Замість місячних коричнева мазня (виділення, що мажуть): ознака вагітності?

Будь-яке порушення менструального циклу є помітним свідченням наявності проблем по жіночій частині. Якщо замість місячних коричнева мазня, то варто негайно звернутися до лікаря. Саме через це важливим моментом є контроль характеру виділень, особливо в дітородному віці.

У нормальному стані обсяг менструацій дорівнює 50 мл щодоби, а ось коричневої мазні виходить набагато менше за обсягом. Не варто впадати в паніку, коли вона з’явилася, адже виділення є цілком нормальною фізіологічною особливістю, яка виконує захисну функцію і очищає жіночий організм. При появі до початку місячних коричневої мазні можна не хвилюватися — це природно для організму жінки. Однак якщо мазня має темно-коричневий колір, то це сигналізує про наявність проблем. Варто розібратися, чому замість місячних можуть бути мажучі коричневі виділення.

1 Етіологія хвороби

Коричневі виділення замість місячних обумовлюються безліччю причин. Найчастіше їх можна пояснити звичної для жінки життям і станом здоров’я. Щоб встановити точну причину цього явища, потрібно дізнатися:

 1. Чи був статевий контакт перед останньою менструацією.
 2. Вік.
 3. Проведено чи хірургічні втручання.
 4. Наявність вагітності.
 5. Виділення почалися після вагітності і пологів.
 6. Виділення почалися в період лактації.
 7. Порушена чи функціональність жіночої сечостатевої системи.
 8. Інші причини.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Що являють собою післяпологові виділення і скільки вони йдуть
 • Причини появи білих рясних густих виділень перед менструацією
 • Причини коричневих виділень на 6 тижні вагітності
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

2 Вік пацієнтки і недуга

Коли критичні дні починаються з коричневої мазні у дівчини в підлітковому віці, то цей процес цілком нормальний і зрозумілий. У дівчаток в період розвитку здатності до зачаття і народження дітей ще поки не встановлено менструальний цикл. Таким чином, рожева або коричнева мазня замість місячних є цілком зрозумілим фізіологічним природним станом, так як процес овуляції ще не досяг повного дозрівання.

Однак бувають і винятки, коли мазня свідчить про наявність серйозних порушень. Регулярна поява такого роду виділень вимагає негайного звернення за кваліфікованою медичною допомогою.

Якщо жінка старше 40 років і в організмі почалася фаза пременопаузи, виділення, що мажуть також цілком нормальні. Коричневі виділення в критичні дні обумовлюються природним старінням яєчників. Вони вже не в змозі виконувати свою природну функцію, зменшується гормональний рівень в організмі.

У нинішньому медичному співтоваристві відзначені подібного роду порушення і у представниць слабкої статі до 40 років. Так, пременопауза може початися в 37-38-річному віці.

3 Статеве життя

Якщо у жінки регулярне статеве життя, то виділення в різний період менструального циклу з’являються через різних патологічних процесів зачаття і вагітності.

У разі навмисного статевого акту для досягнення зачаття дитини виділення, після яких приходять критичні дні з нормальним наступним протіканням, нерідко сигналізують, що можуть розвиватися серйозні хвороби. Мажучі виділення в такому випадку найчастіше викликані порушенням гормонального фону.

Однак якщо місячних так і не було, потрібно пройти обстеження на наявність вагітності, так як виділення, що мажуть замість місячних найчастіше можуть з’являтися поряд з розвитком ембріона.

Якщо вагінальні виділення з’явилися в період виношування дитини, можна запідозрити недобір гормонів, необхідних для забезпечення нормального протікання вагітності. Особливий ризик існує, якщо має місце мазня вже на наступний місяць після основної менструації. Небезпека полягає в тому, що даний стан — це ознака можливого викидня через зменшення концентрації прогестерону в організмі.

Для проведення діагностування факторів, що сприяли початку мазні в перерахованих вище випадках, важливо упевнитися в наявності вагітності, так як від цього буде залежати вибір необхідної терапевтичної методики.

Якщо маже замість місячних, то це може говорити про нерегулярному статевому житті або повну її відсутність. Серед факторів, які впливають на появу виділень, варто відзначити захворювання матки та інших статевих органів, гормональне порушення, втома і стрімке зниження маси тіла, велике фізичне навантаження і постійний стрес.

