Заява про розірвання кредитного договору з банком (+ зразок)

Якщо люди прагнуть заробляти на приватних інвестиціях в мережі, їм потрібно дізнатися, з чого почати торгівлю на біржі або на інших фінансових проектах. Тим, хто віддає перевагу менш ризиковані способи отримання доходу, слід задуматися про розміщення заощаджень на депозитних рахунках. Для вибору програм їм потрібно скласти рейтинг банків за вкладами фізосіб, завдяки якому вдасться підібрати максимально прибуткове пропозицію. У процесі моніторингу люди, які планують взяти участь в кредитуванні, зможуть вибрати відповідні за параметрами банківські продукти та подати на них заявки. При оформленні кредитів між фінустановами і клієнтами укладаються договори, в яких передбачається можливість їх дострокового розірвання.

Підстави для розірвання договору з банком

Сьогодні людям стало простіше брати участь у кредитуванні. Для цього досить дізнатися, який банк 100 відсотків дасть кредит, і подати туди заявку. Багато фінансових установ оформляють позики при мінімальних вимогах до претендентів, але при цьому страхують себе завищеними ставками і короткими термінами. Якщо в процесі дії кредитного договору позичальник прийме рішення про припинення співпраці з кредитором, він повинен діяти відповідно до регламенту статті 450 Цивільного Кодексу Росії.

У Федеральному законодавстві вказані підстави, які можуть бути використані сторонами кредитних відносин для дострокового розірвання договорів:

 1. Якщо позичальником або кредитором були порушені умови, прописані в угоді.
 2. Якщо дії однієї сторони заподіяли збитки другій стороні.
 3. Якщо відбулися кардинальні зміни обставин у однієї із сторін (стаття 451 Цивільного кодексу РФ).
 4. При підписанні кредитного договору позичальник не припускав, що у нього виникнуть проблеми, які завадять виконати взяті на себе зобов’язання.
 5. Кредитор в односторонньому порядку змінив умови договору, які порушують майнові чи фінансові інтереси клієнта.
 6. Позичальник через незалежні від нього причин втратив предмет застави (автомобіль або об’єкт нерухомості).
 7. Отримані за цільовою кредитною програмою кошти були витрачені клієнтом на інші потреби.

У яких випадках можна розірвати договір з банком?

Відповідно до регламенту Цивільного Кодексу Росії, сторони, між якими був укладений кредитний договір, можуть його розірвати в наступних випадках:

 1. Угода не вступило в повну силу через те, що клієнтом не було отримано кошти. В цьому випадку процедура розірвання проводиться в автоматичному режимі. Клієнту необхідно подати заяву про розірвання кредитного договору з банком (зразок можна скачати в інтернеті), в якому немає необхідності доводити своє рішення. Якщо фінансова установа спробує застосувати до позичальника штрафні санкції, то він може довести їх незаконність в судовому порядку.
 2. Кредитор і позичальник прийняли спільне рішення про розірвання договору. В цьому випадку клієнтом подається заява про розірвання кредитного договору з банком, на підставі якого складається відповідна угода.

Зверніть увагу: далеко не кожна фінансова установа готова «відпустити у вільне плавання» свого клієнта, який вирішив достроково розірвати з ним договір. В цьому випадку позичальникові потрібно вимагати дати письмову відмову, після чого скласти позовну заяву і передати його в суд (слід враховувати термін позовної давності). Зразок такого документа можна скачати в інтернеті. Або звернутися за допомогою до юристів, які підготують звернення до представників Феміди. Якщо в процесі проведення судових засідань позичальникові вдасться довести доцільність припинення кредитних відносин, то договір буде анульований, а банку доведеться сплатити всі витрати.

Є ще один спосіб припинення дії кредитного договору. Щоб ним скористатися, клієнт повинен достроково погасити заборгованість по позиці. При цьому необхідно врахувати один нюанс. Багато фінансових установ включають в договори пункт, який забороняє дострокове погашення кредитів. До порушників в цьому випадку можуть застосовуватися штрафні санкції, навіть якщо це суперечить регламенту Федерального законодавства. Щоб уникнути неприємностей з кредитором, позичальникові необхідно завчасно звернутися до нього і повідомити про свої наміри. Якщо по кредиту застосовувався аннуїтетний спосіб розрахунку щомісячних платежів, то клієнтові не вдасться заощадити, так як банк вимагає повної оплати тіла позики і нарахованих за весь період відсотків.

Порада: якщо позичальник допустив прострочення по кредиту і вирішив погасити всю заборгованість, він повинен в першу чергу поцікавитися тим, чи не розпочато чи проти нього процес примусового стягнення заборгованості (в інтернеті можна знайти, як дізнатися, чи подав банк в суд на боржника). Якщо йому вдасться почекати термін позовної давності, то всі борги з нього будуть автоматично списані.

Процедура розірвання кредитного договору з банком

Щоб розірвати договір з фінансовою установою і при цьому не допустити помилок, позичальникам потрібно діяти в певній послідовності:

 1. Клієнт особисто звертається до фінустанови, в якому він взяв кредит за паспортом. Йому потрібно написати заяву про розірвання кредитного договору з банком, зразок якого повинен бути на інформаційному стенді. Якщо співробітники фінансової установи навмисне вирішили затягнути процес і відмовляються надати зразок, то заяву можна скласти в довільній формі. У документі слід описати причини, за якими було прийнято рішення про дострокове припинення співпраці. Заява в двох примірниках передається секретарю, який на бланку клієнта повинен поставити відмітку про прийняття. Якщо співробітник банку відмовився прийняти документ, то його слід відправити поштою, оформивши рекомендований лист з повідомленням і описом вкладень.
 2. Якщо з банку надійшов письмову відмову в розірванні кредитного договору, то позичальнику потрібно відстоювати свою позицію в судовому порядку. Для цього доведеться скласти позовну заяву і подати його до суду. Цей документ повинен бути оформлений за всіма правилами юриспруденції, тому позичальникові, можливо, доведеться звернутися за допомогою до юристів. До заяви необхідно додати всі документи, які будуть судом розглядатися в якості доказової бази: квитанцію про сплату державного мита, письмову відмову від банку, кредитний договір і т.д.
 3. На судовому засіданні позичальникові потрібно грамотно довести свою позицію, спираючись на регламент статті 56 Цивільного Кодексу Росії. Якщо він буде посилатися на зміну обставин, то доведеться документально підтвердити наявність захворювання, зниження рівня доходу, втрату роботи і т.д. Якщо причиною форс-мажорних обставин стали військові дії, потоп, пожежа або стихія, то доказом події ПП може стати акт, виданий відповідним органом. Якщо позичальникові не вдасться переконати суд в доцільності розірвання кредитного договору, то представники Феміди відмовлять у задоволенні позову.

Зразок заяви про розірвання кредитного договору з банком

 • Завантажити зразок заяви про розірвання кредитного договору з банком doc

Збережіть статтю в 2 кліка:

Якщо позичальникові з якихось причин стало складно виконувати взяті на себе перед банком зобов’язання, він може задуматися над достроковим розірванням кредитного договору. Щоб не допустити помилок, йому слід звернутися до юристів і отримати консультацію та поради щодо подальших дій. Фахівці допоможуть правильно скласти заяву про розірвання кредитного договору з банком, а також будуть супроводжувати клієнта на протязі всього процесу.

Ссылка на основную публикацию