Врослі волосся після епіляції: як позбутися від проблемних волосся

Процедура видалення небажаного волосся у сучасних жінок з розряду естетичних вже давно перейшла в розряд традиційних гігієнічних заходів. Гладка шкіра без зайвої «рослинності» — ознака доглянутої жінки, яка стежить за собою і завжди прагне виглядати красиво. Епіляцію слід проводити регулярно, і робити це можна різними способами, починаючи з використання бритвеного верстата і закінчуючи застосуванням спеціальних косметичних засобів. Однак який би спосіб боротьби із зайвою зарослістю ви не вибрали, у багатьох жінок після процедури з’являється інша проблема. Ім’я їй — псевдофоллікуліт або врослі волосся після епіляції.

причини псевдофоллікуліта

Врослі волосся — це свого роду плата за гладку, приємну на дотик шкіру. Сама природа немов говорить нам: втрутилися в моє творіння — отримаєте «здачу»! І дійсно: систематичне видалення «рослинності» з різних ділянок шкіри — це не що інше, як втручання в саму структуру волосся. Часте гоління проти зростання щетини, використання недостатньо гострих лез, гоління «всуху» — без попереднього зволоження і пом’якшення шкірного покриву — все це призводить до зміни власний структури. Як наслідок — волосок стає тонким і слабким, починає рости в сторону шкіри і, збільшуючись, поступово пробиває її, зарастая всередину.

Іноді волосся вростають і після воскової епіляції, а також після процедури шугаринга, коли щетинки вириваються з коренем, а їх цибулинки залишаються під шкірою. Згодом з них проростають нові волоски, але вони не такі міцні, тому не можуть пробити верхній шар епідермісу і ростуть під ним, утворюючи на поверхні шкіри негарний горбок, викликаючи свербіж і роздратування.

Ще однією відповіддю на питання про те, чому вростають волосся після епіляції, є неправильний догляд за шкірним покривом. Якщо на ньому накопичується занадто багато відмерлих клітин, шкіра стає більш товстою і жорсткою. Пробити таку «броню» тонкий, ослаблений волосок не в змозі. Йому не залишається нічого іншого, як згорнутися в фолікулі, перетворившись згодом у запалену папулу або крихітний прищ.

Щоб цього не сталося, необхідно не тільки проводити епіляцію правильно, але і ретельно стежити за шкірою, очищати і пом’якшувати її, своєчасно видаляти ороговілі клітини жорсткою мочалкою або косметичними засобами.

Як позбутися від врослого після епіляції волосся

Позбутися від врослого волосків не тільки можна, а й потрібно, і робити це слід грамотно. По-перше, в період боротьби з настільки неприємним явищем необхідно повністю припинити процедури епіляції і дочекатися, поки стан шкіри нормалізується, пройдуть всі запальні процеси. По-друге, позбавляючись від врослого волосся, ні в якому разі не можна використовувати пінцет або ще гірше — голку. Це не вирішить проблему, а навпаки — посилить її.

У боротьбі з вросшими волосками ефективні описані нижче методи.

Наприклад, відлущування шкіри за допомогою скрабів. Їх слід наносити на проблемні ділянки двічі на день, втираючи акуратно і м’яко, поступово отшелушивая верхній шар епідермісу. Ця процедура носить назву пілінгу і входить до переліку послуг кожного косметичного салону, проте може проводитися і вдома. Фахівці і зовсім рекомендують робити пілінг після кожної епіляції, аргументуючи це тим, що він допоможе уникнути вростання волосся в подальшому.

Який крем допоможе від врослого після епіляції волосся

Ще один ефективний засіб від врослого волосся після епіляції — застосування крему від вугрової висипки. Його необхідно втирати в уражені місця, знімаючи, таким чином, роздратування і сприяючи швидкому загоєнню ранки. Повторювати процедуру потрібно по кілька разів на день аж до повного позбавлення від проблеми.

Ще один спосіб як боротися з вросшими після епіляції волоссям

У тому випадку, якщо щетина вросла глибоко, і витягнути її з допомогою відлущування шкіри неможливо, допоможуть гарячі компреси. Для цього треба намочити м’який рушник в теплій воді і ненадовго прикласти його до проблемного ділянці. Повторювати процедуру бажано до тих пір, поки волосок не опиниться на поверхні шкіри.

Ну і наостанок самий кардинальний метод вирішення проблеми. Якщо жоден з перерахованих вище способів не допоміг, і від врослого волосся так і не вдалося позбутися, необхідно терміново звернутися до дерматолога. Навіть ледь помітні врослі волоски здатні викликати сильний запальний процес, лікувати який вже доведеться за допомогою медикаментів.

Врослі волосся після епіляції: чого робити не можна

Часто в боротьбі з вросшими волоссям люди використовують підручні засоби і неперевірені методи, тим самим провокуючи виникнення ускладнень. Тим часом при появі такої проблеми, як врослі волосся, категорично не можна:

  • виколупувати волоски пінцетом або голкою, ризикуючи занести інфекцію;
  • повторно застосовувати той метод епіляції, який викликав вростання щетинок;
  • тиснути волосяні цибулини.
  • наносити крем для депіляції на роздратовані ділянки шкіри з вросшими волосками.

Профілактика врослого волосся: як попередити проблему?

Вище ми розповіли, як боротися з вросшими волоссям після епіляції, але будь-яку проблему легше попередити, ніж усувати її наслідки. Тому наостанок опишемо кілька способів профілактики врослого волосся після гоління.

Перш за все, слід звернути увагу на бритву, яка використовується під час процедури. Вона повинна бути максимально гострою, в ідеалі — одноразовою, щоб не викликати роздратування шкіри шляхом механічної дії на неї. Зрізати волоски потрібно тільки у напрямку їх росту. Перед голінням необхідно нанести на шкіру пом’якшувальну і зволожуючий засіб, а після завершення процедури продезінфікувати оброблені ділянки.

Якщо після гоління помітні ознаки роздратування шкіри, вдаватися до нього слід якомога рідше. Доведено, що гоління частіше одного разу на тиждень стає причиною постійних запальних процесів на шкірі і далеко не сприяє її привабливому вигляду.

Людям, які віддають перевагу боротися із зайвою «рослинністю» за допомогою епіляції, хотілося б дати такі поради:

  • перед процедурою обов’язково зробити пілінг, це дозволить позбутися від відмерлих клітин епітелію і вирівняти шкіру;
  • перш ніж наносити засіб для епіляції, перевірити, чи не викликає він алергії;
  • після процедури потрібно нанести на оброблені ділянки тіла пом’якшувальний засіб.

Косметика в боротьбі з вросшими після епіляції волоссям

Багато виробників косметики випускають спеціальні засоби, що мінімізують ризик вростання щетинок. Використання кремів від врослого волосся після епіляції дозволяє «одним пострілом вбити двох зайців»: запобігти проблемі, і поліпшити стан шкірного покриву в цілому. Такі крему знімають роздратування, зволожують шкіру і роблять її більш м’якою, шовковистою; мають отшелушивающим ефектом і уповільнюють ріст волосся, дозволяючи рідше вдаватися до неприємної процедури усунення зайвої волосистости.

Відео — відгук: Як позбутися від врослого волосся після епіляції

Ссылка на основную публикацию