Вуглеводи і білки в продуктах

Для красивої фігури необхідне правильне співвідношення білків і вуглеводів, адже білки — будівельники нашого організму, а вуглеводи — енергія, без якої нормальне функціонування організму неможливо. Давайте розберемося, яким продуктам слідує віддавати перевагу, щоб не відчувати дискомфорт через нестачу цих важливих складових здоров’я людини.

Вуглеводи і білки містяться в багатьох продуктах, причому всі вони доступні, продаються в будь-якому супермаркеті за прийнятними цінами.
Білки повинні становити не менше 20% добового раціону, оскільки саме з їх допомогою будується система антитіл, прискорюється обмін речовин і підтримується баланс і рівновага всередині людини.

Дієтологи рекомендують пити протеїн, якщо раптом зовсім не вистачає білків, однак це важливо лише для спортсменів, оскільки звичайній людині легко набрати норму білків, споживаючи продукти, що містять їх у великій кількості. Основними джерелами є: все бачачи м’яса, сир, риба і морепродукти, а також яйця, бобові, горіхи і молочка у вигляді йогуртів, кефірів і молока.

Людина отримує білок, поєднуючи їжу рослинного і тваринного походження. З білка відбувається синтез амінокислот, вісім з них вважаються незамінними. Середня норма білка для здорової людини становить приблизно 100 грам, при фізичної активності варто збільшити на кілька десятків.

Раціональне харчування і правильне поєднання білків сприяє правильному переварюванню їжі і легкому засвоєнню в тілі. Найбільш простими білками багаті молочні продукти, адже вони не є важкою їжею і дозволені навіть на ніч. Наприклад, хворим рекомендується перед сном випити стакан молока з медом, щоб організм зміг швидше впоратися з хворобою. Хліб і крупи, а також макаронні вироби вимагають довгого перетравлення, тому їх найкраще їсти в обід, до того ж ситість протримається до самого вечора.

Важливо їсти свою норму білка, при цьому також не рекомендується переїдати, оскільки занадто велике навантаження на печінку може позначитися в поганому значенні на здоров’я. Нерідко утворення каменів в нирках, тому будьте обережні при підборі їжі.

Продукти, що містять вуглеводи, дають організму енергію, яку він витрачає на протязі всього дня. Навіть коли ви спите, ви продовжуєте дихати, мозок працює, а значить і енергія витрачається на природні функції організму, тому дуже важливо набирати свою норму вуглеводів, адже через їх нестачу знижується імунна система, можливі головні болі і постійна втома.

Середня норма вуглеводів не повинна опускатися нижче 300 грам. Є прості вуглеводи і складні, причому за назвами можна зрозуміти їх різність. Складні корисніші, дають відчуття насичення і містяться в крупах, кашах, овочах, злакових і бобових продуктах. Прості вуглеводи не несуть особливої ??користі, що не насичують, хоча при оптимальній дозі вони також важливі, адже недолік цукру теж небезпечний, як і надлишок.

Прості вуглеводи — мед, цукор, солодкі продукти, на зразок шоколаду, мармеладу або пастили. Ранкові сніданки, на зразок солодких кукурудзяних пластівців, також містять, в основному, прості вуглеводи, тому не дають на довгий час почуття насичення.
Раціональне харчування полягає в споживанні всіх видів продуктів, треба знати міру і тоді не доведеться себе огранічівать.Половіна раціону повинна складатися з вуглеводів, а час, що залишився необхідно приблизно поділити на білки і жири.

Пам’ятайте, що тільки в сукупності всіх цих речовин ви будете почувати себе сильними і здоровими!

Ссылка на основную публикацию