Засіб в аптеці від бородавок і папілом: список кращих ліків

Бородавки і папіломи — освіти, які є на шкірі у багатьох людей. Якщо такі нарости розташовуються на видному місці або там, де часто піддаються травмування, наприклад на руках, то фахівці рекомендують їх видалити. Причому важливо зробити це правильно. Адже доброякісна пухлина здатне швидко збільшитися в розмірах і поширитися на інші ділянки шкіри, а також в окремих випадках переродитися в меланому. Найчастіше крім сучасних методик видалення (лазерокоагуляции, кріодеструкції, електрокоагуляції і радіохвильового способу) фахівці призначають застосування різних медичних препаратів. Давайте розберемося, який засіб в аптеці від папілом і бородавок допоможе видалити їх краще, а також розглянемо їх основні особливості.

На які групи діляться кошти з аптеки

Всі медичні засоби, що застосовуються для видалення бородавок і папілом, діляться на кілька груп:

 • некротизуючий кошти, тобто покликані позбавити бородавку харчування киснем і поживними речовинами;
 • з ефектом кріотерапії, коли відбувається заморозка наросту;
 • кератолитические препарати в аптеках, руйнують роговий шар шкіри, попередньо розм’якшують і розчиняють його;
 • репеленти, які стимулюють місцевий і загальний імунітет, сприяють зміцненню захисних механізмів організму.

Кожна з цих груп ліків і аптеки має свої особливості застосування. Так, некротизуючий кошти не можна використовувати для усунення утворень зі слизових оболонок, геніталій, обличчя, шиї та інших ділянок тіла, на яких дуже ніжна і тонка шкіра. Особливо небезпечно наносити такі речовини поблизу очей, так як неакуратний рух може привести до погіршення і навіть повної втрати зору. Такі ж рекомендації фахівці дають на рахунок коштів з ефектом кріотерапії і кератолитических медикаментів. А ось імуностимулюючі засоби з аптеки мають щадне дію і підходять у всіх випадках.

Велике значення має і кількість, а також розмір бородавок або папілом, які потрібно видалити. Для середніх і невеликих наростів можна застосовувати всі засоби. А ось великі освіти краще видаляти за допомогою фахівця. У домашніх умовах для цього часто використовуються саме некротизуючий і кератолитические препарати з аптеки. Замороження не проводиться, якщо площа вимагає обробки зони перевищує 2 кв.см. Імуностимулюючі засоби можуть наноситися як на одиночні нарости, так і на їх скупчення, але таке лікування вважається найтривалішим з усіх можливих.

У деяких випадках, особливо коли освіти набувають масового характеру або ж розташовуються в важкодоступних зонах тіла, доводиться вдаватися до комплексної терапії. І крім використання лікарських засобів з аптеки для видалення утворень потрібно повністю змінити свій звичний спосіб життя, відмовившись від шкідливих звичок, нездорової їжі, введення в звичний день піших прогулянок і процедур загартовування. Все це допоможе запобігти повторному виникненню папілом і бородавок, так як утворення часто виникають саме на фоні зниженого імунітету.

Некротизуючий кошти від бородавок

Некротизуючий препарати для видалення папілом і бородавок — кошти, які застосовуються найчастіше при домашньому лікуванні папілом і бородавок. Використовувати їх необхідно дуже акуратно і наносити тільки на самі нарости, уникаючи попадання на здорову шкіру. В іншому випадку ви отримаєте опік і інші негативні наслідки від ліки з аптеки.

Серед найбільш часто застосовуються в цій групі препаратів варто відзначити:

 1. Веррукацід. Цей аптечне засіб має потужний прижигающим і муміфікують дією. У його склад входить фенол і метакрезол, які руйнують білки епідермісу і запускають процеси регенерації тканин. Детальніше про нього йдеться в цій статті.
 2. Суперчістотел. Ці ліки схожої дії, але в його складі суміш лугів. Рідина з аптек дуже агресивна і миттєво роз’їдає бородавку, залишаючи на своєму місці чорну скоринку, яка з часом відпадає. Більше інформації можна взяти ось тут.
 3. Ферезол. Цей препарат сьогодні практично не випускається і продається не у всіх аптеках. Проте, він користується популярністю і до сих пір з успіхом застосовується для видалення папілом і бородавок. За своєю формулою він схожий з Веррукацідом, який і витіснив його з фармакологічного ринку. Детально з ліками можете ознайомитись ось тут.

Кератолічіскіе кошти

Також великою популярністю в аптеках користуються засоби з кератолитическим дією. Ось найбільш популярні з них:

 1. Саліпод. Це пластир, який дуже зручний в нанесенні і ефективний в боротьбі з різними наростами. У його склад входить сірка і саліцилова кислота. Обидва компоненти агресивні і за 2-3 застосування допомагають повністю видалити дрібне освіту. Для більших бородавок потрібно більше процедур. Більше інформації про пластирі дізнаєтеся з цієї статті.
 2. Саліцилова мазь. Аптечний препарат з яскравим протизапальну, антисептичну і кератолітичну дію, що випускається у формі мазі для зовнішнього застосування. Мазь наноситься на бородавку або папілом, а навколишні освіту тканини покриваються пластиром для запобігання їх травмування. Детальний опис кошти ось тут.
 3. Колломак. Це розчин продається в аптеках для зовнішнього використання. Наноситься він безпосередньо на бородавку і містить в собі саліцилову кислоту. Розчин не дає припікання, а повільно і делікатно відшаровує шар за шаром освіту.
 4. Клареол. Ліки, основою якого є компоненти натурально го походження. Клареол користуються великою популярністю, хоч його і не часто можна зустріти в аптеці. Чи не залишає рубців і пригнічує вірус всередині організму.

