після того, як ви трохи зцідити, дайте цю груди дитині. Постарайтеся погодувати його в різних положеннях. Сидячи, лежачи, з під руки.
4. На ніч прикладіть на хворе місце капустяний лист. Вона допоможе впоратися з болем.
Щоб більше не провокувати застій молока в грудях намагайтеся носити зручне білизну і годувати свою дитину за всіма правилами.
У деяких мам існує інша проблема: молока катастрофічно не вистачає. У цьому вам може допомогти ваш малюк. Прикладайте його якомога частіше до грудей, а після годування намагайтеся зцідити хоч кілька крапель молока.
Пийте різні чаї, які так само стимулюють лактацію. Крім чаю, можна приймати лікарські засоби, які не завдають ніякої шкоди організму молодої мами і її дитині, проте дуже сприятливо позначаються на кількості грудного молока.
І найголовніше, поменше нервуйте, більше відпочивайте, гуляйте зі своїм малюком, грайте з ним і тоді, ніякі «молочні» проблеми не торкнуться вашу сім’ю.

Лактостаз: як зціджувати молоко? (Відео)

Ссылка на основную публикацию