Втрата апетиту у вагітних: привід для занепокоєння або нормальний стан?

Вагітність приносить величезні зміни в організмі жінки. Її рівень гормонів коливається, тіло змінює форму, вагу, збільшується обсяг крові, всі життєво важливі системи працюють важче, адже тепер їм потрібно забезпечити не тільки потреби майбутньої матері, але і ще не народженої дитини. Це призводить до виникнення різних симптомів, багато з яких змушують відчувати дискомфорт. Втрата апетиту — не виняток; багато жінок виявляються в складному становищі, оскільки час від часу вони не бажають або не можуть вживати їжу під час вагітності.

Відсутність апетиту є виснажливим і небезпечним станом, з яким змушені зіткнутися багато вагітних. Незважаючи на те, що це тимчасова фаза не робить негативного впливу на дитину і матір, наслідком такого нерідко стає зневоднення організму. Це, безумовно, відбивається на зростанні і розвитку плоду. Дитина народжується слабким, млявим і часто хворіє, оскільки, будучи в утробі, недоотримує достатньої кількості поживних речовин, необхідних для його повноцінності.

Більшість вагітних жінок протягом першого триместру страждають від характерних ознак вагітності — нудоти, завершується блювотою. Другий триместр є ще більш важливим, оскільки організм жінки починає регулювати функціональну діяльність усіх органів і систем, щоб розташувати зростаючий плід якомога зручніше і що найважливіше, безпечніше. Разом з ранковою нудотою і блювотою, часто вагітні жінки можуть втратити апетит. Це цілком нормальний стан і не повинно викликати занепокоєння.

Процес придушення апетиту

Верхній сфінктер шлунку під час вагітності розслабляється. Це означає, що відбувається відтік шлункової кислоти, виникає печія — вона є поширеною скаргою другого і третього триместру. Після прийому їжі надлишок шлункового соку часто посилює дискомфорт в шлунку, жінки можуть з’являтися відчуття перенасичення, легку хворобливість, переповненість. Багато жінок переживають, що це негативно позначиться на їх розвиваються немовлят.

Симптоми придушення апетиту

Саме по собі відсутність апетиту — це вже симптом: в описі багатьох хвороб він є визначальним, звертає на себе увагу, дозволяє своєчасно виявити патологію. Що стосується вагітності, то для цього важливого періоду в житті кожної жінки, характерно легке нездужання, особливо вранці. Відзначається воно як після пробудження, так і в результаті тряскою їзди.

Втратити апетит майбутня мама може:

 • після тривалої, стійкої нудоти;
 • тривалого почуття гіркоти у роті;
 • присмаку металу;
 • виснажливої ??блювоти;
 • слюнотечения, яке переростає в блювоту;
 • запаморочення;
 • слабкості, млявості.

При цьому жінка буде виглядати болючою, блідою, що має стати підставою для вжиття заходів.

Чому пропадає апетит?

 1. Переважною підставою є нудота. Це неприємне відчуття знижує бажання поїсти. Завершується нудота зазвичай блювотою. Якщо вона носить стабільний характер, може виявитися важким завданням набрати вагу або підтримувати його в нормі.
 2. Спостерігається загальне уповільнення травлення в другому триместрі. Це уповільнення відбувається внаслідок тиску збільшеної в розмірах матки на нижній відділ травного тракту, що штучно знижує апетит і сприяє запору. Багато жінок страждають від кишкових газів за рахунок уповільнення травного тракту, що робить живіт повним, роздутим і позбавляє бажання вживати їжу.
 3. Передчуття материнства приносить багато стресу фізично, розумово, емоційно і гормонально. Це може виступати в якості однієї з причин, чому вагітна жінка відмовляється від їжі.
 4. Іншим фактором, який впливає на втрату апетиту, є збільшення рівня прогестерону. Цей гормон уповільнює весь процес травлення. Підвищена здатність товстої кишки поглинати воду сприяє уповільненню обміну речовин. Зростає споживання заліза організмом жінки, і його недостатність призводить до запору.
 5. Втрата апетиту на пізніх термінах вагітності або в третьому триместрі також зустрічається у деяких жінок. Справа в тому, що зростаючий дитина здавлює шлунок, зменшуючи тим самим напад голоду. Вагітна відчуває переповненість травного тракту, відсутня необхідність харчування.

Подолання втрати апетиту

Деякі прості заходи допоможуть подолати вагітним втрату апетиту. Крім того, вони можуть фактично збільшити бажання поїсти, виявитися корисними як самої вагітної, так і малюкові.

 • Не змушуйте себе снідати. Ви можете поїсти трохи пізніше, протягом дня, дотримуючись при цьому основ здорового харчування. Це допоможе компенсувати недолік поживних речовин, які ви не отримали вранці.
 • Жінки, перебуваючи у другому триместрі вагітності, повинні щодня вживати не менше 8-10 склянок посоленной води.
 • Важливо включити в програму харчування зелені листові овочі і збагачені клітковиною продукти.
 • Слід виключити жирні страви або продукти, які важко перетравлюються і виступають в якості причини придушення апетиту.
 • Продовжувати вживати 5-7 невеликих порцій протягом дня, замість класичного триразового харчування. Цього ж режиму слід дотримуватися, якщо втрата апетиту відзначається на пізньому терміні вагітності. Легкі, низькокалорійні продукти забезпечують повноцінне харчування і в той же час не подразнюють шлунок. Їх запах рідко викликає нудоту.
 • Вагітним жінкам слід уникати гострої їжі, яєць і риби, оскільки ці продукти пригнічують апетит.
 • У деяких випадках стрес також призводить до втрати апетиту і пригнічує тягу, до раніше улюбленим продуктам. Важливо вести розмірений спосіб життя, оточити себе позитивними людьми, захистити себе від будь-якого роду негативного впливу.

Попросіть вашого лікаря порекомендувати дієту, яка посприяє здорової вагітності. Чим швидше ви подолаєте цю проблему, тим міцніше буде здоров’я вашої дитини.

Ссылка на основную публикацию