4 Інфекційні хвороби

Коричневі виділення з’являються при знаходженні протягом тривалого часу на холодному повітрі, так як організм піддається негативному впливу низького температурного режиму. В такому випадку є ймовірність появи запалення жіночих статевих органів. Так, ураження направлено на матку, шийку матки і придатки.

Однак якщо мазня з’являється після статевого контакту, супроводжується неприємною симптоматикою при акті сечовипускання, роздратуванням вагінальної порожнини і різким болем, можна запідозрити наявність заражень, які передаються статевим шляхом.

5 Прийом гормональних препаратів

Коли приймаються протизаплідні засоби з вмістом гормонів, в жіночому організмі порушується функціональність дітородної системи. Гормональні препарати, що не підходять в конкретному випадку, а також індивідуальні особливості, які забороняють застосовувати їх, можуть викликати мізерні виділення коричневого кольору замість місячних.

Для попередження шкідливого впливу на здоров’я і при регулярному повторенні такого стану кілька місяців поспіль варто проконсультуватися з гінекологом, який після проведення діагностики призначить правильні препарати.

Порушений природний гормональний рівень негативно позначається на перебігу місячних у жінок.

Особливе значення надається концентрування естрогену, прогестерону і пролактину, які проявляються в разі порушеною діяльності щитовидки і при виникненні деяких хвороб.

6 Хірургічні втручання

Будь-яка операція на дітородних органах жінки нерідко позначається на менструальному циклі, внаслідок чого з’являються коричневі виділення з піхви. Такий стан цілком нормально.

Якщо через пару діб після початку менструації почалися коричневі і рожеві виділення, то це не небезпечно. Однак якщо вони супроводжуються болем і не закінчуються протягом довгого часу, то варто записатися на прийом до гінеколога.

7 Патологічні прояви

Варто розібратися, який колір виділень присутній при тих чи інших захворюваннях. При світло-коричневої мазанині в основному діагностується наступне:

 1. Пременопауза може провокувати виділення від блідо-рожевого до світло-коричневого кольору. Нерідко вони доставляють дискомфорт і мають багатий характер.
 2. Рання вагітність викликає світло-коричневі і кров’янисті виділення.
 3. Кровотеча імплантації є раннім симптомом наявності вагітності і характеризується червоною, рожевою і світло-коричневої мазаниною, що є нормальним і природним. Відбуваються через 2 тижні після запліднення яйцеклітини. Це обумовлюється імплантацією заплідненої яйцеклітини до маткової стінки.
 4. Через атрофічного вагініту з’являється світло-коричнева мазня, кровотечі, свербіж і болючість під вагінальної області. Крім того, присутній наступна симптоматика: сухість і болючість під час і після статевого акту, відчуття печіння і неприємних запах виділень.

До захворювань, що викликають світло-коричневу мазанину, можна також віднести венеричні хвороби та наявність поліпів матки.

Найчастіше темно-коричнева мазня замість місячних з’являється через таких причин:

 1. Менопауза: перед її початком з’являється мазня.
 2. При овуляції присутність виділень прийнято вважати природним процесом, які тривають кілька діб. При вагітності мазня триває 3-4 діб.
 3. Рак шийки матки є важкою патологією, пов’язаною з мазаниною замість критичних днів. Вона починає поширюватися за допомогою вірусу папіломи людини. Інша симптоматика раку така: втрачається вага, апетит, з’являється хворобливість в нижніх кінцівках і в області таза, швидка перестомлюваності.
 4. Ендометріозних кісту супроводжує мазня і біль при статевому акті, порушується діяльність сечовивідної і кишкової систем, з’являється слабкість, нудота і апатія.
 5. Хвороби тазових органів із запальною етіологією є серйозними процесами, які передбачають невідкладний початок лікування. З’являються через інфікування статевих органів. Дані захворювання характеризуються хворобливістю і безпліддям, якщо не провести належної терапії.

На підставі всього вищесказаного можна зробити висновок: коричнева мазня замість місячних може бути нормальним процесом, проте в деяких випадках це є ознакою дуже важкої патології, яка вимагає термінового медичного втручання. Тому варто уважно спостерігати за своїм здоров’ям і своєчасно відвідувати медичних фахівців.

Ссылка на основную публикацию