Вулканічні камені: фото, властивості і застосування

Вулканічні камені не можуть не привертати уваги людини своєю таємничістю, адже зародилися вони в надрах Землі, і були викинуті на її поверхню вогнем і міццю вулканів. А вулкани люди здавна вважали божествами за їх міць, безжалісність до всього живого і здатність наводити жах на людей. Не дарма в давньоримській міфології Вулкан був богом вогню, покровителем ковалів, який вимагав шанування і людських жертв. Які магічні і цілющі властивості можуть бути у каменів, що мають таке походження?

Трохи наукових даних

Для початку дізнаємося, що говорять про вулканічному камінні вчені. Лава, яка несе в собі масу різних речовин, і застигає на повітрі, утворюється в той час, коли вулкан вивергають магму назовні. Магма взаємодіє з атмосферними газами, поступово охолоджується і застигає. Вивергається вона з глибини близько 700 кілометрів від рівня землі, таким чином, весь цей матеріал піднімається на поверхню з верхньої частини мантії планети.

У різних вулканів, димлять в різних частинах планети лава різна, що має різний хімічний склад, домішки і колір.

Лава карбонатная включає в себе карбонати калію і натрію. У гарячому стані має чорний або коричневий вид, коли остигає, набуває коричневого кольору, а через кілька місяців взагалі стає білою. Лава цього виду дуже м’яка, добре розчиняється у воді.

Лава кремнієва дуже в’язка в рідкому стані, швидко застигає ще в жерлі вулкана. У гарячому стані має чорний, коричневий або червоно-чорний колір. Застигаючи перетворюється в чорне вулканічне скло.

Базальтова лава складається з оксидів заліза, магнію, алюмінію та інших металів, має в своєму складі діоксид кремнію. Її колір в гарячому стані жовтий, помаранчевий або червоний.

Таким чином, карбонатна лава міцним і більш-менш довговічним каменем не є, застосування в техніці або ювелірної промисловості не має. Лава базальтова дає нам базальт, що володіє цілющими і магічними властивостями, придатний для виготовлення ювелірних прикрас і будівельних матеріалів.

Лава кремнієва утворює кілька мінералів, серед яких є і обсидіан, або вулканічне скло. По суті, це розплавлена ??в полум’я вулкана гірська порода, охолоджена і застигла на повітрі. Обсидіаном так само приписують магічні і цілющі властивості. Про ці два мінерали ми і будемо говорити далі.

обсидіан

Обсидіан найбільш поширений вулканічний камінь. Залежно від складу може бути чорного, сірого, коричневого, зеленого або бронзового кольору. Зрідка зустрічаються мінерали блакитного, жовтого, оранжевого або червоного кольору, є і зразки з неоднорідним кольором — чорно-сірі, або чорно-коричневі. Деякі камені мають дрібні включення у вигляді мінеральних кристалів, які надають їм металевий або переливчастий блиск. Такі екземпляри звуться сріблястих або золотистих обсидіаном, і цінуються вище.

Хоча обсидіан і називають вулканічним склом, великою міцністю він не володіє, це крихкий мінерал з низькою зносостійкістю, що потрібно враховувати при обробці і використанні.

Зовні мінерал схожий на кварц, він теж містить в собі діоксид кремнію, однак по міцності сильно поступається йому.

Використання обсидіану

Обсидіан привертає ювелірів своїм забарвленням і скляним блиском, з нього роблять прикраси для жінок і чоловіків. Завдяки чорному кольору прикраси виходять стильними та модними, зробити їх можна в будь-якому стилі — вінтажному, готичному, кельтській, модерним, авангардним.

Мінерал відмінно виглядає в срібній оправі, з нього роблять намиста, намиста, сережки, підвіски, кільця, персні, запонки. Використовують і як камінь для виробництва сувенірів, талісманів і амулетів.

Видобувають обсидіан в зоні вулканічної активності, в основному, це порівняно свіжі, недавно утворилися мінерали. Витримати мільйони років на поверхні землі камінь не може, такі давні зразки — велика рідкість. У той же час необхідно враховувати, що слово «недавно» в геології може означати півмільйона років, або кілька сотень тисяч років тому.

Знаходять обсидіан в Росії, Канаді, США, Ісландії, і інших країнах світу, практично — по всьому світу, але в різних обсягах.

метафізика обсидіану

За твердженням езотериків і магів, обсидіан має сильну енергетику, що дісталася йому від усіх чотирьох стихій — повітря, води, вогню і землі. Амулети і талісмани з обсидіану надійно захищають від негативних впливів ззовні, і в той же час, не дивлячись на свій чорний колір, освітлюють думки і почуття власника, позбавляють його від темних думок, знімають нервову напругу.

До того ж, камінь несе в собі силу відразу трьох могутніх небесних покровителів — Сонця, Сатурна і Урана, тому для людей з негативною енергетикою духом, він може стати руйнівним. Але людям добрим і м’яким він допомагає стати сильніше, заряджає творчою енергією, супроводжує на життєвих шляхах і підказує вірне рішення складних завдань.

