Всеросійський проект «Місце зустрічі з мистецтвом» на кримській землі

Відмашку унікальним проектом в галузі образотворчого мистецтва під егідою Мінкульту РФ 27.09.2016 року дадуть в експозиційних залах євпаторійської галереї «theHARASHO». Масштаб культурної ініціативи всеросійський. Заходи освітньої кампанії ретельно сплановані і охоплюють 29 міст Росії. Географія проекту простягається від Криму і до Далекого Сходу. Акція проходить під загальною назвою «Місце зустрічі з мистецтвом».

До роботи в рамках загальнодержавного проекту залучені співробітники і фонди музейно-виставкового центру «РОСИЗО» (Москва), Російського музею (Санкт-Петербург), а також культурна інфраструктура регіонів. Вагома роль відводиться студентам випускних курсів Московського педагогічного університету та інституту художньо освіти, культурологам, які представляють Російську академію освіти.

Величезну лепту вносять співробітники підприємств федерального оператора — Пошта Росії. Масштаби країни диктують відстані, які потрібно перетинати виставкової продукції і матеріального оснащення культурно-освітньої програми. Загальна протяжність маршруту перевищує довжину земного екватора і становить приблизно 45 тис. Км. У транспортуванні задіяно два десятка залізничних вагонів і платформ, 35 ??автомобілів. Вага тільки експозиції становить понад 1500 кг.

Кампанія триватиме 9 місяців і завершиться підведенням підсумків, намічених на кінець грудня 2016 року. Євпаторія підготувала 22-ю за рахунком майданчик для ознайомлення зі спадщиною вітчизняного образотворчого мистецтва. Робота виставки триватиме до середини жовтня і передбачає такі форми: інтерактивні екскурсії, відео-лекції, конкурси та майстер-класи. Показово, що всі заходи проекту безкоштовні.

Головна мета ініціативи «Місце зустрічі з мистецтвом» — озброїти людей різних вікових груп методологічними підходами до аналізу художніх полотен. Говорячи образно, навчити правильно поглинати духовну їжу, представлену творами великих художників. Для цього доступною мовою на прикладах репродукцій культових робіт майстрів пензля 20-40-х років минулого століття підготовленими фахівцями будуть покроково викладено методи аналізу картин.

Лаконічні екскурси охоплять організовані групи і рядових гостей виставкових залів. Відвідувачі познайомляться зі стилями та сюжетними особливостями робіт, композиційною побудовою, акцентами колориту. Експозиція навчить помічати суттєві деталі картин і пов’язувати їх з історичною епохою, біографічними фактами портретних персоналій.

Ссылка на основную публикацию