Запалення кишечника: симптоми і лікування народними засобами

Запальне прояв це стан, при якому кишечник стає червоним, опухлим і з наявністю виразок. Їх можна розділити на дві основні групи: виразковий коліт і хвороба Крона. Важливо знати симптоми запалення кишечника і лікування народними засобами неприємних відчуттів. Важливо діагностувати хворобу своєчасно у кваліфікованого фахівця.

Причини запального процесу

Термін запальне захворювання кишечника в першу чергу відноситься до хронічних проявів невідомої причини, так як є і інші інфекційне або запальне захворювання кишечника, які не підходять під це визначення.

Вік початку запального захворювання кишечника має два великих піку захворюваності:

 1. перший — у віці від 15 до 30 років,
 2. другий пік між 60 і 80, що є найбільш показовим при хворобі Крона.

Такі прояви кишечника, не слід плутати з синдромом подразненого кишечника, хвороба, яка впливає на скоротливу здатність товстої кишки.

Причини невідомі, і, ймовірно, включає в себе кілька факторів. Можливо, існує генетична тенденція, що, при взаємодії з факторами навколишнього середовища, викликає неконтрольовану імунну відповідь, який викликає кишковий хронічний запальний процес.

Симптоми запаленого кишечника

Прояв запального процесу по-різному для неспецифічного виразкового коліту, а також хвороби Крона.

У разі захворювання Крона — запальний процес відбувається через весь шар стінки кишечника і може статися в будь-якій області травного тракту. Найбільш поширеним симптомом є:

 • біль в області живота,
 • діарея,
 • кровотеча,
 • зниження апетиту,
 • зменшення ваги,
 • слабкість,
 • стомлюваність,
 • нудота,
 • блювота,
 • лихоманка,
 • анемія.

Хірургічне втручання може знадобитися, але не усунути хвороба.

Виразковий коліт зачіпає шар оболонки товстої кишки, викликаючи запальний процес, утворення виразок і кровотеча. Під час кризи пацієнти часто мають:

 • кривавий пронос, пов’язаний з судомами,
 • втома,
 • знижений апетит,
 • втрата ваги.

Видалення товстої кишки часто це найкращий терапевтичний варіант.

Інші симптоми можуть виникнути, але не бути пов’язані безпосередньо з кишечником як виразковий коліт і хвороба Крона.

Діагноз починається з історії хвороби і медичного обстеження, а також доповнені іншими тестами, в яких можуть включати в себе:

 1. лабораторні аналізи крові і стільця,
 2. рентгенографічні дослідження,
 3. ендоскопічні процедури для взяття проб тканин для більш детального вивчення.

Важливо вивчити весь шлунково-кишковий тракт, щоб оцінити ступінь і тяжкість клінічної картини.

Ознаки запального захворювання ідентичні тим, які присутні в інших умовах, важливо, щоб діагноз бути правильним для того, щоб вибрати найбільш підходяще лікування.

Хворі повинні виконувати діагностику на регулярній основі для того, щоб мати можливість контролювати прогресування захворювання і проводити своєчасну терапію.

Як лікувати запалення кишечника в домашніх умовах

Існують різні народні методи, які допоможуть впоратися з неприємною симптоматикою. При запаленні найвищий пріоритет має втрата солі і води.

За допомогою супів, які збагачені вітамінами або за допомогою чаю, це може бути досягнуто.

Журавлина є перевіреним природним засобом. У Північній Америці, лікувальний ефект був оцінений вже більше 300 років тому. Позитивні ефекти відносяться конкретно до людської імунної системи, урогенітального тракту та слизових оболонок шлунка і кишечника.

Рекомендується приймати журавлину протягом тривалого періоду в якості харчової добавки. Було показано, що позитивні ефекти можна очікувати з хронічним запаленням шлунково-кишкового тракту.

З побічних ефектів можна виділити алергію і індивідуальну непереносимість. Було відомо, що висока частка фіто-активних речовин утворює природний захисний бар’єр на слизових оболонках деяких внутрішніх органів. Шляхом зміцнення місцевого імунітету, хронічні запалення сечового міхура та шлунково-кишкового тракту проявляються все рідше.

Крім цього дієвими засобами вважаються настої з:

 • волоського горіха з медом;
 • ромашки і шавлії;
 • прополісу і морквяного соку.

Всі симптоми і лікування народними засобами запалення кишечника повинні бути під контролем кваліфікованого фахівця, щоб мінімізувати негативні наслідки.

Підтримка загального доброго здоров’я, збалансованої дієти є важливими способи зниження ускладнень цього захворювання, запобігти втраті ваги і анемії.

Медикаментозне лікування кишечника

Лікування може бути медичним і / або хірургічне залежно від типу хвороби і його розвитку. Терапія повинна допомогти полегшити симптоми і стимулювати загоєння кишкових уражень.

Контроль запалення дозволяє не тільки значне полегшення симптомів, але і зниження потреби в хірургії, використання більш агресивних ліків і госпіталізації.

Полегшення симптомів можуть бути отримані шляхом використання антидиарейні препаратів, спазмолітичних лікарських засобів. Вони можуть допомогти засвоєнню їжі. Всі ці ліки повинні бути призначені лікарем.

Антибіотики і кортикостероїди корисні в гострій фазі захворювання. Можуть бути призначені імуномодулятори. Вони мають важливе значення, коли напади виникають часто для того, щоб зменшити застосування кортикостероїдів або коли вони не є ефективними.

Профілактика остеопорозу важлива при цьому захворюванні, так як вона може виникнути в результаті порушення всмоктування кальцію або в результаті застосування кортикостероїдів.

Операція може бути необхідна в більш важких формах запального прояви. Він підвищує можливість розвитку раку товстої кишки, регулярна оцінка дуже важлива для колоноскопії з інтервалами, визначених лікарем. Так буде легше діагностувати і лікувати ранні ознаки ускладнень, які можуть виникнути.

Ссылка на основную публикацию