За скільки подати заяву в ЗАГС в 2018 році

Якщо ви плануєте одружитися, то перше, з чим варто визначитися — це дата розпису. Відразу ж виникають питання: в який період подають заяву згідно із законом, чи можна це зробити за півроку або в прискореному варіанті за пару днів? Ця стаття докладно розповість про те, за скільки подати заяву в ЗАГС в 2017 році, щоб не прогадати з бажаною датою весілля.

Термін, встановлений законодавством РФ

Згідно із законом встановлено, що від моменту подачі заявки до державного органу до дня розпису повинен пройти один місяць. Цей період обраний не випадково, а дається для того, щоб майбутні молодята змогли добре обміркувати своє рішення. Адже іноді люди протягом цього часу відмовляються укладати шлюб, і є можливість відкликати заяву. Що примітно, юридичних наслідків після цього немає.

Але зареєструвати шлюб можна і раніше одного місяця, якщо на те є вагомі причини. Або ж навпаки, збільшити цей період, коли потрібно подати заяву, продовживши його не більше ніж на 2 місяці. Є й періоди, коли можна чекати до 6 місяців, але заяву для цього потрібно подавати через держпослуги.

Причини для зміни терміну

Приймає рішення про зміну тридцятиденного терміну тільки начальник відділу РАГСу. Через скільки розпишуть, якщо потрібно швидше? Все залежить від конкретної причини. Іноді зареєструвати шлюб можна вже на наступний день або навіть в цей. Найбільш поширеними доказами для зменшення періоду є:

  • Вагітність нареченої. Якщо дівчина принесе довідку з жіночої консультації, то можлива термінова розпис молодих, навіть в цей же день. Документ повинен бути завірений підписом і печаткою лікаря, подається на спеціальному бланку. При цьому термін вагітності повинен бути не менше, ніж два місяці.
  • Загальний дитина у майбутніх подружжя також є вагомою причиною, щоб прискорити розпис в РАЦСі і подати заявку раніше.
  • Якщо є ймовірність раптової смерті одного з подружжя (наприклад, чоловік служить в місцях, де проводяться бойові дії).
  • Серйозне захворювання може бути підставою для зменшення терміну. Потрібна буде довідка від лікаря, а то й можна привезти хворіє людини в ЗАГС, то організовується виїзна реєстрація шлюбу.
  • Тривале відрядження, якщо, наприклад, чиновника відправляють до іншої держави на кілька років.

Незважаючи на скорочення терміну з тієї чи іншої причини, доплачувати за це нічого не потрібно. Держмито так само, як і при звичайній подачі, становитиме 350 рублів з кожної людини.

Нюанси в термінах подачі заяви

Не дивуйтеся, якщо ви прийшли за 30 днів до запланованої дати, а вам кажуть, що зможуть розписати не раніше, ніж через два місяці. А у вас вже все розплановано, гості запрошені, наряди куплені і т. П. Як же бути? Щоб не виникло такої ситуації потрібно за кілька місяців уточнити, за скільки днів подати заяву в ЗАГС.

  • Державний орган може самостійно збільшити термін. Літній період і початок осені особливо популярні для проведення весіль. У зв’язку з цим, щоб зменшити навантаження і черги в цей час, ЗАГС може піти на збільшення терміну, який відводиться для того, щоб подати заяву. Скільки чекати в цьому випадку? Зазвичай не більше 2 місяців, тому врахуйте цей факт і з’ясуйте процедуру подачі заздалегідь.
  • Якщо ви хочете вибрати красиву дату, або особливе свято, в який кількість пар, які бажають вступити в шлюб, збільшується в рази, враховуйте це не за місяць, а куди раніше.
  • Якщо вами обрана дата і начебто дозволяє час, але в конкретному РАГСі вже немає цього числа для реєстрації, то спробуйте подати заяву в інший. Іноді через особливу архітектури, місця розташування або з іншої причини в одній установі все розписано вже на 2 місяці вперед, а в іншому тільки на один. Врахуйте і те, що якщо ви обидва громадяни РФ, то можете подати заявку в будь-якому РАГСі на всій території країни.

Керуючись цими рекомендаціями, у вас не виникне питання, за скільки подати заяву в ЗАГС в 2017 році. І тоді ви зможете зіграти довгоочікувану весілля саме в той день, в який захочете.

Ссылка на основную публикацию