Врослі волосся після епіляції, як позбутися?

Завдяки епіляції тіло стає привабливим, але ця процедура може викликати неприємні наслідки. Одним з них є виникнення врослого волосків. Причому це може відбуватися як після домашньої процедури, так і після салонної. Це може відбуватися після депіляції.

Врослі волоски з’являються на різних ділянках після депіляції: на ногах, в області бікіні, під пахвами. У будь-якому випадку з цим потрібно боротися. Явище виникає разом з сверблячкою, запаленням. Позбутися від цього можна ефективними методами. Проти цього є різні засоби. Якщо процедура буде проводитися вдома, то можна освоїти принципи дії методів. Але спочатку слід дізнатися, чому ж вростають волосся після епіляції.

причини

Врослі волоски можуть з’явитися як при салонної процедурою, так і при домашньої. Це пов’язано з індивідуальною будовою шкіри. Лікарі-косметологи вважають, що у кожної людини різна кількість епідермальних шарів і лусочок, що визначає щільність покриву.

Якщо людина має щільну шкіру, то волоски ростуть не в вертикальному напрямку, а горизонтальному. Адже епітелій включає багато шарів. Поява врослих волосків пов’язано з їх структурою. Темне волосся зазвичай густі в порівнянні зі світлими. Через інтенсивне зростання вони набувають неправильний напрямок свого розвитку. Але це не всі причини явища. На те, чому з’являється вростання, впливають такі чинники:

 • щільна шкіра;
 • Пошкодження коренів волосків;
 • застосування неякісного леза;
 • процедури гоління проти росту волосся;
 • збої в гормональній системі;
 • при епіляції або депіляції відбувається обламування волосків. Це стає причиною патологічного вростання;
 • через деяких косметичних процедур виникає механічне пошкодження волосяного каналу.


Найпоширенішою причиною, чому з’являються врослі волосся, є використання синтетичного білизни. Матеріал не може пропускати вологу, що захищає шкіру від природного випаровування. Таке явище може стати причиною запалень. Найкраще носити білизну з натуральних тканин, наприклад, бавовни.

Позбутися від врослого волосків можна ефективними методами. Якщо робити процедури за правилами, то результат настає швидко. Вони використовуються проти волосків на ногах, в зоні бікіні, під пахвами. З такими методами можна усувати наслідки депіляції. Найпопулярнішими методами проти недуги є пілінг і механічний метод.

виконання пілінгу

Проти вростань використовується метод пілінгу. Обробляти шкіру скрабом можна тільки при відсутності запалень, прищів, висипань. Перед процедурою необхідно добре розпарити шкіру теплим компресом. Потім необхідно виконати очистку скрабом. Можна використовувати мочалку з жорсткою щетиною. Це дозволяє ретельно отшелушивать епітелій.

Якщо після процедури повністю позбутися від волосків не вийшло, то все одно полегшується їх вихід. Пілінг може виконуватися щодня, але бажано робити це через добу. Після процедури шкіру потрібно обробити зволожуючим лосьйоном або тоніком. Це засіб дозволяє швидко і ефективно боротися з вросшими волосками на ногах.

механічний спосіб

Якщо цей метод не допоміг, то слід використовувати механічний спосіб. Також він допоможе при глибокому вростання. Не варто виконувати цю роботу самостійно, оскільки є ймовірність отримання ушкодження. Краще відвідати косметолога, під контролем якого і буде виконуватися робота.

Шкіру необхідно розпарити за допомогою теплого компресу для розширення пір. Коли процедура виконана, необхідно підчіплювати волоски близько підстави і витягувати пінцетом. Для цього застосовується продезинфікована голка. Після цього шкіру потрібно обробляти антисептиком і накладати пов’язку. Це ефективний засіб допомагає позбутися від врослого волосків на різних ділянках тіла, в тому числі на ногах.

інші способи

Проти врослого волосся використовуються інші перевірені засоби. Робити процедури з ними можна в домашніх умовах. Боротися з цією недугою потрібно з дотриманням інструкції по застосуванню препарату.

