З-ПДФО — терміни подачі

Багато суб’єктів підприємницької діяльності намагаються заощадити, тому укладають договори найму працівників без сплати податків. Ті керівники, які не хочуть мати проблем з контролюючими органами, працевлаштовують фізичних осіб за всіма правилами, передбаченими ТК РФ. У Федеральному законодавстві вказано, як розрахувати ПДФО з зарплати, а також яка звітність повинна подаватися з цього виду податку.

Що собою являє ПДФО?

Кожен суб’єкт підприємницької діяльності в своїй роботі повинен керуватися Федеральним законодавством, в якому вийде знайти формулу розрахунку прибутку до оподаткування, ставки податків і т.д. Вивчаючи відповідні нормативно-правові акти, можна дати наступне визначення ПДФО — податок з доходів фізичних осіб, отриманих як в натуральній, так і в грошовій формі. Кожен керівник компанії або індивідуальний підприємець зобов’язаний своєчасно нараховувати, утримувати та перераховувати до бюджету цей податок.

Декларація 3-ПДФО в 2017 році подається до податкового органу разом з документами, що підтверджують доходи і витрати фізичної особи (багато людей сьогодні активно користуються відрахуваннями з ПДФО). Її повинні здавати всі працівники, які:

  • отримували за основним місцем (або за сумісництвом) роботи заробітну плату, з якої роботодавці утримували прибутковий податок і перераховували його в бюджет;
  • здавали в оренду нерухомість (повинні бути укладені договори);
  • продали майно, яке знаходилося в їх власності менше 3 років;
  • отримували доходи за межами Росії (в Федеральному законодавстві зазначено перелік осіб, що не входять в цю групу);
  • отримували дохід, з якого податкові агенти не утримували ПДФО (дуже часто суб’єкти підприємницької діяльності укладають з працівниками договори підряду, за яким їм перераховуються гроші за виконану роботу);
  • отримували в різній формі винагороди (цінні подарунки, премії);
  • продавали свої паї, майнові права тощо

Зверніть увагу: декларацію 3-ПДФО також повинні подавати до контролюючого органу індивідуальні підприємці, нотаріуси та юристи, які займаються приватною практикою, а також фізичні особи, які претендують на повернення податку.

Терміни, встановлені для здачі звіту

У 2017 році індивідуальні підприємці, фізичні особи, нотаріуси та юристи повинні подати декларацію 3-ПДФО за 2016 рік. Останній день подання звіту — 30 квітня. У зв’язку з тим, що ця дата випадає на вихідний день, термін здачі звіту автоматично переноситься на перший робочий день — 2 травня 2017 року. Цей порядок регламентовано статтею 229 Податкового Кодексу РФ.

Зверніть увагу: всі російські громадяни, які у 2016 році отримали дохід в готівковій формі, можуть на добровільних засадах подати декларацію 3-ПДФО. Якщо індивідуальний підприємець до наступу 2 травня ухвалив рішення про припинення комерційної діяльності, він повинен протягом 5 днів з моменту подачі заяви про закриття здати декларацію 3-ПДФО.

Кожен платник ПДФО може в інтернеті або в контролюючому органі дізнатися, як подати податкову декларацію через інтернет. Для цього слід скористатися сайтом держпослуги або ФНС. Зареєструвавшись там, платник податку може в електронному вигляді здавати будь-які звіти в 2017 році. Також Федеральним законодавством передбачена поштове відправлення декларації 3-ПДФО (обов’язково оформляється рекомендований лист, бланк повідомлення та опис вкладень).

Що буде, якщо порушити терміни?

Щоб мінімізувати податкове навантаження, багато суб’єктів підприємницької діяльності переходять на спрощену систему оподаткування. Такий режим звільняє їх від обов’язку сплачувати багато податки і здавати велику кількість звітів. Ті, хто є платниками ПДФО, зобов’язані у 2017 році в установлений строк здати декларацію. Якщо вони проігнорують вимогу закону, то їм загрожує штраф, розмір якого становить 5% від суми податкових зобов’язань, зазначених у звіті. Штрафні санкції нараховуються за кожен день прострочення, при цьому їх мінімальний розмір зафіксований в сумі 1 000 рублів, а максимальний може досягати 30%.

Зверніть увагу: Федеральне законодавство дозволяє здати декларацію 3-ПДФО з порушенням термінів тільки особам, які вирішили заявити свої права на податкові відрахування. У такій ситуації термін для подачі цього звіту не обмежується, так як фізособи можуть заявити про повернення ПДФО протягом 3-х років з моменту його сплати в бюджет. Цей порядок регламентовано статтею 78 Податкового кодексу РФ.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Кожен індивідуальний підприємець, фізична особа, нотаріус або адвокат повинні у 2017 році не пізніше 2 травня подати до контролюючого органу декларацію 3-ПДФО. Якщо вони порушать затверджені терміни, то до них будуть застосовані штрафні санкції. Співробітники податкової служби можуть вимагати від людей, які претендують на податкові відрахування, документи, що підтверджують отримання ними доходу, з якого були зроблені всі відповідні утримання. Для такої категорії громадян не встановлюються жорсткі терміни для подання декларацій 3-ПДФО, завдяки чому вони можуть звернутися в ФНС в будь-який зручний для себе час.

Ссылка на основную публикацию