Запис у трудовій книжці про прийом на роботу 2016 — зразок

Факт наявності трудових відносин між працівником і роботодавцем повинен обов’язково документально фіксуватися. Офіційним документом таких відносин є трудовий договір. Але законодавство передбачає наявність ще одного документа по трудовій діяльності — трудової книжки.

Трудова книжка — як документ про роботу

Трудова книжка повинна бути у кожного громадянина, який працює за наймом. Вона зводиться роботодавцем за місцем першого робочого місця. У документі фіксується:

  • Період роботи у кожного роботодавця;
  • Займана посада;
  • Переклади за посадою;
  • Відомості про заохочення та нагороди.

В період роботи трудова книжка зберігається у роботодавця і видається працівникові в останній робочий день в організації. На вимогу працівника роботодавець зобов’язаний видати завірену копію трудової в термін не пізніше трьох днів з моменту відповідного звернення.

Порада: після прийому на роботу необхідно запросити у роботодавця копію своєї трудової книжки. Це дозволить підтвердити сам факт офіційного працевлаштування, а також перевірити правильність внесеної записи про прийом на роботу.

Порядок внесення запису про прийом на роботу

Як показує практика, найчастіше при заповненні трудових книжок допускаються помилки при внесенні записів про прийом на роботу. За даними Державної інспекції праці Росії, неправильне заповнення трудових зустрічається частіше, ніж неправильно розрахована компенсація за невикористану відпустку при звільненні.

Подібні помилки призводять до того, що в подальшому у працівника можуть виникнути проблеми з доведенням факту роботи у даного роботодавця. Крім того, проблеми можуть виникнути і у самій організації в ході проведення перевірки дотримання вимог трудового законодавства.

Запис про прийом на роботу складається з наступних даних:

  • Найменування організації;
  • Дата прийому;
  • Назва посади;
  • Інформація про документальне підставі прийому.

Найменування роботодавця

Запис про роботодавця передбачає зазначення його повного найменування з організаційно-правової форми, а також скорочена назва. Наприклад, Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім« Кабачок »(ТОВ« ТД «Кабачок») або індивідуальний підприємець Торговців Сергій Петрович (ІП Торговців С.П.). Не допускається використання тільки скороченою форми. Замість записи можливе нанесення назви спеціальним штампом.

дата прийому

Вказується конкретна дата, з якої працівник приступає до виконання своїх посадових обов’язків. На практиці нерідко виникають ситуації, коли працівник приймається на роботу у вихідний день, і роботодавець з якихось незрозумілих причин ставить у трудовій іншу дату — будній день. Трудове законодавство не містить заборони на прийом працівника у вихідні дні, тому необхідності міняти дату прийому в таких випадках немає.

Назва посади

У трудовій книжці має бути обов’язково вказано найменування посади чи професії, на яку прийнято працівника. Причому важливо, щоб це найменування відповідало не тільки зі штатним розкладом компанії, але і з ЄДРПОУ професій робітників, посад службовців і тарифних розрядів або Єдиному тарифно-кваліфікаційного довідника робіт і професій робітників.

При вказівці професії, яка передбачає професійні розряди, необхідно вказати і відповідний розряд працівника.

Від правильного вказівки посади в ряді випадків залежить можливість надання певних гарантій і компенсацій працівникам. Особливо це важливо в разі, якщо працівник задіяний на шкідливих або небезпечних виробництвах. Крім того, неточність у формулюванні посади може спричинити певні труднощі при визначенні посадових обов’язків працівника. Наприклад, вказівка ??в трудовій книжці, що працівника прийнято на посаду продавця, дає йому можливість відмовитися працювати на касі, так як це входить в посадові обов’язки продавця-касира.

Якщо в організації є строго регламентована структура, яка передбачає наявність різних підрозділів, то разом із записом про прийом на певну посаду вказується і структурний підрозділ.

Інформація про документальне підставі прийому

У трудову книжку в обов’язковому порядку вноситься інформація про документ, який служить підставою для прийому на роботу. Це може бути наказ, розпорядження, рішення, протокол загальних зборів. У всіх випадках повинен бути названий конкретний документ і дата його прийняття, а при наявності номера необхідно вказати і його.

Значення записи про прийом в трудовій книжці (+ зразок)

Збережіть статтю в 2 кліка:

Головна роль записи в трудовій книжці — документальна фіксація трудових відносин з роботодавцем. Саме з цієї причини дуже важливо, щоб запис було виконано в суворій відповідності з нормативними вимогами. Від правильності запису залежить дуже багато чого — від можливості виконання тих чи інших обов’язків до правильного розрахунку виплати по скороченню штату. Тому порядок заповнення трудових книжок необхідно знати всім, особливо тим, хто планує правильно написати заяву на звільнення за власним бажанням і почати власну справу. У цьому випадку на починаючого підприємця, який знайшов для себе цікаві бізнес-ідеї для сільської місцевості або для великого мегаполісу, лягає велика відповідальність за працівників. Власник бізнесу повинен пам’ятати, що навіть такі незначні дії, як заповнення трудової книжки працівника, можуть спричинити серйозні наслідки в подальшому як для працівника, так і для самого підприємця.

Запис у трудовій книжці про прийом на роботу

Ссылка на основную публикацию