Заїди на губах: причини і як лікувати народними засобами

Існує кілька форм різних хворобливих проявів на губах .. Наприклад, існує хейліт. Іноді хвороба є частиною іншого захворювання, наприклад, при стоматиті. Тому важливо знати, чому з’являються заїди на губах, причини, як лікувати народними засобами такий прояв. Як окреме захворювання воно також зустрічається.

Причини хейлита на губах

Вид хейлита є різноманітним. Спостерігається припухлість, запальні освіти, почервоніння, виразки або пухирі. Тривалі заїди обов’язково повинні бути обстежені лікарем, оскільки вони можуть мати серйозні наслідки.

Причини захворювання різноманітні. Воно може бути викликано:

 • алергічною реакцією,
 • вірусної або бактеріальної інфекцією,
 • при сонячних опіках,
 • через постійне облизування.

Також в рамках системних захворювань, таких як синдром Меркенсоля_Розенталя, може виникнути. Цей синдром проявляється раптово з’явився набряком губ і очей, паралічу мови і особи. Його причина в значній мірі невідома.

Однак часто можна спостерігати звичайне явище з хворобою крона, яка впливає на аутоімунне стан. Інші причини заїду — це дефіцит заліза або непереносимість ліків.

Дуже часто заїди виникають через алергію, постійного облизування, через побічні ефекти лікування від препаратів і антібітікотерапіі.

При системних причинах, таких як імунодефіцит, цукровий діабет, дефіцит заліза або іншим факторам захворювань часто утворюється хейліт, що характеризується дуже хворобливі відчуття в кутах рота. Інші рідкісні форми хейлітов бути викликані бактеріальними інфекціями.

Симптоми і протягом хейлита на губах

Типові симптоми заїду на губах:

 • потріскані губи;
 • свербіж;
 • виразки;
 • набряк;
 • запалення;
 • почервоніння.

Залежно від причини захворювання виникають різні симптоми. Дуже часто воно проявляється шорсткою, почервонілий шкірою навколо губ. Іноді виникають виразки, лусочки.

В окремих випадках спостерігається також утворення бульбашок. Кислі страви і напої часто викликають пекучий біль. При хронічній формі необхідно звернутися до лікаря.

Хейліт висловлює себе в сильно вираженою болю в куточках рота. Основним симптомом захворювання, яке виступає в зв’язку з синдромом Мелькерсоналя-Розенталя є набряк губ. При бактеріальної інфекції часто спостерігаються слизово-гнійні виділення, виразки і наліт на губах.

Діагностика запалень на губах

Діагноз легко встановлюється за допомогою візуального огляду. Завдання полягає у визначенні причини захворювання. Лікар поцікавиться симптомами захворювання. Також враховуються можливі захворювання, хронічні прояви.

Залежно від передбачуваного діагнозу робляться лабораторні дослідження. При цьому слід виключити інші захворювання, такі як набряк Квінке.

Хвороба визначається за допомогою мазка на уражені тканини і можливі бактеріальні збудники. Через аналізи крові може бути виявлений недолік заліза.

Лікування домашніми засобами

У домашніх умовах можна вжити заходів щодо усунення сухості і лущення. Особливо якщо вони виникають в куточках рота. Існують різні цілющі пихи для видалення запального процесу.

 1. Масло чайного дерева можна наносити на уражені ділянки. Його можна попередньо змішати з живильним кремом. Якщо виникли відкриті рани і виразки, то краще уникнути його застосування.
 2. Сік алое має загоюють і протизапальними властивостями. Краще використовувати домашнє рослина. Можна видавити сік з листочка, або зробити кашоподібну суміш. Накласти таку консистенцію на уражені ділянки.
 3. Кора дуба вважається цілющим засобом проти запалень. Можна самостійно робити примочки на уражені ділянки.

Важливо усунути розвиток інфекції. Тому рекомендується обробляти ранки зеленкою або протизапальними кремами. Використовують поживні креми та мазі. На короткий час можуть бути використані містять кортизон мазі.

При терапії визначається провокує причина. В основному заїди є частиною системного захворювання або викликані ослабленням імунної системи. Можна застосовувати вазелін, цинкові пасти. При цьому симптоми проходять швидко. Залежно від того, чи є грибок або бактеріальна інфекція присутня, то використовуються протигрибкові препарати або антибіотики.

При важких бактеріальних інфекціях губи повинні бути не системного лікування антибіотиками оброблені спеціальними засобами в терапевтичному відділенні. Обробка проводиться медикаментозно за допомогою протизапальних препаратів і місцевих примочок.

Профілактика важлива при частому виникненні заїду.

 • Якщо алергія привела до реакцій на губах, слід уникати відповідних алергенів.
 • Чутлива шкіра не повинна піддаватися занадто інтенсивним сонячним променям, щоб уникнути ультрафіолетових опіків.
 • Системні захворювання, які можуть викликати хейліт, виникають через нездорового способу життя. Наприклад, цукровий діабет.
 • Рекомендується збалансована дієта і фізична активність.

Ефективні рецепти, як лікувати заїди на губах народними засобами залежать безпосередньо від їх причин виникнення. Тому важливо встановити і по можливості видалити провокуючі фактори. Якщо запалення носить хронічний характер, то важливо повне обстеження організму і консультація кваліфікованого фахівця.

Ссылка на основную публикацию