З якого дня вважати затримку місячних?

Дуже часто затримка місячних викликає паніку у жінок. Не кожна з них знає, з якого дня правильно вважати затримку місячних, і тому починають турбуватися завчасно. Потрібно просто знати всі тонкощі, як правильно розрахувати, затримуються чи критичні дні. Може бути, насправді все в порядку, і панікувати рано.

Затримкою прийнято вважати відсутність критичних днів понад тридцять п’ять днів. Але щоб зрозуміти, як розраховувати індивідуальний цикл, треба знати, що це таке.

1 Що таке місячний цикл у жінок?

Якщо жінка не знає, як рахувати затримку, то потрібно спочатку визначити, який у неї цикл. Гінеколог може підказати, як це зробити.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Причини затримки менструації на 7 днів
 • Причини затримки менструації при негативному тесті на 2-3 дні
 • Що таке затримка місячних у дівчат
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Для початку треба завести окремий календар, в якому потрібно буде відзначати кружками ті дні, в які йдуть місячні. Можна зафарбовувати більш темним кольором, коли виділення йдуть найрясніше. Так протягом декількох місяців можна побачити, скільки днів триває цикл. Також завдяки цим календарем можна вивчити дні овуляції, а ще, коли приблизно повинна бути затримка.

Нормальний цикл у здорових дівчат триває 28-30 днів. Іноді він збивається через гормональних розладів.

Нічого страшного, якщо цикл у однієї дівчини іноді трохи довше або коротше. Буває, що він збивається через хвороби, неправильного харчування або стресу. А у деяких цикл може в якийсь місяць бути 35 днів, а в якийсь 29. Це особливості організму, якщо відхилень немає, то все добре. Просто потрібно знати все про власний циклі, щоб його контролювати.

2 Фази циклу

Перша фаза з’являється з першого дня менструації. Дозрівають фолікули, з яких потім утворюються яйцеклітини. А також відбувається очищення матки і підготовка її до прийняття заплідненої яйцеклітини. Не завжди кровотечі говорять про те, що яйцеклітина дозріває нормально, іноді бувають «холості» місяці.

Друга фаза — овуляція. В цей час жіночий організм готовий до зачаття.

Дві ці фази мають різну тривалість, але частіше за все вони відбуваються по черзі приблизно через 15 днів один за одним.

3 Наступ овуляції

Іноді вирахувати день затримки можна по овуляції. Цей спосіб, звичайно, не точний, але все ж іноді працює.

Овуляція — це остання фаза жіночого циклу, коли розривається фолікул, утворюється жовте тіло і гормон прогестерон росте. Це ті самі сприятливі дні, коли жінка може завагітніти.

Нерідко овуляцію відчувають самі жінки. З’являються такі симптоми:

 • виділення і слиз починаються рясніше;
 • груди стає чутливою;
 • базальна температура піднімається до 37 і вище;
 • настрій мінливий, плаксивість, тяга до солодкого;
 • посилюється статевий потяг за рахунок підвищення рівня гормонів;
 • деякі відчувають біль внизу живота.

Саме тоді може статися запліднення яйцеклітини сперматозоїдом. А через якийсь час, коли повинні бути менструації, вони не почнуться. Жінка почне підозрювати, що причина криється саме в вагітності. Для тих, хто планує зачаття, важливо вміти розраховувати дату овуляції і час затримки місячних.

Точну дату овуляції визначити не можна, але приблизно сказати, коли вона настає, можна, вивчивши календар циклу за кілька місяців. Ця стадія триває близько двох діб. Якщо цикл нерегулярний, то тут правильно не вийти вирахувати овуляцію, а вже тим більше сказати, коли затримка.

4 Причини затримки

Ну а якщо все йде чітко, регулярно, нормально працюють всі жіночі органи, то жінка починає панікувати, якщо раптом місячні не наступають. Особливо, коли ознак вагітності немає.

У такому випадку потрібно завжди звертатися до лікаря, ніж раніше, тим краще, для того, щоб виключити наслідки і небезпечні захворювання. Гінеколог допоможе встановити причину, і налагодити лікуванням менструальний цикл. Тому не слід нехтувати своїм здоров’ям, а йти в лікарню при підозрах.

Причинами затримки можуть бути:

 • Позаматкова вагітність. Часто затримка пов’язана не тільки з нормальною вагітністю, але і з позаматкової. Причиною її можуть стати непрохідність труб, ненормальний розвиток яйцеклітини або сперматозоїдів, простудні захворювання, прийом антибіотиків і інше. Симптоми різні: темні мізерні виділення, болі внизу живота, підвищення температури.
 • Токсичні речовини. Якщо жінка часто працює з хімією, з токсичними предметами, дихає шкідливими газами, то нерегулярність циклу і періодичні затримки легко пояснити. Ще коли жінка багато курить, вживає регулярно міцні алкогольні напої, наркотичні речовини, то цикл теж стає неправильний.
 • Гормональні порушення, дисфункції яєчників. Найчастіше гінекологи, до яких звертаються з проблемами нерегулярних циклів, починають перевіряти гормони жінок. Адже саме невідповідне їх кількість впливає на функцію репродукції. Якщо жіночих гормонів занадто мало або, навпаки, багато, то виходить збій, і система не може працювати злагоджено. Часто це невідповідність є наслідком стресів, неправильного способу життя, а також жіночих хвороб. Потрібно стежити за важливими жіночими гормонами — прогестероном і естрогеном.
 • Жіночі хвороби. Різні запалення, інфекції, кісти і пухлини можуть бути теж причиною даної проблеми.
 • Дієти. Під час голодних дієт, бідних на вітаміни і корисні мінерали, щомісячні виділення у жінок бувають мізерні, а то і зовсім зникають, цикл збивається. Тому перш ніж сісти на будь-яку дієту, потрібно проконсультуватися з лікарем. Прийом вітамінів під час розвантажувальних днів обов’язковий.
 • Затримка у жінок після сорока п’яти років може іноді бути причиною початку клімаксу. До цього потрібно бути готовим. Це звичайне природне явище.

5 Правильний підрахунок

Щоб дізнатися, затримка у жінки чи ні, треба встановити приблизно, коли повинні піти виділення. Для цього слід згадати дату початку останніх місячних, потім, посилаючись на календар, додати кількість днів циклу. Вийти той самий день, коли місячні повинні початися. Якщо вони не починаються, значить в організмі стався якийсь збій.

Хоча, затримка до п’яти діб для сучасних жінок вважається нормою. Можна просто перечекати, можливо дозрівання яйцеклітини затрималося, і місячні почнуться пізніше. І, якщо цикл у жінки нерегулярний, або різний по тривалості, то беруть найдовший за кількістю днів, і, покладаючись на нього, відраховують число, коли повинні початися виділення.

Тому що часто багато жінок трудяться більше, ніж треба, не стежать за своїм харчуванням, ростять дітей, виконують складну чоловічу роботу, відчувають стреси і втому. У будь-якому випадку, при найменшому збої варто звернутися до лікаря, який завжди щось корисне порадить.

Якщо дівчата навчаться правильно вираховувати свій цикл, то довго не доведеться ламати голову про затримку. Потрібно вивчати свій організм, слухати його, піклуватися про здоров’я, приймати вітаміни, відвідувати іноді гінеколога хоча б для того, щоб причинами затримки не були будь-які небезпечні захворювання.

Ссылка на основную публикацию