Забруднення водяного фільтра кавомашини, апарат не бачить воду

Практика така, що користувачі недооцінюють значення води для правильного функціонування кавомашини. Нерідко ми просто не знаємо, як саме слід змінювати фільтри і з якою періодичністю це повинно відбуватися. В результаті апарат перестає варити каву і сьогодні я розповім, як уникнути подібних проблем.

Фільтри для кавоварок Delonghi, Jura, Saeco, Bosch

Основне завдання фільтра тривіальна — очищення води. Однак, від цього безпосередньо залежить якість приготованого напою і тривалий безремонтний експлуатація техніки. Сучасні витратні матеріали працюють за технологією обміну іонами і мають мікропористої структури, що перешкоджає засміченню приладу.

Фільтрація дозволяє:

 • затримати великі домішки, такі як волосся, іржа, пісок;
 • очистити рідину від хімії, зокрема від хлору, кальцію, магнію та ін. Якщо говорити про кальцій — це головний ворог внутрішньої начинки кавомашини. Він наростає на нагрівальних елементах, утворюючи накип. Якщо його не затримувати і нехтувати регулярної декальцінаціей, прилад видасть поломку.

Про кавоварках з постійними фільтрами

Перевірте, яка у вас вода

Просту водопровідну воду, яка тече у вас з-під крана, легко перевірити. По-перше, багато виробників пропонують спеціальний тестер, що входить в комплект. Якщо смужка не лежить в коробці, загорнута в фантик, вона може бути приклеєна до гарантійного талону або до інструкції. Варто подивитися уважніше всі надані папірці.

Деякі умільці радять скористатися дідівським методом. Слід просто закип’ятити в каструльці літр води, якщо на стінках утворився білуватий наліт — це привід до фільтрації. Але, все-таки краще не довіряти таким радам, — серйозна техніка вимагає серйозного підходу, особливо, якщо вона коштує понад 2 тисяч у.о. Сьогодні можна перевіряти жорсткість води tds-метром (солеметром). Цей прилад легко визначає загальну мінералізацію в Молль / літр.

Якщо вода сильно мінералізована, в принципі варіантів очищення може бути три:

 • застосування рідного фільтра, відповідного марці кавомашини;
 • використання якісної бутильованої / попередньо фільтрованої водопровідної води;
 • поєднання двох попередніх варіантів.

У будь-якому випадку, в техніку повинна заливатися чиста, якісна вода. Не забувайте програмувати настройки агрегату, виходячи з виміряної жорсткості води.

Як часто необхідно проводити заміну

Я стикаюся з тим, що користувачі просто забувають міняти фільтр і він залишається в резервуарі для води роками. Це призводить до нульової прохідності рідини. По суті, ця штука перестає пропускати через себе воду і нічого не очищає.

Більш того, є фільтри, випущені на паперовій основі. Підкладка з часом почне відшаровуватися і потрапляти в каві. Це неприємно не тільки за смаковими міркувань, — залишки паперу можуть забити гідросистему апарату.

Рекомендації по частій зміні складу фільтра надається кожен виробник, що реалізується в кількості чашок або кількості діб експлуатації. Однак, я б рекомендував своєчасно проводити декальцинацію. При максимальній установці жорсткості, процедура проводиться через кожні 30 літрів, які пройшли через кавоварку.

як поміняти

У техніці таких брендів, як Saeco, Jura, Delonghi (огляд) присутній тільки один фільтр для води, інших там просто немає. Заміна елемента дуже проста. Необхідно залізти в резервуар для води, захопити і витягти расходник. У більшості випадків він фіксується за рахунок ущільнювального кільця, так що з цієї нехитрої операцією не виникне проблем. У кавоварка Jura потрібно відстебнути фіксатор, який стоїть над фільтром.

Про необхідність заміни може сигналізувати сама апарат, виводячи повідомлення на дисплей.

Періодичність заміни практично ідентична у всіх виробників:

 • Saeco — продукт Intenza + працює 60 діб. Є такий варіант як Saeco AquaClean. Він коштує дорожче і розрахований на 625 чашок;
 • Jura — продукт Claris працює 60 діб або розрахований на 50 л рідини;
 • Delonghi — продукт DLS розрахований на 60 діб або 50 л води;
 • Bosch — тут можна встановити два фільтри: Brita Intenza або Claris — ресурс 400 чашок;
 • Krups — продукт Claris Aqua Filter System працює 60 діб;
 • Melitta — продукт Pro Aqua працює 2 міс.

Всі перераховані фільтри на 75% скорочують карбонатні жорсткість, на 90% вміст олова, на 85% — хлору, на 95% — міді, на 67% — алюмінію.

