Заправка — франшиза

Паливний бізнес вимагає великих інвестицій, тому далеко не кожен підприємець починає працювати в цій сфері. Більшість автолюбителів воліють заправлятися на АЗС великих і популярних мереж, які крім прийнятних цін надають відмінний сервіс і широкий асортимент супутніх товарів. Низької ціни бензину на заправках з відомими брендами вдається досягти за рахунок оптових закупівель. Змагатися з такими компаніями одиночним заправкам досить складно.

Але є відмінна альтернатива — працювати по франшизі однієї з відомих заправних мереж. На російському ринку представлено троє великих гравців — це «Газпромнефть», «Лукойл» і «Роснефть». Всі вони успішно функціонують на вітчизняному заправну ринку, постійно розширюючись і показуючи позитивну динаміку зростання. За весь час свого існування були відкриті родовища нафти по всьому світу, виконані десятки ліквідних проектів з відкриття об’єктів нафтової і газової промисловості, проведено багато угод по організації сервісних і збутових станцій. Цим самим вони заслужили гарну репутацію серед автолюбителів і бізнесменів, які бажають співпрацювати за умовами франшизи.

Основні критерії вибору франшизи

Досвідчені гравці даного бізнесу стверджують, що місце розташування і технічне оснащення далеко не завжди є ключовими факторами успіху. Саме тому багато охочих відкрити малий бізнес з нуля все частіше замислюються про роботу по франшизі. На практиці вже не раз було доведено — власникові невеликої АЗС вдавалося підвищити продажі на 30-70% за допомогою використання популярного бренду. Але договір франчайзингу вимагає оплати разового (паушального) внеску і відрахування частини доходу на розвиток мережі (розмір залежить від внутрішньої політики самого франчайзера).

Порада: вибираючи партнера по бізнесу, переконайтеся, що поблизу розташований належний йому нафтопереробний центр або нафтобаза. При перебоях постачання палива привозити бензин здалеку дуже затратно.

Також слід врахувати, що при підписанні договору франшизи потрібно буде дотримуватися зазначені стандарти якості та контролю, фірмовий стиль мережі. Як правило, франчайзі нової заправки отримує бренд-бук, в якому зазначені основні аспекти оформлення заправки — розмір і колір вивіски, уніформа робочих, розташування техніки, висота прапорів і багато іншого.

Якщо ви накопичили достатньо капіталу і розглядаєте ідею відкриття заправки по франшизі або ж збираєтеся зайнятися переробкою покришок в крихту, слід зважити всі «за» і «проти». При аналізі різноманітних варіантів рекомендуємо врахувати наступне:

 • Автозаправна станція буде успішно працювати в тому регіоні, де невелика кількість великих конкурентів. Для цього на першому етапі проведіть глибокий аналіз вашого міста.
 • АЗС по франшизі працює більш прибутково в великих містах з населенням від 200 тисяч чоловік.
 • Якщо всі райони міста вже насичені конкуруючими фірмами, можна розмістити АЗС на виїзді з міста або на жвавих трасах.
 • Можна укласти угоду і розташувати біля заправки мийку самообслуговування, це збільшить потік клієнтів.

Після вибору певного франчайзера необхідно переходити до дій. Алгоритм партнерства за умовами франшизи:

 1. реєстрація юридичної особи в податкову службу (рекомендується вибрати організаційно-правову форму ТОВ);
 2. оформлення ліцензії на реалізацію нафтопродуктів;
 3. збір рекомендацій та відгуків для формування позитивної репутації як підприємця;
 4. подача заявки на офіційному сайті франчайзера;
 5. Очікування відповіді.

Якщо ви вже маєте працюючу заправку, вкажіть її місцезнаходження, законність роботи, звіти про фінансову діяльність і прикладіть фотографії.

Якщо франчайзер зацікавився вашим комерційною пропозицією, уточніть всі запитання — поточний стан компанії, умови співпраці по франшизі, розмір паушального внеску і роялті, необхідність контролю над франчайзинговими підприємствами та ін. Дізнайтеся приклади успішного функціонування компаній-франчайзі і наявність негативних відгуків.

Партнерство від компанії «Лукойл»

Робота по франшизі — відмінний варіант роботи в сфері роздрібної торгівлі нафтопродуктами. Співпраця з мережею «Лукойл» — це непогана перспектива отримання стабільно високих доходів за рахунок налагоджених технологій ведення бізнесу.

Умови співпраці

Компанія «Лукойл» — це одна з найбільших нафтогазових компаній у світі (2% видобутку світової нафти). Вона грає важливу роль в енергетичному секторі Російської Федерації.