 • Крем (мазь, лосьйон). Проти вростання на ногах застосовується спеціальний крем. Він володіє отшелушивающим дією. Робити лікувальні процедури допоможе крем Gloria. До складу засобу входять такі кислоти, як молочна та саліцилова. Крем представлений у вигляді спрея. Він може використовуватися при будь-яких типах вростання. Будь-крем з такою дією можна купити в аптеці.
 • Засіб з бодягою. Бодягою називається губка, що входить в КИШЕЧНОПОЛОСТНИХ групу, застосовується в косметологічних цілях. Часто вона використовується для виконання пілінгу. Спочатку бодягу висушують, подрібнюють. Коли все готово, з неї створюють скраб, крем. Їх склад очищає шкіру від ороговілих частин шкіри. Якщо використовувати цей метод, то він сприяє захисту від неправильного росту волосся на ногах.
 • Іхтиолова мазь. Боротися з недугою можна за допомогою ихтиоловой мазі. Її слід використовувати відразу після епіляції, щоб не допустити неприємних наслідків. Мазь наноситься на шкіру як під час процедури, так і після неї. Якщо їй користуватися регулярно, то вона сприяє очищенню пір.
 • Саліцилова кислота. Вона легко видаляє відмерлі клітини шкіри, тому вростання волосків не з’явиться. Спочатку кислотою обробляється проблемна шкіра. Якщо її щодня використовувати, то можна зробити шкіру більш м’якою.

Запобігання появи шишки

Проти вростання багато застосовують власні способи, з якими потрібні підручні інструменти. Але самостійні процедури часто впливають на виникнення загострення. Негативні наслідки можуть бути різними. Щоб цього не сталося, неприпустимі такі заходи.

 • Не варто наносити крем для депіляції в області запалень і вростань.
 • Не варто користуватися гострими деталями, наприклад, голками, пінцетами. З ними можна занести інфекцію або посилити запалення.
 • Не потрібно виконувати процедуру усунення волосків двічі, особливо з появою подразнень і вростань.
 • Не варто усувати або видавлювати з’явилися шишки. Через такої процедури ситуація може стати ще гірше. В результаті з’являються глибокі пошкодження.

профілактичні заходи

Краще виконувати заходи профілактики, ніж потім проходити тривале лікування. До найпростіших профілактичних заходів належать:

 • не потрібно проводити ті процедури, які викликають запалення;
 • періодично потрібно використовувати скраб для тих місць, де волоски ростуть інтенсивніше;
 • голити волосся потрібно у напрямку їх росту;
 • після процедури необхідно використовувати зволожуючий крем. Він подарує шкірі м’якість. Крем захищає від появи нових волосків;
 • із завершенням епіляції необхідно виконувати пілінг;
 • регулярно слід користуватися засобами з отшелушивающим дією;
 • потрібно виключити носіння синтетичної білизни.

Звернення до лікаря

З приводу вростання до лікаря потрібно звертатися тільки в наступних випадках:

 • явище стало хронічним. Тоді будуть потрібні медичні заходи, призначати які повинен тільки фахівець;
 • відбувається небажаний ріст волосся або гірсутизм. Лікар визначить, що є причиною недуги, а потім призначить ліки.

застосування ліків

Якщо лікар призначить лікарські препарати, то їх слід застосовувати. Зазвичай для цього використовуються:

 • ретиноїди. Це спеціальні креми, що дозволяють усунути мертві клітини шкіри. За допомогою ретиноїдів виконується потовщення і затемнення шкіри;
 • кортикостероїди. За допомогою стероїдної мазі відбувається контроль за запальними станами;
 • антибіотики. Завдяки мазей усуваються інфекційні запалення. Антибіотики лікар призначає тільки при ускладненому захворюванні.

Вростання сприяють подразнення шкіри. Часто з’являються червоні шишки, схожі на прищі. Ці місця болять. При захворюванні виникає свербіж, особливо з великою кількістю волосся. У деяких випадках виникає гній. Таке явище виникає не тільки у жінок, то і у чоловіків. Найчастіше це проявляється в області бікіні, на ділянках ніг, пахв.

Приймати ліки самостійно не варто, призначити їх може тільки лікар. Але можна проводити процедури з перевіреними способами. Усувати це явище потрібно відразу після виявлення, щоб не допустити ускладнень.

Ссылка на основную публикацию