відомий нюанс

Слід звернути увагу на той факт, що фільтр слід заповнювати водою. Тільки після цього нехитрого кроку він призначений для встановлення. Бак для води повинен бути заповнений. Це дозволить уникнути утворення повітряної пробки. Не кожна помпа здатна прокачати міхур повітря, особливо, якщо апарат не новий.

Якщо цим знехтувати, насос буде шуміти, в кавоварку не буде проходити вода. На дисплеї висвітиться команда — додайте води. Якщо ви запустили декальцинацію, завжди потрібна зміна фільтра.

Підводні камені

Є безліч прикладів, які доводять, що фільтр — зло. Але, це залежить виключно від правил використання. Суть полягає в своєчасній заміні розхідники. Недостатньо просто увіткнути фільтр, встановити режим роботи «з фільтром» і скласти лапки. Бідна кавоварка, звичайно, буде пихкати до переможного, але результат буде плачевний — поломка гідросистеми.

Плюс до всього, мають місце бути такі неприємності:

 • після закінчення свого ресурсу фільтр повністю втрачає ефективність, що спотворює смак напою;
 • блокується вільний забір води з резервуара.

Установка фільтра або регулярна декальцинація: всі за і проти

Якщо кавоварка експлуатується в побуті, легше проводити періодичну декальцинацію, ніж займатися водопідготовкою. Максимум-варто поставити фільтр грубої очистки, щоб він збирав великі домішки.

Як варіант, можна використовувати бутильовану воду, але і це не вихід. Якість продукту сильно залежить від виробника. Не факт, що така вода дійсно чиста. Плюс, зі звичайної води смак кави виходить більш насиченим.

Для професійних кавоварок вода — справжній головний біль. У деяких регіонах навіть з регулярною заміною фільтрів техніка витримує 2-2.5 року до капітального ремонту.

вихід:

 • вибираємо бутильовану воду не шляхом проб і помилок. Заміряємо тестером жорсткість і працюємо зі стабільним постачальником води. У продукті не повинно бути фтору, йоду та інших добавок;
 • використовуємо фільтри, які не ігноруючи періодичність заміни, рекомендовані виробником;
 • проводимо регулярну декальцинацію.

Якщо кавоварка не бачить воду

Дуже поширена поломка, коли кавоварка видає сигнал, що в резервуарі немає води. Скільки б ви не наливали рідина, помилка все одно не зникає. Що з цим робити?

Основна причина цієї проблеми може критися в засміченні фільтра, про що я писав вище. Другий момент — поломка поплавка або самого резервуара для води. Якщо в кавомашині передбачений магнітний датчик для контролю рівня води, може бути, справа в ньому.

Що робити:

 • для початку слід налити в бункер води і подивитися, чи зміг спливти поплавок. Можливо, він залипнув. Слід перевірити, чи не потрапило що по нього, що заважає вийти на поверхню. Але, в основному, це сигнал до необхідності очищення. Пора провести декальцинацію машини і варильного боки;
 • ця деталь може бути загублена — потрібна установка нової. У деяких моделях це можливо тільки разом зі зміною контейнера для рідини;
 • якщо у вашому пристрої магнітний датчик, що часто зустрічається в моделях Делонги, варто озброїтися сильним магнітом. Якщо прикласти його до поплавця і провести вниз, він повинен потонути. Якщо так воно і є, справа в ньому. До слова, контакти цієї деталі постійно розімкнуті, при підведенні магніту вони замикаються, на плату надходить сигнал про заповнення бака водою, з екрана зникає сигнал «додайте води». Щоб перевірити справність, слід взяти тестер. Якщо деталь робоча, опір становить 1-2 ом. Якщо немає — його потрібно замінити.

Хочу загострити увагу на тому, що в кавоварку можна лити занадто гарячу або дуже холодну воду, це працює на такі пошкодження.

Крім поплавка, могло статися завоздушіваніе системи. Слід відкрити кран і пролити воду. Ще момент — поломка датчика холу. Його просто змінюють в сервісі. Коштує копійки.

висновки

Щоб кавоварка працювала довго і справно, краще постаратися використовувати бутильовану або фільтровану воду. Рідина повинна бути мінералізована по мінімуму. З цим завданням впорається фільтр зі зворотним осмосом, який встановлюються в систему водопроводу. Це хороше рішення і для побутової, і для професійної техніки. Якщо ви їдете, завжди виливайте воду з бака і не залишайте її там більше, ніж на 2-3 дні.

Ссылка на основную публикацию