Якщо підприємець вже має власну АЗС, а також може надати ліцензію на продаж нафтової продукції, він може відправити заявку на партнерство з компанією «Лукойл».

Франшиза «Лукойл» заснована на наданні виключних прав на використання продукції під брендом компанії, фірмового стилю, технологій управління.

Франшиза «Лукойл» надається:

 1. заправкам, які знаходяться у власності;
 2. бізнесменам, які займаються реалізацією моторного палива і супутньої продукції;
 3. для надання послуг мийки машини;
 4. для функціонування точки громадського харчування на території заправок «Лукойл»

Заявка потенційного франчайзі розглядається протягом 30 календарних днів. Максимально підвищує ймовірність позитивної відповіді наявність висококваліфікованого персоналу, супутньої продукції на території АЗС. Заявку потрібно направляти субфранчайзера за місцем розташування станції. Якщо ваша пропозиція зацікавить продавця франшизи, він направить пакет документації для переобладнання станції, узгодження з фірмовим стилем, а також паперу для укладення контракту. Перевірений контракт направляється в Роспатент.

Після підписання угоди протягом трьох місяців потрібно переобладнати свою заправку і виконати всі зазначені умови договору. У ньому прописаний термін, протягом якого франчайзі може працювати від імені відомого бренду «Лукойл».

Переваги і недоліки

Робота по франшизі «Лукойл» має багато незаперечних переваг:

 • немає необхідності оплачувати роялті, робити відрахування на рекламу, просування мережі;
 • гарантовані канали збуту і можливість подальшого зростання, збільшення прибутку;
 • висока ліквідність бізнесу;
 • безперебійні поставки продукції;
 • навчальні програми для торгового персоналу і для керівника;
 • консалтингова підтримка.

При цьому даний бізнес не позбавлений мінусів:

 • високий поріг входження;
 • неможливість закуповувати продукцію в іншому місці (крім компанії «Лукойл»);
 • робота за суворими технологіями франчайзера, дотримання жорстких стандартів якості;
 • ведення справ за вказівками франчайзера (наприклад, якщо мережа запланує збільшити обсяги продажів, франчайзі потрібно буде досягти таких показників);
 • за рахунок того, що багато АЗС починають працювати від імені «Лукойл», можлива конкуренція всередині мережі.

Ціна франшизи «Лукойл»

Ціна роботи по франшизі «Лукойл» в рік (для однієї заправки):

місцезнаходження заправки вартість Додаткові умови
У місті з чисельністю від 500 тисяч жителів 357 тис. Руб. У тому числі 12 тис. Руб. за використання бренд-бука «Лукойл»
На автостраді загального користування Федерального значення 398 тис. Руб.
Чи не в місті з чисельністю більше 500 тисяч чоловік і не на жвавій автостраді Федерального значення 217 тис. Руб.

Основні витрати на організацію даного проекту (витрати приблизні, в кожному окремому випадку вони будуть відрізнятися в більшу або меншу сторону):

 • обладнання навісу на території заправки — 1,69 млн. руб .;
 • проведення реконструкції операторської — 1,3 млн. руб .;
 • витрати на установку знаків, прапорців, покажчиків, прайса — 1,04 млн. руб .;
 • паливні роздавальні колонки (2 шт.) — 1,04 млн. руб .;
 • торгове обладнання, уніформа, робочий інвентар — 520 тис. руб .;
 • фарбувальні роботи, облаштування заправки — 260 тис. руб.

Як видно з розрахунків, для відкриття заправки по франшизі «Лукойл» потрібні капітальні вкладення на суму 5,85 млн. Руб. Якщо таку суму зібрати самостійно для вас нереально, розгляньте інші варіанти автомобільного бізнесу, наприклад, здачу авто в оренду в таксі.

 «Газпромнефть» — умови співпраці

«Газпромнефть» — це стабільне підприємство з відмінною репутацією серед корпорацій Російської Федерації. Компанія активно розвиває нові точки знаходження газу і нафти, а також її діяльність спрямована на збільшення роздрібних точок продажів.

«Газпромнефть» реалізує бензин, мастила і масла для транспортних засобів, бітумні матеріали і дизпаливо. На сьогоднішній день правління компанії зацікавлене у відкритті нових заправок — як власних, так і працюють по франшизі. Завдяки якості продукції, що продається і відмінному сервісу мережу заправок «Газпромнефть» користується гарною репутацією серед населення Росії. Все це дає можливість закріпити свої позиції на ринку нафтовидобувної промисловості.

