Засіб від сивого волосся

Переконання в тому, що сиве волосся — один з ознак починається старіння, давно визнано неспроможним. В даний час лікарі-трихолог і професійні косметологи визнають, що головна причина посивіння шевелюри, яка сьогодні може спостерігатися навіть у тридцятирічних чоловіків і жінок, — спадковість. Існує і безліч інших причин передчасної появи цього дефекту, основними з яких є:

 • хронічний дефіцит вітамінів (авітаміноз), особливо вітаміну В12, який сприяє накопиченню білків, що відповідають за здоров’я і зовнішній вигляд волосяних волокон;
 • стресові ситуації, коли сивина пасом або повне посивіння шевелюри виникали внаслідок гострого стресу, емоційної травми або сильного психологічного переживання;
 • термічне пошкодження волосяних волокон, викликаний надмірним використанням завівочний щипців, прасок і плойок;
 • зловживання фарбуванням, особливо при використанні неякісних косметичних засобів, що містять театральний і парафенилендиамин, які є потужними каталізаторами посивіння;
 • у жінок причиною передчасного посивіння волосся можуть бути гормональні збої, при яких відзначається дефіцит гормонів, що відповідають за пігментацію волосяних волокон;
 • небажання в холоди носити головний убір призводить до зниження інтенсивності мікроциркуляції крові в шкірному покриві голови, що погіршує постачання коренів киснем і живильними речовинами і призводить до порушення пігментації.

Деякі лікарі-геронтологи вважають, що раніше поява сивини може свідчити про передчасне загальному старінні організму і реакції на проведення будь-якого лікування. Фізіологічно це виражається зниженням вироблення кореневими фолікулами меланіну. Слід пам’ятати, що посивіння — це не хвороба, яка піддається лікуванню, проте запобігти появі ранньої сивини цілком можливо. Це відноситься і до чоловіків, і до жінок, так як основні причини (крім гормональних збоїв) у представників обох статей однакові.


При ранньому посивінні консультація у лікаря обов’язкове. Однак крім цього необхідно звернути увагу на харчування. У раціоні необхідно використовувати низькосольову меню і знизити щоденне споживання кави. Слід урізноманітнити харчування продуктами з багатим вмістом таких мікроелементів, як мідь, цинк і залізо.

До них відносяться:

 • відварні картопля і буряк;
 • свіжа білокачанна капуста;
 • цитрусові;
 • мигдаль.

Великий вміст цинку в легкозасвоюваній формі мається на таких продуктах, як:

 • гарбузове насіння і волоські горіхи;
 • пивні дріжджі;
 • банани, манго;
 • з фруктів — абрикоси і вишня.

Для зниження ймовірності появи поодиноких сивого волосся протягом дня необхідно пити велику кількість свіжих соків, використовувати страви з тріски, м’яса кролика, свинини, яловичих печінки і нирок. Саме багаті комплексом вітамінів фруктові та овочеві соки сприяють детоксикації організму в цілому і інтенсифікують вироблення волосяних пігментів.


З раціону слід виключити продукти і напівфабрикати, що мають в своєму складі штучні барвники, консерванти і смакові добавки. Відзначено, що злісні курці починають сивіти раніше, тому при появі перших сивого волосся необхідно постаратися позбутися від цієї шкідливої ??звички

У деяких при передчасному посивінні виробляється звичка висмикувати кожен знову з’явився сивий волосок. Ні в якому разі не можна цього робити. При примусовому висмикування пошкоджується кореневої фолікул, а на місці вилученого волосяного волокна виростає кілька інших, теж сивого волосся.

Позбавлення від сивини

Для того щоб уникнути передчасного посивіння, необхідно при першій появі сивого волосся визначити основну причину цього явища. При цьому в ранньому віці консультація у фахівця-трихолога йди ендокринолога обов’язкове. Крім цього в якості профілактичних заходів слід:

 • припинити використання термічних пристроїв для укладання пасом і вирівнювання локонів;
 • змінити тонуючий шампунь або засіб для відновлення і фарбування волосся на більш щадний;
 • переглянути свій раціон в бік більшої збалансованості, використовуючи продукти багаті вітамінами і мікроелементами;
 • уникати на роботі і в побуті конфліктних ситуацій, які можуть привести до стресів або збільшення психоемоційного навантаження;
 • використовувати спеціальних масаж шкірного покриву голови.


Якщо ці заходи не знизили інтенсивність появи сивини, то слід звернутися до фахівців Центру краси і спробувати одну з сучасних технологій — наприклад, лазерну терапію. Цей спосіб лікування волосяного покриву інтенсифікує кровообіг шкіри голови безпосередньо в зоні розташування Конєва цибулин, покращуючи тим самим їх харчування і відновлюючи природну пігментацію.

Забарвлення сивіючого волосся

Сучасна парфюмерно-косметична індустрія надає сивіючого і вже посивілим людям досить широку номенклатуру стійких, фарбувальних засобів, надійно і надовго маскують сивину. Однак при виборі конкретного типу і бренду барвника перевагу слід віддавати засобам, які надають максимально щадне дію на шевелюру.

