Зачаття після овуляції: на який день відбувається, ознаки запліднення

Чи можливо зачаття після овуляції? На який день після овуляції відбувається зачаття? Через скільки днів після овуляції зачаття неможливе? Відповіді на ці питання шукають і жінки, які мріють про дитину, і ті, хто поки не готовий завести дітей. Давайте спробуємо розібратися і знайти відповіді. Слід врахувати, що при всій налагодженості природного механізму кожен жіночий організм має свої особливості, тому можливо будь-яке відхилення. Для початку поговоримо про те, що таке овуляція.

1 Менструальний цикл

За своєю суттю, зачаття є запліднення дозрілої яйцеклітини здоровим сперматозоїдом і подальше впровадження її в слизову оболонку матки. Жіноча репродуктивна система унікальна за своєю природою і з чіткою періодичністю (1 раз на місяць) створює умови для можливої ??вагітності. Саме менструальний цикл забезпечує зачаття, а якщо воно не відбулося, то організм очищається за допомогою менструального виділення, і цикл повторюється.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Визначення вагітності за першими ознаками ще до настання менструації
  • Чи може тест при вагітності бути негативним?
  • Що таке домінантний фолікул в яєчниках
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Весь менструальний цикл розбивається на 4 основні стадії. Початковий етап — очищення організму (місячні). Перший продуктивний етап триває 12-16 днів після закінчення менструації (найчастіше — 14 днів при тривалості циклу 28 діб). На цій стадії в фолікулах яєчників дозрівають яйцеклітини. При досягненні повного її розвитку відбувається найважливіший етап — овуляція. Фолікул розривається, і яйцеклітина виходить в маткову трубу, рухаючись у напрямку до порожнини матки.

Якщо в матковій трубі яйцеклітина зустрічається зі сперматозоїдом, то відбувається запліднення. Після цього вона досягає маткової порожнини, де впроваджується в її слизову оболонку. Якщо така зустріч не відбулася, яйцеклітина перетинає канал і гине. Тривалість життя яйцеклітини, що вийшла з фолікула і здатної до запліднення, становить в середньому 12-24 годин. Загальна тривалість періоду овуляції може досягати 48 годин. Саме в ці дні можливо і дуже ймовірно зачаття.

На наступному етапі менструального циклу нові яйцеклітини не утворюються, а незапліднені клітини гинуть. На цій стадії в яєчниках формуються тимчасові залози (жовті тіла), завдання яких виробляти гормон для допомоги імплантації та закріплення яйцеклітини в матковій слизовій оболонці. Вся система в ці дні спрямована на збереження і розвиток ембріона. Якщо зачаття після овуляції не відбулося, то жовте тіло зникає. Організм очищається від всіх незатребуваних елементів, а в яєчниках зароджуються нові фолікули з яйцеклітинами. Весь цикл повторюється.

2 Часові межі процесу

Відповідь на питання про те, коли відбувається зачаття, гранично ясний: при зустрічі дозрілої яйцеклітини зі сперматозоїдом в матковій трубі. При цьому для зачаття досить 1 яйцеклітини і 1 сперматозоїда. Кількість їх тільки збільшує ймовірність такої зустрічі. Таким чином, зачаття можливо тільки в період життя яйцеклітини, тобто протягом 2 діб з дня початку овуляції.

Час дозрівання яйцеклітин в фолікулах (перша фаза менструального циклу) піддається досить чіткому прогнозуванню: як правило, становить 14 днів (мінімальний термін 12 діб), якщо першим днем ??підрахунку приймати день закінчення менструації. Раніше цього терміну клітина фізично дозріти не може. Затримка овуляції можлива за різними внутрішніми та зовнішніми причинами, і ця затримка іноді невірно тлумачиться як зачаття після овуляції.

При розгляді термінів зародження дитини слід враховувати ряд факторів. По-перше, сперматозоїди мають здатність зберігати рухливість і живучість протягом 4-5 діб. Іншими словами, якщо статевий контакт з сім’явипорскуванням стався за 3-4 дні до овуляції, то затаєні, але працездатні сперматозоїди, цілком здатні до запліднення. Це забезпечить зачаття навіть в тих випадках, коли статевий акт був здійснений до овуляції, оскільки саме запліднення все одно відбувається тільки в період виходу яйцеклітини в маткову трубу. Поширеними причинами затримки овуляції є: стреси, психологічні і фізичні навантаження, активні заняття спортом, часті сексуальні контакти, голодні дієти.

За результатами аналізу відбувається запліднення тільки в такі строки:

  1. В період овуляції. Протягом 12-48 годин в середині менструального циклу.
  2. При статевому контакті за 3-5 діб до настання овуляції.
  3. При пізньої овуляції (аж до 19-20 днів після початку менструального циклу).

