Вправи у ванній для схуднення: суть, методика, рекомендації

Скільки часу займає протистояння зайвим кілограмам-сантиметрам? В ідеалі цієї важливої ??справи потрібно присвячувати всі вільні хвилини. Їх дуже мало? Тоді можна скористатися методикою, яка дозволяє поєднати прийняття ванни і схуднення.

Про що мова?

Досить часто можна почути щось на кшталт: можна схуднути, роблячи вправи у ванній. Але кому прийде в голову тренуватися в такому приміщенні, в обмеженому просторі? На ділі маються на увазі вправи безпосередньо у ванні, під час купання.

Проведемо паралель з аквааеробікою. Такі тренування мають масу плюсів: вода, яка в 800 разів щільніше повітря, створює додатковий опір багатьом рухам. І в той же час підтримує наше тіло. Додайте до цього масажний ефект.

Додатково рекомендуємо ознайомиться зі статтею: водний масаж для схуднення.

І все-таки домашня ванна не басейн, хіба можна в ній робити якісь вправи? Так, хоча чесніше називати такий захід фізкультхвилинки, ніж аквааеробікою або тренуванням.

потенційний результат

Не можна забувати, що для схуднення потрібно комплексний підхід. Його основа — дієта і фізнагрузкі (доступні і посильні). Плюс допоміжні методики, найчастіше рекомендується масаж.

Вправи у ванні — це хороша доповнює процедура. Вона не дозволить м’язам застоюватися між повноцінними тренуваннями. Крім того, вода, нехай навіть в невеликому обсязі, знижує м’язову напругу. Це особливо важливо, якщо робота над власним схудненням тільки почалася, і фізичні навантаження даються поки насилу.

Порада. У воду рекомендується додати кілька крапель ефірного масла. Воно може бути різним — хвойним для активізації кровообігу, м’ятним для заспокоєння, апельсиновим — для антицелюлітного ефекту.

На що звернути увагу

Температура води не повинна перевищувати 33? С. Кожен градус зверху розслабляє, і бажання вправлятися може просто зникнути.

Рівень наповнення ванни — трохи вище талії. При більшій кількості води є ризик надмірно навантажити серце.

Заздалегідь вирішите, як будете триматися. Досить часто ванни встановлені впритул до стіни: отже, за один бортик можна взятися цілком надійно, за іншою — тільки дотримуватися. Враховуйте цей нюанс.

Внутрішня поверхня ванни може бути дуже слизькою. Тому перед кожною вправою, виконуваних вперше, необхідно перевірити, стійко чи положення вашого тіла. Якщо раптом зісковзне, в малому обсязі води навряд чи вийде захлинутися, але забитися цілком реально.

Переходимо до вправ

Кожну вправу зі списку нижче рекомендується виконувати по 20 разів. Не виходить? Починайте з меншого навантаження і поступово доводите до рекомендованої норми. Або виконуйте за схемою 10 + 10. Варіант — 10 + 5 + 5. Просто прислухайтеся до відчуттів у власних м’язах.

Порада. Щоб додатково тонізувати шкіру, перед зануренням у воду рекомендується розтерти мочалкою ноги, сідниці і живіт.

Для схуднення ніг

Сидячи у ванні, максимально присуньтеся до заднього бортика і зіпріться на нього спиною. Тримайтеся руками за борти. Підніміть ноги над водою і зробіть «ножиці». Висоту підйому ніг відрегулюйте за відчуттям напруги в м’язах.

Для внутрішньої частини стегон

Буде потрібно ваша мочалка. Зігніть ноги в колінах, ступні паралельно. Між ступнями затисніть мочалку. Якщо вона для цього не підходить, можна використовувати невелику рушник, складений кілька разів. Початкове положення — як в попередній вправі. Зігнуті ноги необхідно піднімати над водою і знову опускати. Виконувати повільно.

Більш серйозний комплекс дивіться в нашій статті.

Для косих м’язів живота

Поверніться на бік, влаштуйтеся так, щоб можна було витягнути ноги. Положення рук визначте експериментально, підлаштовуючись під форму ванни. Верхню пряму ногу піднімайте над водою, якщо вийде — додатково тягніться до неї корпусом. Вправа вимагає особливої ??обережності.

Для сідниць і талії

Сісти прямо, ноги витягнути. Руки довільно. «Ходіть» на сідницях, якщо довжина ванни не дозволяє — просто погойдуйтеся з однієї сідниці на іншу.

Ідеально, якщо перераховані вправи закінчуються невеликим масажем. Кілька хвилин поводите руками навколо проблемних зон, створюючи невеликі хвилі і не торкаючись тіла. Міні-комплекс завершений!

Перераховані вправи досить прості і в цілому не мають протипоказань. Однак при наявності будь-якого серйозного соматичного захворювання, а також в період вагітності / лактації необхідно отримати схвалення лікаря.

Не можна вправлятися в ванні при гіпертермії, підвищеному кров’яному тиску, а також в гострій фазі будь-якого захворювання, навіть якщо мова про невеликому нежиті.

Ссылка на основную публикацию