Заставна на квартиру по іпотеці Ощадбанку

Позика під заставу нерухомості — досить поширений варіант отримання необхідної грошової суми. Іпотечні кредити схвалюються банками набагато частіше, тут менш жорсткі вимоги до позичальника. Так як ця угода передбачає певні правові операції з нерухомістю, то для її оформлення потрібно значний пакет документів. Наприклад, в Ощадбанку кількість необхідних паперів може досягати тридцяти найменувань. Але незалежно від кількості необхідних документів, без деяких з них в іпотечному кредитуванні не обійтися в будь-якому випадку. Одним з таких обов’язкових документів є заставна.

Оформлення заставної по іпотеці в Ощадбанку

За своєю юридичною суттю заставна є цінним папером, яка закріплює права її власника на виконання в його користь грошового зобов’язання, в тому числі на звернення стягнення на заставлене майно.

Заставна при іпотечному кредитуванні оформляється одночасно з іншими документами по кредиту. Даний документ робиться в одному примірнику, який зберігається в кредитній установі.

У заставної має бути зазначено:

  • П.І.Б. заставодавця із зазначенням паспортних даних та місця реєстрації;
  • Основні умови іпотечного договору: його предмет, терміни виконання зобов’язань, умови погашення заборгованості, порядок звернення стягнення на заставу;
  • Способи виконання зобов’язань позичальником;
  • Інформація про заставодержателя.

Заставна на об’єкт нерухомості підлягає обов’язковій реєстрації як будь-яка інша угода з нерухомим майном. З моменту державної реєстрації даний документ вступає в юридичну силу. Відзначимо, що на зміст заставної не впливає специфіка конкретного банківського продукту. Наприклад, іпотечне кредитування з державною підтримкою та іпотека під заставу наявної нерухомості передбачають однаковий порядок оформлення заставної.

Згідно із загальними умовами іпотечного кредитування Ощадбанку заставна може бути оформлена на наступні об’єкти:

  • Земельна ділянка;
  • Комерційні об’єкти;
  • Житлова нерухомість;
  • Нежитлові об’єкти.

До кожної категорії об’єктів існують певні вимоги, при дотриманні яких банк прийме їх в якості застави. Практика показує, що найбільш поширені заставні на житлову нерухомість: будинки, квартири.

Порада: для оформлення заставної в Ощадбанку необхідно скористатися формою банку, але попередньо варто проконсультуватися з юристом, а пропоновані їм варіанти редагування узгодити з кредитним фахівцем.

Заставна на квартиру по іпотеці Ощадбанку — зразок

Заставодавцем за заставною може бути будь-яка особа, яка володіє об’єктом нерухомості, переданим в заставу. Власник об’єкта має в обов’язковому порядку бути присутнім при оформленні заставної і надати оригінали правовстановлюючих документів. Позичальник може звернутися до будь-якого юриста для складання заставної, а також в компанії, що займаються супроводом угод з нерухомістю або їх оформленням. В даний час Сбербанк розробив свою форму заставної на квартиру, яка найчастіше застосовується в іпотечних угодах. В даній формі відображені всі істотні параметри кредитного договору саме цього банку. Наприклад, вказані умови дострокового погашення кредиту в Ощадбанку, а також порядок переходу права власності на заставу в разі порушень умов договору.

  • Завантажити зразок закладений на квартиру по іпотеці .doc

До речі, необхідно враховувати, що у кредитної організації є право продати заставну будь-якого іншій особі. Але для позичальника це не тягне за собою ніяких негативних наслідків, а також не знімає з нього зобов’язань перед банком.

Скористатися заставної кредитор може тільки в разі порушення позичальником порядку погашення заборгованості. У такій ситуації заставна є підставою звернути стягнення на предмет застави без додаткових вимог до позичальника або звернення до суду. Справедливості заради відзначимо, що навіть наявність заставної не завжди дає можливість на безспірне звернення стягнення на заставу.

Після погашення іпотечного кредиту позичальникові необхідно звернутися у відділення банку, де він був оформлений, і зажадати повернення заставної. Закон дає банку на повернення місячний термін. Дії банку по утриманню заставної після виконання умов кредитного договору є неправомірними. Для Ощадбанку сценарій такої поведінки не характерний, найчастіше утримують заставну банки, що дають кредити з поганою кредитною історією і простроченням. У такому випадку позичальник має негайно звертатися до суду з позовом про зобов’язування кредитної установи здійснити повернення заставної.

Вибираючи, в якому банку краще брати іпотеку, необхідно орієнтуватися не тільки на розмір платежів по кредитах, але і на умови обтяження нерухомості, що закладається. Наприклад, банк може запропонувати низький відсоток іпотеки на вторинне житло, але умови заставної по ній можуть бути досить суворими, аж до можливості звернути стягнення на заставу в разі дводенної прострочення по щомісячному платежу.

Збережіть статтю в 2 кліка:

В даному випадку краще всього вибирати банки з прозорими умовами. Наприклад, Сбербанк має безліч іпотечних програм, які містять зрозумілі вимоги, а в будь-якому відділенні банку або на спеціалізованих сайтах завжди можна знайти зразок заставної, яку необхідно буде оформити при іпотечному кредитуванні. Такий зразок дасть конкретне уявлення потенційному позичальникові про умови кредитування та про можливі ризики, що забезпечує більш зважений підхід до оформлення іпотеки.

Ссылка на основную публикацию