Цій вимозі відповідають відтінків бальзами, шампуні і фарби, що містять мінімальну процентну кількість окислюють інгредієнтів. При виборі відтінку барвника перевагу слід віддати косметичним барвником продуктам, тон яких максимально наближений до природного кольору волосяного покриву. Для додання найбільшої природності пофарбованим волоссям, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 • для найбільшої природності сивого фарбованого волосся слід вибирати фарбувальний склад, який має відтінок на два тони нижче натурального кольору шевелюри;
 • для зниження візуалізації наявних дефектів лицевого овалу не рекомендується фарбувати волосся в відтінок, сильно контрастує з кольором обличчя;
 • незважаючи на достоїнства натуральних хни і басми, їх застосування повинно проводитися з обережністю — не виключено, що сиве волосся при відновленні можуть придбати зеленуватий відтінок;
 • щоб уникнути «прояви» сивини, домашнє фарбування або відвідування салонів краси повинно виконуватися не рідше разу на один-два місяці.

технологія фарбування

Техніка і технологія фарбуючи сивини значно відрізняються від звичайного декоративно-косметичного зміни кольору волосся. При цьому вибір фарбувального складу і спосіб зміни кольору багато в чому залежать від типу сивини. Сьогодні візажисти косметичних салонів і центрів краси розрізняють наступні види посивіння, які визначають фарбувальний склад і спосіб, як пофарбувати шевелюру:

 • вогнищева сивина, що з’являється на окремих ділянках волосяного покриву — скронева або потилична;
 • розсіяна сивина — рівномірний зміна кольору всієї шевелюри.

Крім типу посивіння необхідно враховувати здатність волосяних волокон до фарбування. Розрізняють такі види посивілих волосся:

 • легко фарбується сивина зазвичай супроводжує тонким і м’яким волосяним волокнам, що не перешкоджає штучному красящему пігменту глибоко проникати в товщу волоса;
 • сивина на волоссі середньої товщини і жорсткості зазвичай відноситься до нормально фарбується типу — для отримання оптимального результату при фарбуванні слід використовувати Шестипроцентне оксиданти (окислювачі);
 • погано фарбується — склоподібної сивині супроводжують жорсткі і ламке волосся, для яких перед відновленням кольору слід використовувати додаткові косметичні засоби і застосовувати спеціальні процедури.

Сьогодні при фарбуванні сивого волосся в центрах краси та перукарень салонах найбільш часто використовують косметичні барвники «Estel» або «Igora». Крім колірної градації ці забарвлюється засоби поділяються за процентним вмістом в них окислювача (зазвичай аміаку). Ці склади випускаються в чотирьох категоріях, кожна з яких містить 3,0%, 6,0%, 9,0% або 12,0% оксиданта.

Незважаючи на те, що більшість візажистів рекомендує для маскування сивини звертатися до послуг фахівців косметичних салонів, багато жінок категорично проти професійних послуг, вважаючи за краще самостійно пофарбувати волосся вдома. При домашньому фарбуванні шевелюри слід дотримуватися таких правил, які дозволять не тільки якісно пофарбувати волосся, але завдати мінімум шкоди коріння і волосяним волокнам.

 • Фарбувальний склад в першу чергу наноситься на явно виражені осередки сивини.
 • При зміні кольору більш ніж на два тони фарбування слід починати з верхівки, а суміш рівномірно розподіляти по звий довжині пасом.
 • Якщо при фарбуванні використовувати прогрівання волосяного покриву (проти чого виступає більшість професійних перукарів і косметологів), то час на процедуру можна скоротити в два рази.
 • Перед змиванням складу шкіру голови слід злегка помасажувати, після чого фарбу змити сильним струменем води і тільки після цього використовувати полоскання з ополаскивателями і шампунями.


Багато жінок категорично проти використання промислових косметичних засобів і вважають за краще користуватися народними рецептами маскування сивини.

Народні засоби для профілактики посивіння

Ті жінки, які проти фарбування сивини в косметичних салонах, можуть з успіхом використовувати в домашніх умовах народні, перевірені часом засоби.


Поживна маска наноситься на шевелюру за півгодини до миття голови. Для її приготування необхідно змішати десертну ложку лимонного соку, дві — три краплі харчового оливкової олії і дві столові ложки морквяного соку. Отриманий склад втирають в шкіру голови. Більш ефективна маска, в якій оливкова олія в рівній кількості замінено реп’яховою.

Часникова маска не тільки позбавить від з’являються сивого волосся, але і прискорить зростання нормально забарвлених волокон. У пропущену через землянку масу часнику, додають кілька крапель реп’яхової олії, після чого склад втирають в шкіру голови. Час витримки під поліетиленовою шапкової — півгодини, після чого маску змивають теплою водою.

Крім вже згадуваних хни і басми, як натуральних засобів для фарбування сивого волосся можна використовувати зелену шкірку незрілих волоських горіхів. Шкірку наполягають на спирті і отриманої настоянкою забарвлюють пасма. Час витримки — 2 години, поле чого сиве волосся набувають насичений каштановий колір, який має високу стійкість.

Ссылка на основную публикацию