Заява про вихід зі складу засновників ТОВ — зразок 2017

Товариства з обмеженою відповідальністю створюються на підставі рішення одного або кількох громадян. Таке рішення приймається в процесі дебатів, під час яких оформляється протокол установчих зборів ТОВ. Перед державною реєстрацією власниками повинна бути розроблена установча документація (зразок статуту ТОВ можна отримати в юридичній конторі або скачати в інтернеті). Після отримання дозвільних документів організація повинна вибрати систему оподаткування, від якої буде залежати звітний період для бухгалтерської звітності. Якщо засновники вирішать перейти на ССО, то ними повинна подаватися до контролюючих органів єдина спрощена податкова декларація. Після отримання печатки і відкриття розрахункового рахунку ТОВ може приступати до активної роботи.

Що робити, якщо між засновниками ТОВ виникли розбіжності?

Дуже часто між партнерами по бізнесу, які відкрили Товариство з обмеженою відповідальністю, виникають розбіжності. Спірні моменти можуть виникати як з управлінських питань, так і в процесі розподілу прибутку. В результаті спільна робота стає просто неможливою, тому деякі власники приймають рішення про вихід з бізнесу.

Вихід учасника зі складу засновників ТОВ є юридичну процедуру, яка проводиться відповідно до регламенту Федерального законодавства та інформацією, закладеної в Статуті. Який вирішив покинути бізнес власник повинен офіційно відмовитися від належної йому частки, за що Товариство з обмеженою відповідальністю має виплатити компенсацію. Свою частку учасник може в добровільному порядку передати іншим засновникам. Також частина в організації може перейти до власників після смерті або виключення учасника з ТОВ. У разі добровільної відмови від бізнесу пишеться заява про вихід зі складу засновників ТОВ (зразок можна скачати в інтернеті), на підставі якого проводиться подальша процедура.

Чи може власник добровільно вийти зі складу засновників ТОВ?

Право кожного учасника добровільно покинути Товариство з обмеженою відповідальністю має бути закріплено в статутний документації. Саме тому людям, що бажають вступити в ТОВ на правах засновника, необхідно уважно вивчати Статут.

Порада: якщо організація створюється однією людиною, то Федеральне законодавство забороняє йому відмовлятися від повноважень засновника. У тому випадку, коли власник не бажає далі продовжувати вести бізнес, йому необхідно ліквідувати або продати ТОВ.

Як повинна проводитися процедура виходу засновника з ТОВ?

Процедура виходу учасника зі складу засновників ТОВ повинна проводитися відповідно до регламенту статті 26 Федерального Закону «про Суспільствах з обмеженою відповідальністю». Власники повинні діяти в певній послідовності:

 1. Учасником, які вирішили покинути бізнес, подається заява про вихід зі складу засновників ТОВ. У цьому документі повинні бути вказані повні дані про цю людину. Заява повинна містити інформацію про те, що учасник бажає покинути склад засновників ТОВ та отримати компенсацію.
 2. Виконується реєстрація заяви. На бланку ставиться відмітка з датою.
 3. Проводиться розрахунок з учасником.
 4. Вносяться зміни в статутну документацію.
 5. Статут в новій редакції завіряється в нотаріальній конторі і передається на реєстрацію в Федеральну податкову службу.

Порада: в 2016 році в Федеральне законодавство були внесені зміни, які стосуються проведення процедури виходу учасників зі складу засновників. Тепер заяву про вихід зі складу засновників ТОВ підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню.

Відповідно до регламенту Федерального законодавства, організація зобов’язана внести поправки в статутну документацію протягом 1 місяця з моменту отримання заяви від учасника про вихід зі складу засновників ТОВ. Після цього необхідно заповнити форму Р14001 і подати її до контролюючого органу за місцем реєстрації разом з протоколом зборів засновників і заявою колишнього власника. Попередньо цей бланк слід запевнити в нотаріальній конторі.

Як повинні проводитися розрахунки з вийшли зі складу засновників ТОВ учасником?

Після того як учасник подасть заяву про вихід зі складу засновників ТОВ, з ним організація повинна провести остаточний розрахунок. Законодавством РФ встановлено 3-х місячний термін для виплати компенсації. Розрахунок з колишнім власником може бути проведений як у майновій, так і в грошовій формі, в розмірі, що відповідає його частки в компанії.

Якщо в Товаристві з обмеженою відповідальністю спостерігається негативна величина чистих активів, то Федеральне законодавство дозволяє учасникам виходити зі складу засновників без компенсації їх часток. Колишні власники мають право передати отриману компенсацію в ТОВ безоплатно, якщо така процедура передбачена Статутом.

Порада: кожен учасник, який за вихід зі складу засновників ТОВ отримав компенсацію, зобов’язаний від цієї суми сплатити до бюджету ПДФО.

Як оформляється отримана ТОВ частка колишнього учасника?

Якщо колишній власник передає свою частку Товариству з обмеженою відповідальністю, то засновники мають право розпорядитися нею в такий спосіб:

 1. Організація може документально оформити передачу цієї частки одному з засновників.
 2. Компанія рівномірно розподіляє отриману частку між усіма засновниками.
 3. Суспільство продає частку колишнього власника сторонній особі (якщо ця процедура передбачена в Статуті).

Процедура розподілу частки колишнього учасника повинна бути проведена протягом 1 місяця з моменту її отримання та затвердження на зборах засновників цього питання. Після цього до контролюючого органу повинен бути переданий пакет документів:

 • заяву встановленого зразка (форма Р14001), яке попередньо було завірено в нотаріальній конторі;
 • протокол зборів засновників, в якому відображені всі нюанси розподілу частки колишнього власника;
 • договір купівлі-продажу, якщо частка була передана сторонній особі;
 • документи, які свідчать про проведення фінансових розрахунків.

Порада: якщо протягом 1 року з моменту отримання частки колишнього учасника засновники не змогли її розподілити, то вона відповідно до Федеральним законом підлягає погашенню. Після цього на величину цієї частки зменшується статутний капітал організації. Про цей факт засновники зобов’язані повідомити податковий орган, якому слід передати заповнену форму Р13001. До цього бланка додається рішення зборів засновників, Статут в новій редакції та документ, який свідчить про сплату державного мита.

Чи може учасник бути примусово виключений зі складу засновників ТОВ?

Процедура примусового виключення учасника зі складу засновників ТОВ може бути проведена тільки при допущенні серйозних порушень. При цьому власниками повинні дотримуватися норми статті 67 Цивільного Кодексу РФ і статті 10 Федерального Закону «про Суспільствах з обмеженою відповідальністю». Позовна заява про примусове виході учасника зі складу засновників ТОВ може подати тільки власник, який має частку в компанії, що перевищує 1/10 статутного капіталу. При отриманні позитивного рішення суду його слід передати до контролюючого органу разом з формою Р14001.

Зразок заяви про вихід зі складу засновників ТОВ

 • Завантажити зразок заяви про вихід зі складу засновників ТОВ .doc

Збережіть статтю в 2 кліка:

Незалежно від того, з якої причини учасник прийняв рішення про вихід зі складу засновників ТОВ, дана процедура повинна проводитися відповідно до регламенту Федерального законодавства. При цьому власники організації повинні дотримуватися умови, прописані в статутний документації. Про всі дії своєчасно повинні повідомлятися контролюючі органи, в іншому випадку за порушення термінів будуть застосовуватися штрафні санкції.

Ссылка на основную публикацию