Як почати бізнес?

Строгих вимог до франчайзі мережу «Газпромнефть» не висуває. Головне — наявність капіталу для відкриття і розвитку бізнесу, досвід ведення бізнес-процесів (необов’язково в сфері нафтопереробки), готовність працювати від імені відомої мережі.

Купивши франшизу «Газпромнефть», партнер отримує:

 • можливість працювати від імені відомого бренду «Газпромнефть»;
 • продумані матеріали для використання фірмового стилю;
 • «Відточена» технологія ведення всіх бізнес-процесів, пов’язаних з реалізацією нафтопродуктів;
 • можливість співпрацювати з франчайзі з інших регіонів;
 • безперебійне постачання паливних продуктів;
 • допомога при підборі торгового обслуговуючого персоналу;
 • гарантія на дотримання всіх умов договору концесії;
 • агентська угода;
 • можливість подальшого розвитку з компанією «Газпром»;
 • участь в соціальних акціях, які проводять власники мережі «Газпром».

Якщо франчайзер погоджується на партнерство, підприємець повинен побудувати заправку по строго зазначеним вимогам. Вони складаються з:

 1. місцезнаходження заправки;
 2. технічних стандартів;
 3. дотримання техніки безпеки;
 4. оформлення території згідно фірмового стилю «Газпромнефть».

Франшиза «Газпромнефть» — ціна

Ціна франшизи «Газпромнефть» і стартовий капітал встановлюються в індивідуальному порядку в залежності від регіональних особливостей потенційного франчайзі. Приблизні витрати на відкриття заправки по франшизі «Газпромнефть»:

 • паушальний платіж і витрати на обладнання заправки — 5,8 млн. руб .;
 • відрахування на маркетинг — встановлюються в індивідуальному порядку;
 • роялті — від 100 тис. руб .;
 • окупність проекту — 5 років;
 • приблизний щомісячний дохід — 130 тис. доларів;
 • мінімальна площа — від 300 м ?;
 • регіони функціонування мережі — РФ, Казахстан, Україна, Білорусь, Таджикистан і інші.

Ціна франшизи «Роснефть»

«Роснефть» — компанія зі світовою популярністю, одна з основних нафтових компаній світового рівня. Вже не перше десятиліття «Роснефть» показує позитивну динаміку розвитку, застосовуючи нові технології ведення бізнес-процесів.

Сфера діяльності компанії «Роснефть» не обмежується реалізацією нафтопродуктів. Підприємство проводить геологічну розвідку, освоєння морських просторів і переробку видобутої сировини.

Партнерство з компанією «Роснефть» — це не тільки відмінна можливість почати свою справу в прибутковій ніші, але і великий попит по всій території країни, висока прибутковість.

Велика сировинна база гарантує стабільність і безперебійність поставок. Багатогранний науковий потенціал «Роснефти» допомагає постійно використовувати сучасні технології та інноваційні розробки.

Плюси співпраці з компанією «Роснефть»:

 • постійний попит, велика цільова аудиторія серед автомобілістів;
 • відповідність усім вимогам ГОСТу і європейським нормам;
 • перспективи розвитку — можливість збільшити масштабність проекту за рахунок зростання рентабельності заправки;
 • перевірені і вдосконалені технології ведення бізнесу;
 • регулярні поставки палива (згідно з договором франшизи).

Позитивна динаміка зростання мережі за рахунок відкриття нових заправок по франшизі свідчить про вигідність проекту та хороших перспективах.

Ціна франшизи «Роснефть» не вказується, вартість оплати паушального внеску, сума роялті та додаткових платежів встановлюються в індивідуальному порядку в залежності від регіонального розташування і можливостей потенційного франчайзі. Бажаючі працювати по франшизі «Роснефть» повинні мати не менше 5 млн. Руб. стартового капіталу на відкриття АЗС, бути готовими відраховувати частину свого прибутку на розвиток мережі. Стати партнером «Роснефти» можуть як діючі заправки, так і приватні інвестори.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Бізнес по франчайзингу стає все більш затребуваним завдяки надійній підтримці мережі, можливості стрімкого розвитку. Великі гравці російського ринку на сьогодні пропонують роботу по франшизі, яка дає більш стійкі позиції на вітчизняному ринку. Франчайзі отримує всебічну консалтингову підтримку, навчання персоналу, фірмовий стиль і перевірену технологію ведення основних бізнес-процесів.

Ссылка на основную публикацию