Вузлувата еритема: фото, симптоми і лікування

Еритема являє собою запальне захворювання, яке впливає на жирову тканину під шкірою. Назва хвороби походить від підшкірних уражень (вузликів), які навіть не досягають кілька сантиметрів. Важливо вчасно зіставити симптоми і лікування еритеми для її повного усунення. Вона є захворюванням, яке в значній мірі активуються у жінок.

причини еритеми

Еритема може бути викликана вірусними інфекціями (вірус гепатиту або ВІЛ), бактеріальними інфекціями (туберкульоз, стрептокок, сальмонела) і паразитарними инвазиями (зокрема через токсоплазмозу).  

Захворювання часто виникає через вживання великої кількості лікарських перпаратов: анальгетики, жарознижуючі, тетрацикліну, сульфаніламідів, саліцилатів. Ще однією причиною захворювання може бути використання гормональних контрацептивів. Еритема може також бути симптомом інших захворювань:

 1. стрептококові інфекції (наприклад, ангіна);
 2. саркоїдоз;
 3. туберкульоз;
 4. токсоплазмоз;
 5. інфекція хламідії;
 6. інфекційний мононуклеоз;
 7. запальне захворювання кишечника: виразковий коліт, хвороба Крона.

Крім того, деякі фізіологічні умови можуть призвести до еритеми:

 • стрес,
 • вагітність: кінець першого і початок другого триместру,
 • зниження імунітету,
 • втома.

Тому важливо оцінити комплексне стан організму для постановки діагнозу. На фото показана еритема, яка може виникнути через вплив вищеописаних факторів.

Симптоми еритеми у дорослих

На початку захворювання, як правило, пацієнти відчувають себе не дуже добре, мають високу температуру, біль у горлі і навіть пронос. Існує рідко кашель і хрипота. Крім того, перш ніж з’являються характерні вузлики, може бути набряк і біль в суглобах.

Пацієнти на початку і не підозрюють, що щось турбує, тому що симптоми захворювання відповідають ознакам звичайної застуди. Згодом починають з’являтися підшкірні вузлики, які вказують на вузлувату еритему. З розвитком захворювання вони змінюють свій колір на коричневий, а потім зелений.

Вони проявляються на самій передній поверхні гомілки і досягають в діаметрі від одного до декількох сантиметрів. Вузлики можуть зливатися один з одним, за рахунок чого їх розмір досягає до 10 см. Вони легко помітні і шкіра на їх місці тепла і почервоніла.

Вузлики в вузловий еритемі нагадують за зовнішнім виглядом удари і є хворобливими. Якщо вони з’явилися в нижній частині кінцівки, то навіть можуть викликати труднощі при ходьбі. Тому пацієнти з такою симптоматикою повинні залишатися в ліжку.

Кісти спонтанно зникають і не залишають ніяких шрамів, але протягом декількох тижнів в осередку ураження шкіра може злегка змінити колір. На жаль, люди, які колись стикалися з вузлуватої еритемою, можуть знову побачити поширення захворювання через деякий час. 

лікування еритеми

При діагнозі еритеми лікарі рекомендують виконувати основні аналізи крові і серологічне обстеження на наявність вірусних антигенів. Для остаточного діагнозу хвороби може бути взята проба, яку піддають гістологічному дослідженню.

На лікування еритеми часто йде багато часу. Його повинен проводити кваліфікований дерматолог. Необхідно усунути фактори, які можуть збільшити ризик захворювання (осередки інфекції і медичні препарати). Слід досить довго застосовувати системну терапію.

Терапевтичне лікування визначається індивідуально для кожного пацієнта. Це не представляється можливим без огляду. Часто це приносить полегшення

 • Іхтіолова мазь (5-10%),
 • Саліцилова мазь;
 • мазь Вишневського.

Якщо лікування не приносить жодних поліпшень, дерматолог може призначити кортикостероїди. Наприклад, мазь Адвантан для місцевого застосування.

Ссылка на основную публикацию