Ефект кріотерапії від бородавок і папілом

Кріодеструкція бородавок або папілом — популярна процедура, яка допомагає видалити нарости на шкірі дуже швидко, безпечно і безболісно. Сьогодні є можливість скористатися цією методикою в домашніх умовах, причому в більшості випадків досягти необхідного терапевтичного ефекту можна вже після першого застосування засобу з аптеки, а повне загоєння тканин спостерігається вже через 2-3 тижні. Примітно те, що після застосування ліків з ефектом кріотерапії, на місці утворення не залишається шрамів і рубців.

Ось найбільш популярні з них:

 1. Кріофарма. Це засіб з аптеки проти бородавок або папілом вважається одним з найбезпечніших і простих у застосуванні в домашніх умовах. У комплекті з ним є аплікатор, який дозволить при акуратному і правильному використанні обробити тільки наріст, не зачіпаючи навколишні здорові тканини. Утримувати аплікатор із засобом потрібно всього 10-20 секунд, після чого протягом 10 днів ви забудете про освіту. Якщо наріст занадто великий, то доведеться повторити процедуру ще раз. Детальний опис та рекомендації щодо застосування від папілом або бородавок ви знайдете по посиланнях ..
 2. Вартнер кріо. Це схоже з ліками Кріофарма за своєю дією засіб, але, за відгуками людей і фахівців, має меншу ефективність. В основному це речовина застосовується для боротьби з підошовними бородавками. Використовується воно так само, як Кріофарма з невеликими відмінностями, але в своєму комплекті має 12 одноразових аплікаторів. Болеше інформації в цій статті.

Іммуномоделірующіе аптечні засоби

Останнім часом все більшої популярності в аптеках набирають кошти, мають імуностимулюючу і імуномодулюючу дію. Всі вони покликані зміцнити місцевий і загальний імунітет, сприяти якнайшвидшому одужанню шкіри і відпадіння бородавок і папілом без будь-якого згубного дії, як некротизуючий і кератолитические препарати. Причому ці кошти можна застосувати як для видалення вже наявних утворень, так і для профілактики їх появи.

Багато з таких ліків з аптек дозволені для використання в дитячому віці і в період вагітності. Але без консультації з фахівців починати їх застосовувати самостійно не варто. Імунітет — крихкий механізм, який не любить втручання ззовні. І підібрати імуностимулюючий препарат, який не принесе шкоди, зможе тільки лікар після проведення обстеження наростів і обліку ваших індивідуальних особливостей.

Ось найбільш часто призначаються кошти з цієї групи, що продаються в аптеках:

 1. Панавір. Це засіб випускається у формі гелю. Він має потужний противірусну дію, а при нанесенні служить хорошим лікуючим і профілактичним засобом від всіх проявів папіломавірусу. Тривалість такого лікування становить 10-14 днів. Мазати ліки потрібно 4-5 разів на день, обробляючи не тільки бородавку, а й всю проблемну зону. Детальний опис ось тут.
 2. Віферон. Це аптечне засіб для видалення бородавок і папілом випускається у формі гелю, який повинен наноситися на проблемну зону протягом декількох тижнів 2-3 рази на день. У його склад входить речовина інтерферон, яке синтезується самим організмом для боротьби з вірусами і бактеріями, але часто в недостатній кількості. Також в Віферона є персикове масло і вітамін E, які сприяють швидкому загоєнню і запуску процесу регенерації тканин. Детальний опис в цій статті.
 3. Рідоксол. Ліки імуностимулятор, який застосовується переважно для боротьби з підошовними бородавками. Тривалість лікування 2-4 тижні при нанесенні засобу 2 рази на добу.

Як бачите, в аптеках продається величезна кількість коштів з самим різним дією, які допоможуть вам видалити від бородавки і папіломи. Але всі вони спрямовані лише на зовнішні прояви вірусу і не гарантують повторного виникнення утворень на інших ділянках шкіри. Тому існую препарати подвійної дії.

Ліки подвійної дії

Ліки подвійної дії пригнічує вірус всередині організму і одночасно видаляють його зовнішній прояв — папіломи і бородавки. Це ефективні препарати, основою якого є натуральні компоненти. Завдяки цьому вони безпечні і цих коштів з аптеки майже повністю відсутні протипоказання.

У цій групі ліків можна виділити:

 1. Папіловір. Дуже різноманітний склад, що складається з безлічі екстрактів і природних кислот. Передбачено застосування зовнішньо і всередину. Майже повністю відсутні протипоказання і побічні ефекти. Засіб від папілом і бородавок Папіловір в найкоротші терміни бореться з проблемою і не залишає шрамів і рубців.
 2. Папілюкс. Основне дії цих ліків направлено на очищення крові і зміцнення імунітету. Боротьба з вгешнімі проявами є другорядною метою. Папілюкс досить ефективний, але в аптеках зустрічається не дуже часто.
 3. Папілайт. Основне дії спрямована на стимулювання імунних клітин в шкірі. Засіб захищає від повторного виникнення папіломи або бородавки. За результатами випробувань у 80% пацієнтів спостерігається позитивний результат. Так само не часто продається в аптеці.

Важливо не тільки правильно підібрати лікарський препарат в аптеці і дотримуватися всіх рекомендацій, зазначені в інструкції до нього, а й врахувати, що у кожного засобу є протипоказання і можливі побічні ефекти. Також для досягнення максимального дії обов’язково стежити за своїм здоров’ям і всіма можливими способами зміцнювати імунітет. Тоді бородавки і папіломи більше не будуть вас турбувати.

Ссылка на основную публикацию