Зачаття дитини після місячних: сприятливі дні

На питання про те, чи можливо зачаття дитини після місячних, багато жінок відповідають однозначно — ні. Це помилкова думка.

1 Причини подібних явищ

Зачаття після менструації можливо з кількох причин:

 1. Якщо період між останньою менструацією і попередньої становить менше 21 дня, то день овуляції може наступити в проміжку від 3 до 7 днів з останнього дня менструації.
 2. Якщо місячні виділення йдуть довше 7 днів, це характеризується тим, що у нової яйцеклітини з’являється можливість дозріти в кінці менструації.
 3. При ненормований менструального циклу прогнозувати день овуляції дуже складно.
 4. Якщо у жінок бувають проміжні кровотечі, подібні менструації, то може траплятися дозрівання відразу декількох жіночих статевих клітин.

2 Менструальний цикл

Менструальний цикл — це деякі зміни, що відбуваються час від часу в жіночому організмі, що дають можливість зачати дитину. Як завжди, початком менструального періоду вважається перший день місячних. Ступінь менструації відображає кровотеча з порожнини матки, яке відбувається в кінці оваріального циклу, в разі якщо трапилося запліднення яйцеклітини. Тривалість циклу зазвичай варіюється в межах 28-35 днів. Фізіологічні процеси діляться на деякі фази, такі як:

 • фолликулярная;
 • овуляторная;
 • лютеиновая.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Визначення вагітності за першими ознаками ще до настання менструації
 • Як стимулювати овуляцію в домашніх умовах, щоб завагітніти
 • Як потрібно розрахувати дні, щоб зачати хлопчика по овуляції?
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Фолікулярна фаза визначається першим днем ??місячних. На даному етапі тривалість становить 7-22 днів і різна для кожної жінки. У цей період повністю дозріває домінуючий фолікул.

Приблизно на 7 день циклу вже видно домінантний фолікул, який продовжує прогресувати і секретує збільшується кількість естрадіолу, коли інші клітини піддаються зворотному розвитку. Готовий до овуляції фолікул називається граафовим бульбашкою. При овуляторном етапі, як правило, становить приблизно 3 дні, викидається лютеїнізуючого гормону. При викиді такої речовини фолікул повністю дозріває і стимулює вивільнення зрілої яйцеклітини, що і є овуляцією.

Коли такий процес завершується і вийшла яйцеклітина запліднюється, то в організмі утворюється найкраща атмосфера для зародження нової людини в утробі жінки. Але коли запліднення не відбувається, то починаються місячні кровотечі.

У період між овуляцією і менструацією протікає лютеиновая фаза і, як правило, становить близько 12 або 15 днів. Після розриву граафова бульбашки стінки його випадають, клітини збирають ліпіди і Лютеїновий пігмент, який і забарвлює їх в жовтуватий відтінок. Тривалість лютеїнової фази залежить від періоду функціонування жовтого тіла і зазвичай становить 10 або 12 днів. У разі коли не відбувається запліднення, рівень гормонів в крові знижується, а верхній шар ендометрія виривається. З піхви жінки випливають кров’янисті виділення, тобто настає менструація.

3 Процес зачаття

При занятті сексом чоловіча сперма проникає в жіночу вагіну. Через деякий час після еякуляції значна частина сперматозоїдів гине в піхву, так як цей орган через підвищеного рівня кислотності є руйнівним оточенням для чоловічих клітин. Але більш живучі і рухливі сперматозоїди успішно проходять в жіночу матку.

У шийці органу присутній слиз, яка не пропускає різні інфекції і бактерії в матку, але в той же час вона може заважати і проникненню сперми. Дуже в’язкий секрет, що утворився згодом захворювання, не допускає необхідний обсяг сперматозоїдів в жіночі органи, що цілком може сприяти розвитку безпліддя шийкового фактору. Крізь матку сперматозоїди проникають далі — в труби. Безпосередньо запліднення відбувається в ампулярной частини фаллопиевой труби.

Зачаття дитини після менструації може статися у жінки з досить коротким менструальним циклом, але з тривалими місячними. У цьому випадку вже на 10 день, після 3 діб з періоду закінчення місячних може наступити овуляція і відбутися зачаття.

Крім того, воно можливе через живучості чоловічих сперматозоїдів. У нормальних умовах (при яких клітини не піддаються загибелі) сперма залишається активною і здатною запліднити протягом 7 днів. Це означає, що і при 28-денному циклі може наступити вагітність, якщо статевий акт стався відразу ж після закінчення місячних, а також в залежності від репродуктивного здоров’я обох сторін. Але потрібно пам’ятати, що така ситуація зустрічається вкрай рідко.

Крім того, в останні дні менструації, коли виділення не настільки рясні, можливість зачаття після місячних збільшується, і це є особливо актуальним, якщо у жінки нерегулярний менструальний цикл, але при цьому сперматозоїди є дуже активними. З огляду на цей факт, не можна забувати про особливості жіночого організму.

4 Як вирахувати дату?

Календарний метод контрацепції є природним способом планування сім’ї. Він має на увазі вираховування дати овуляції для призупинення статевих актів у фертильні дні, щоб уникнути незапланованої вагітності або ж, навпаки, з метою активізувати статеві контакти для зачаття дитини. Це в якійсь мірі дозволить передбачити зачаття після місячних.

Такий метод здійснюється в наявність регулярного менструального циклу і тому є одним з не надто ненадійних способів контрацепції. При цьому такі види, як гормональні препарати або презервативи є більш ефективними. Найкращим є симптотермальний спосіб, який більш точний при визначенні днів овуляції за допомогою спостереження за змінами базальної температури.

Заради ефективності застосування календарного типу контрацепції необхідно стежити за точністю і регулярністю відміток в календарі менструальних циклів протягом року. Такий метод не підходить жінці з нерегулярними місячними.

Застосування календарного способу не дає ефективності у жінок, у яких спостерігається наступне:

 • нерегулярний менструальний цикл, оскільки обчислення дати овуляції неможливо;
 • дуже короткий менструальний цикл, оскільки сперматозоїди життєдіяльні протягом 7 днів.

Зачаття також може статися в період місячних кровотеч. Але не можна забувати, що статеві акти в ці дні можуть сприяти розвитку різних захворювань шляхом потрапляння патогенних мікробів або інфекцій через розширення шийки матки в такий період.

Визначити ймовірні дні зачаття після місячних можна наступними методами:

 1. Міряти базальну температуру в прямій кишці. Її коливання у здорової жінки викликані реакцією на виділення і кількість жіночого статевого гормону прогестерону. Слід скласти таблицю з щоденними показниками. Зазвичай температура на початку циклу становить 36,6-36,90 С. У овуляционной фазі вона не нижче 37 ° С. Потім, якщо вона знижується, то це сигналізує про вихід яйцеклітини. Така перевірка проводиться протягом двох місяців, після чого відповідно до таблиці обчислюється дата наступної овуляції.
 2. Ультразвукове дослідження (фолікулометрія), яке робиться з 10 дня від початку останньої менструації. Як правило, даний метод обстеження коштує дорого, і їм в основному користуються жінки, у яких протягом тривалого часу не виходить зачати дитину.
 3. Тести на овуляцію проводяться щодня протягом певного часу (місяць або більше).

Необхідно пам’ятати, що всі описані випадки зачаття відразу ж після місячних — це виняток із правил. На це великий вплив мають не тільки індивідуальні особливості жіночого організму, але і фізичне здоров’я чоловіка.

Ссылка на основную публикацию