Замісна гормональна терапія для жінок після 50 років: препарати, таблетки

Менопауза — важкий час у житті жінки, особливо якщо вона страждає від хронічних захворювань. Існує спеціальна замісна гормональна терапія для жінок після 50 років, препарати спрямовані на усунення неприємних симптомів. При прийомі жіночих гормонів при клімаксі важливо враховувати хронічні захворювання, щоб уникнути негативних наслідків. Тому важливо консультуватися з гінекологом після комплексного обстеження.

Гормональна терапія і захворювання

Чи є гормональна замісна терапія (ГЗТ) пом’якшенням симптомів менопаузи? Клімакс, який характеризується останньою в житті менструацією, відбувається в середньому віці 51 рік. Майже 1/3 нашого життя падає на період постменопаузи, в той час як відбувається посилення дефіциту статевих гормонів.

Регулює даний період гормональна терапія, але чи може вона використовуватися з будь-якими хронічними захворюваннями? Звичайно, за умови, що захворювання добре контролюється. Немає ніяких протипоказань до застосування гормональної терапії у випадках таких захворювань:

 • цукровий діабет,
 • гіпертонія,
 • астма,
 • захворювання суглобів,
 • захворювання печінки.

Проте, лікар-гінеколог повинен виявляти особливу обережність. Необхідно враховувати не тільки основне захворювання, але і обмеження при хронічних хворобах.

Жіночі гормони при клімаксі в таблетках — список препаратів

Гормональна терапія може бути у вигляді пероральних таблеток, пластирів, приклеєних до шкіри, і вагінальних таблеток. Остання форма використовується, коли найбільш дратують симптоми, пов’язані зі змінами урогенітального тракту. Наприклад, вагінальні сухості, часті інфекції сечового міхура, стресове нетримання.

Вагінальні таблетки працюють тільки на місцевому рівні і не допомагають при нічному потовиділенні і припливах. Однак вагінальні таблетки в поєднанні з пероральним низькою дозою гормону є ефективною терапією, розрахованої на 3 місяці лікування.

При клімаксі спостерігається зниження жіночого гормону естрогену. Тому замісна терапія спрямована на його поповнення. В якості основних препаратів призначаються оральні контрацептиви (ОК) з андрогенною дією.

 • Ярина.
 • Діані-35.
 • Норколут.
 • Андрокуру.

Таблетки призначаються лікарем після аналізу на вміст рівня гормону в крові.

Такі препарати, як Лівіал і Норколут показані жінкам з ознаками остеопорозу, який часто спостерігається в період менопаузи.

В будь якій симптоматики захворювання, фахівець може призначити схему прийому в монофазе або одночасний примі 2-3-х препаратів.

Якщо ліки не ефективно, лікар запропонує інші ліки або іншу його форму. Терапія може бути перервана в будь-який час (але тільки після консультації з лікарем), і якщо симптоми менопаузи повертається — тільки щоб відновити його. При необхідності, ви можете взяти коротку перерву у використанні гормонів (наприклад, під час операції).

Протипоказання при гормональної терапії для жінок 50-60 років

Гормональна терапія може використовуватися з більшістю хронічних захворювань, тому що лікар може вибрати терапію, яка не вплине на основне захворювання, а також значно покращитися якість життя під час менопаузи. Абсолютні протипоказання до ЗГТ мало. До них відносяться:

 1. Тромбоз (розвивається протягом останніх 5 років).
 2. Гостра печінкова недостатність.
 3. Незрозумілий вагінальна кровотеча.
 4. Серцевий напад або інсульт.
 5. Серйозні серцево-судинні захворювання.
 6. Розширений атеросклероз.
 7. Раку молочної залози.
 8. Рак ендометрія.
 9. Меланома.
 10. Менінгіома.

В ході прийому препаратів замісної гормональної терапії для жінок після 50 років пацієнтки з хронічними захворюваннями повинні бути добре обстежені і перебувати під постійним наглядом гінеколога. При першому відвідуванні слід через один місяць після початку лікування знову прийти до лікаря, а потім через 3 і 6 місяців.

Подальші візити до гінеколога рекомендується кожні шість місяців. Крім того, кожен місяць рекомендується самостійно молочні залози, і один раз на рік виконувати цитологію, мамографію і УЗД трансвагінальне гінекологічне.

Крім того слід виконувати щорічні обстеження:

 • глюкози,
 • холестерину,
 • коагуляції,
 • печінкові проби.

Ці регулярні перевірки допоможуть виявити захворювання на ранній стадії розвитку і, таким чином, його ефективному відновленню.

Діабет і менопауза

Жінки з діабетом 1 типу проходять через менопаузу раніше, ніж здорові люди. У разі цукрового діабету 2 типу в поєднанні з ожирінням і додаткової секреції естрогену з жирової тканини — відбувається після менопаузи.

Під час менопаузи яєчники припиняють виробництво естрогену і прогестерону. Оскільки гормональний фон впливає на обмін речовин, ці зміни також впливають на рівень інсуліну. Зниження рівня жіночих статевих гормонів може призвести до підвищення рівня глюкози в крові, так як збільшує резистентність до інсуліну.

У наступні місяці швидко знижується рівень глюкози в крові. Зниження рівня прогестерону підвищує чутливість до інсуліну, а естрогену — зменшує.

Низький рівень естрогену сприяє остеопорозу і серцево-судинних захворювань. У жінок після клімаксу симптоми менопаузи і діабету, як правило, схожі. Відчуття жару, порушення сну, нічні поти і відсутність концентрації може викликати неправильну діагностику гіпоглікемії, і, таким чином збільшується баланс глюкози — інсуліну через надмірне харчування.

Для того, щоб поліпшити якість життя і зменшити тяжкість симптомів, багато жінок вирішують вдатися до гормональної терапії. Але ЗГТ не відображено жінкам з нерегульованим діабетом.

Ссылка на основную публикацию