Заява на виписку з ЕГРЮЛ — зразок 2016

Вся інформація про ту чи іншу юридичну особу або індивідуального підприємця зберігається в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб або Єдиному державному реєстрі індивідуальних підприємців. При необхідності дані відомості можна отримати у вигляді відповідної виписки. Але для цього необхідно подати певну заяву.

Хто може звернутися за випискою з ЕГРЮЛ?

Законодавство не містить обмежень щодо кола осіб, які мають право запросити інформацію з ЕГРЮЛ. Передбачається, що вся інформація в даному реєстрі носить відкритий характер, отже, будь-яка зацікавлена ??особа може отримати необхідні відомості. Також отримання виписки з ЕГРЮЛ можливо і самим юридичною особою або підприємцем щодо себе.

Для отримання виписки необхідно звернутися в підрозділи Федеральної податкової служби РФ, які здійснюють функції реєстраційних центрів. Причому отримати інформацію можна про будь-якому суб’єкті підприємництва незалежно від регіону звернення. Витяг видається на підставі заяви, яка може бути написано від руки або набрано на комп’ютері.

Заява на виписку з ЕГРЮЛ

В даний час немає уніфікованої форми заяви на отримання виписки з ЕГРЮЛ, тому воно пишеться в довільній формі. Але щоб уникнути відмови у видачі, необхідно щоб в ній були вказані такі дані:

  • Найменування податкового органу, куди подається заява;
  • Дані про заявника: ПІБ, місце реєстрації;
  • Найменування юридичної особи або ІП, щодо якої робиться запит виписка;
  • ІПН, ОГРН юр.лица або ІП, з якої запитується виписка;
  • Спосіб отримання: особисто або поштою;
  • Кількість примірників виписки.

Заява подається в двох примірниках, один з яких віддається заявнику з відміткою про прийом і зазначенням дати отримання виписки.

Якщо запитується термінова виписка, яка видається на наступний день, то в тексті бажано це вказувати. Наприклад, «прошу видати термінову виписку ….».

До даної заяви необхідно прикласти оригінал квитанції або платіжного доручення про сплату державного мита, розмір якої становить: 200 руб. — звичайна, 400 рублів — термінова.

Порада: при замовленні кількох примірників виписки з ЕГРЮЛ необхідно враховувати, що за кожен з них має бути сплачена Держ.мито. Наприклад, необхідно 3 примірника, то необхідно заплатити 600 рублів. Крім того, якщо потрібно отримати термінову виписку і одну звичайну, то необхідно подати окрему заяву на строкову і окреме на звичайну.

При подачі заяви потрібно паспорт заявника. Крім того, якщо запитується виписка з ЕГРЮЛ юр.особою або ІП про самого себе, то заявнику також буде необхідно представити довіреність. У першому випадку достатньо довіреності, посвідченої керівником організації, у другому ж — тільки нотаріальний документ.

Терміни подачі заяви та отримання виписки

Заява на отримання виписки можна подати в будь-який необхідний час, при цьому, якщо відбулася ліквідація організації, то буде видана така ж виписка з ЕГРЮЛ, але із зазначенням, що дана юридична особа виключено з реєстру.

Вносяться ж до даного реєстру відомості з моменту подачі заяви про реєстрацію юридичної особи, тому, якщо відкрити ТОВ у 2016 році, наприклад, 27 липня отримавши документи про його реєстрацію, то в цей же день можна замовити і виписку щодо нової організації.

Термін видачі виписки з ЕГРЮЛ строго регламентований:

  • Звичайна — 5 робочих днів;
  • Термінова — 1 робочий день.

Відзначимо, що заява необхідно тільки для отримання паперового примірника виписки. Якщо ж немає необхідності в такому документі, завіреному податковим органом, то з сайту ФНС можна скачати електронний варіант. Якщо є доступ в особистий кабінет, то там можна не тільки подивитися заборгованість по податках, а й запросити виписку з ЕГРЮЛ, підписану посиленою ЕЦП податкової.

Термін дії виписки законодавством не регламентований, за загальним правилом вона може вважатися дійсною до моменту внесення змін. Але різні органи можуть встановлювати свої терміни дії виписки, які залежать від особливостей їх роботи. Наприклад, друкарні, де замовляють бланки суворої звітності для ТОВ при ССО, можуть прийняти виписку і шестимісячної давності, а ось для укладення контракту постачальник може зажадати виписку, отриману не раніше ніж десять днів.

Збережіть статтю в 2 кліка:

В отриманні виписки з ЕГРЮЛ немає нічого складного, тим більше завжди можна скористатися зразками, де необхідно внести свої дані.

зразки заяв

  • Завантажити зразок заяви на виписку з ЕГРЮЛ юридичній особі про нього самого .doc
  • Завантажити зразок заяви на виписку з ЕГРЮЛ на юридичну особу від фізичної особи .doc
Ссылка на основную публикацию