Люди честолюбні помилково почнуть відчувати себе всесильними, можуть здійснювати ризиковані вчинки, з сумним завершенням, яке буде для них несподіваним.

У екстрасенсів і магів обсидіан користується великою популярністю, він підсилює їх здатності, допомагає зосередитися, і підпорядкувати собі невидимих ??звичайним людям духів, підпорядкувати їх своїй волі.

Талісман з каменем або з каменю позбавляє від настирливого і не завжди доброзичливого уваги оточуючих, допомагає повернути борги, благополучно обійти підступи, створені конкурентами по бізнесу. Для того, щоб отримати від мінералу захист і допомогу, не обов’язково носити його в прикрасах, пірамідка з обсидіану впоратися з цими завданнями не гірше. Поставити її можна на робочому столі, або там, де ви буваєте найчастіше.

Лікувальні властивості мінералу офіційна наука не визнає, але літотерапевт і знахарі приписують йому здатність вилікувати від запалень і простудних захворювань, проблем з шлунково-кишковим трактом.

Обсидіан здатний нормалізувати артеріальний тиск, однаково благотворно дії і на гіпертонію, і на гіпотонію. Його можна носити для зміцнення імунітету, відновлення сил після важких фізичних і моральних випробувань, і просто для підвищення життєвого тонусу. У той же час, мінерал може знизити активність нирок, тому постійно носити його при собі не можна.

Астрологи стверджують, що обсидіан не має особливих переваг серед знаків Зодіаку, і допомагає всім. Але найбільш корисним стане для Овнів, Козерогів, Скорпіонів, Львів і Водоліїв.

базальт

Базальт, або лавовий камінь — мінерал сірого, темно-сірого, чорного або зеленого кольору з скловатою, порфіровою або афіровие структурою. Порфірову зразки відзначені жовто-зеленими вкрапленнями, які можуть мати досить великі розміри, і складати чверть маси каменю.

Деякі базальти складаються з кальцієвого польового шпату, або мають в своєму складі домішки олівіну. Тому мінералоги говорять про два види базальту — містять, і не містять олівін. Олівіновий базальт знаходять на островах вулканічного пояса Тихого океану, інші базальти зустрічаються на континентах.

В цілому базальт — досить поширена на земній кулі порода, добувають його по всьому світу, особливо багато його в США, Італії, Шотландії, Ісландії, на Україні, і в Росії — на Курилах і Камчатці.

В основному, використовують базальт в будівництві, виробляють з нього щебінь, теплоізоляційні матеріали, облицювальну плитку. У давнину з нього робили амулети і талісмани, статуетки богів, предмети побуту. Сучасні майстри навчилися виготовляти навіть ювелірні прикраси з базальту, правда, особливою міцністю вони не володіють, і годяться скоріше в якості сувенірів. Непогано виглядає базальт в поєднанні з іншими каменями червоною, чорної і білої гами — агатами, яшмою, обсидіаном.

цілющі властивості

Лікувальні властивості базальту застосовують фахівці стоун-терапії, або літотерапії. Вважається, що базальти з олівіном темно-сірого або чорного забарвлення мають більше цілющих властивостей.

Камінь дійсно має здатність довго зберігати тепло, тому його можна використовувати для лікування різних запалень і для прогрівання. Масажні кульки з базальту допомагають вилікувати варикозне розширення вен, артрит, радикуліт, ревматизм, добре розм’якшують і розігрівають шкіру, тому ефективні в боротьбі з целюлітом. Порошок з базальту можна застосовувати для лікування і обробки ран і виразок.

Спілкування з базальтом зміцнює імунітет, знімає стрес, розслаблює м’язи, знижує спазми, болі та муки, благотворно впливає на кровоносну і лімфатичну систему.

магія базальту

У стародавні часи базальт та інші камені вулканічного походження вважали даром богів і Землі, яка зігріла його своїм жаром. Астрологи і звіздарі говорили про те, що базальт справили всі чотири стихії — земля, вогонь, вода і повітря. Лава, утворюється з землі за допомогою вогню, потім тече як вода, і остигає під впливом повітря. Ці чотири стихії і дали мінералу свою енергію, і люди мають право використовувати її для благих цілей.

Талісмани з базальту необхідні тим, хто має намір змінити своє життя, змінити свій внутрішній світ і характер. Чи не застигла лава має плинністю і гнучкістю, здатністю легко приймати будь-які форми — ці ж властивості отримує і власник талісманів і амулетів.

Мінерал гармонізує потоки енергії навколо людини, відштовхує негативну енергію, і притягує позитив, з таким захисником не страшні ніякі зміни.

Втомленим подорожнім мінерал дарує умиротворення і спокій, знімає нервову і м’язову напругу, упорядковують природні біоритми, наповнює легкої і світлої енергією.

Вулканічна лава допомагає в пізнанні світу, відкриває його секрети, дає таємні знання, розвиває понад здібності. Однаково позитивно діє на людей, що народилися під різними знаками Зодіаку.

Ссылка на основную публикацию