3 Визначення овуляції

Терміни овуляції при нормальному стані жінки можна розрахувати, але краще прислухатися до характерних ознак настання цього періоду. Найнадійнішим способом визначення настання потрібного періоду є проведення спеціального тесту. Такі тести можна придбати в аптеці, і слід проводити перевірку протягом 4-5 днів в розрахункові терміни. Тест заснований на визначенні рівня гормонів і забезпечує достатню точність.

Визначити наступ овуляції можна за виражених симптомів. Перші ознаки виявляються по базальної температури (температурі тіла, яка вимірюється у прямій кишці). Підвищення цього параметра — реакція на виділення гормону прогестерону, що і дає можливість зафіксувати початок овуляції. Інші важливі перші ознаки: зміна складу і збільшення обсягу вагінальних виділень. Що виділяється слиз схожа на білок курячого яйця. Жінки можуть відчувати больовий синдром тягне типу з локалізацією в нижній частині живота, підвищений сексуальний потяг (лібідо), слабкість, нудоту. Найточніший спосіб визначення ступеня дозрівання яйцеклітин — УЗД.

4 Сприятливий період для зачаття

При плануванні поповнення сім’ї або, навпаки, для виключення вагітності важливо правильно оцінити, коли можливе зачаття на різних стадіях менструального циклу. В цьому напрямку проведено ряд досліджень, які дають можливість оцінки. Найбільша вірогідність запліднення виникає в день овуляції — 33-34%. Висока ймовірність простежується при статевому контакті напередодні овуляції (30-32%) і за 2 доби до її початку (26-28%).

Можливість завагітніти існує, якщо статевий акт здійснений за 3-5 днів до вивільнення яйцеклітини. Імовірність оцінюється наступним чином: за 3 дні до овуляції — 15-17%, за 4 дні — 12-15%, за 5 днів — 9-12%. Більш ранні контакти або секс на другий і наступні дні протягом тижня після овуляції шансів на зачаття практично не дають. Однак слід знову нагадати, що затримка овуляції — це цілком поширене явище, і ризик зародження плоду при пізньої овуляції зберігається аж до 20 днів після місячних. Важливо правильно визначити період, коли яйцеклітина дозріла і виходить з фолікула. В цілому при правильному визначенні терміну овуляції вірогідність зачаття зберігається протягом 6-9 днів. При цьому досить висока ймовірність спостерігається 5-6 днів, а вкрай низька — ще 1-3 доби. Поза цим відрізком часу початок вагітності неможливо, а стадія розвитку жовтого тіла в яєчниках визнається як період повного безпліддя (з 2 дня після овуляції до початку місячних).

5 Ознаки вагітності

При уважному ставленні до свого організму перші ознаки вагітності можна легко визначити. Багато в чому вони аналогічні передменструального синдрому, але проявляються раніше і яскравіше. Найперші ознаки: рясні рожеві вагінальні виділення, обумовлені пошкодженням слизової оболонки матки в процесі імплантації в неї заплідненої яйцеклітини. Такий процес супроводжується кровотечею з ушкоджених тканин, що і відбивається на складі виділень. Рясність виділеної слизу пояснюється також захисною реакцією організму на умови, що змінилися обставини.

Найбільш вірогідні перші ознаки зачаття після овуляції через 6-7 днів. Саме в цей період імплантація проходить найбільш активно, що викликає появу та інших симптомів: підвищена базальна температура і біль в нижній частині живота. Слід також враховувати, що вже на 2-3 добу після запліднення різко знижується імунітет.

Характерний симптом початку вагітності — помітне підвищення чутливості сосків. До початковим ознаками можна віднести і несподівано виникає відчуття сильної втоми навіть при звичайному життєвому ритмі, що викликано гормональною «революцією». Вірними показниками зачаття вважаються дратівливість і емоційність, що обумовлено реакцією організму на гормональні зміни.

Більшість найбільш характерних і відомих ознак успішного зачаття (нудота, підвищений апетит, відраза до деяких продуктів, металевий присмак у роті, набряклі молочні залози, невелике зниження артеріального тиску, прискорене сечовипускання) найчастіше проявляються через 6-7 тижнів після запліднення. Початкові симптоми можуть зникнути через 3-5 днів або, навпаки, посилитися. В подальшому можуть спостерігатися і нові прояви: аритмія і прискорене серцебиття, болі в спині, порушення сну, пігментація шкірного покриву.

Так, коли можна очікувати довгоочікуваної вагітності? Природно, це залежить від багатьох параметрів: стану здоров’я обох партнерів, фізіологічної сумісності і т.д. Можна говорити тільки про ймовірні і сприятливих терміни зачаття. Такий період має місце протягом не більше 6-9 днів кожен місяць: до і в період овуляції. Запліднення яйцеклітини після закінчення овуляції неможливо в принципі.

Ссылка на основную публикацию