Вправи для схуднення спини: корисні поради, комплекси, інвентар

Жінка так влаштована, що завжди знайде, що вдосконалювати в своїй зовнішності. Після того, як розпрощалася з другим підборіддям, виявиться целюліт на стегнах. Позбулася нього — пора сідниці підкачати. І так — до безкінечності. Але в підсумку, коли все-таки більшість проблемних місць на тілі наведені в порядок, доводиться усвідомити, що спина теж вимагає корекції.

Жирові складки на ній псують талію і вид ззаду. Дієти на неї не діють, а робити щось треба. Тут якраз і стануть в нагоді фізичні вправи для схуднення спини, які можна виконувати і в домашніх умовах, і в тренажерному залі.

Протипоказання

Спина — одна з найсильніших і в той же час тендітних частин нашого тіла. При виконанні вправ для її схуднення потрібно дотримуватися граничної обережності, тому що пошкодити хребці дуже легко, а ось вилікувати їх — справа практично нездійсненне. На жаль, будь-які захворювання хребта є протипоказаннями для подібного роду занять:

 • сколіоз;
 • міжхребцева грижа;
 • остеохондроз;
 • ішіас;
 • спондильоз;
 • радикуліт;
 • люмбаго;
 • остеопороз;
 • стеноз;
 • міозит.

Крім цього, серйозні фізичні навантаження на цю частину тіла протипоказані в наступних випадках:

 • при гіпертонії;
 • варикозі;
 • епілепсії;
 • серйозні проблеми з шлунково-кишковим трактом;
 • ракових пухлинах;
 • високій температурі;
 • загостренні будь-яких захворювань;
 • патологіях сечостатевої та кровоносної систем;
 • менструації;
 • якщо протягом дня доводиться виконувати важку фізичну роботу.

Навіть якщо у вас немає ніяких проблем з хребтом, перед схудненням спини за допомогою спеціальних вправ краще пройти медичне обстеження. Це дозволить почати заняття з повною впевненістю в тому, що вони вам не протипоказані. Але спочатку продумайте питання про те, де будуть проходити ваші тренування.

Цікавий факт. У різних людей в хребті неоднакова кількість хребців. Воно варіюється від 33 до 35.

Місце для занять

Вправи для схуднення спини можна виконувати або в домашніх умовах, або в тренажерному залі. Дуже важливо правильно вибрати місце для занять, так як це позначається на результатах. Для цього потрібно об’єктивно оцінити всі плюси і мінуси того чи іншого варіанту.

В домашніх умовах

за

 1. Вільно: можна відчувати себе розкуто, так як ніхто не стане свідком вашої гімнастики.
 2. Зручно: вправи можна виконувати в будь-який час.
 3. Комфортно: можна включити улюблену музику на свій смак.

проти

 1. Самоорганізація: щоб домогтися схуднення спини, вправи потрібно виконувати регулярно, приблизно в один і той же час. А вдома, як зазвичай, виявляються справи, які змушують постійно відкладати заняття.
 2. Якість: вправи, виконані без тренера, не завжди виявляються ефективними, тому що самостійно робити їх правильно дуже важко.
 3. Витрати: доведеться витрачатися на спортивний інвентар для занять.
 4. Результати: не завжди бувають задовільними, причому найчастіше, без думки фахівця, важко зрозуміти, чому в результаті занять спина так і не схудла.

В тренажорному залі

за

 1. Ефективність: комплекс вправ для схуднення спини підбирає тренер — відповідно, він дасть відмінні результати, так як буде враховувати ваші індивідуальні показники.
 2. Організованість: заняття в тренажерному залі — справа відповідальна, адже перед тренером буде соромно за прогул.
 3. Якість: знаючі люди з боку завжди вкажуть на помилки при виконанні вправ і підкажуть, як їх виправити.
 4. Спортивний інвентар: по-перше, його не потрібно буде купувати, а по-друге, вибір буде набагато більше, т. Е. Ви зможете виконувати більш різноманітні вправи.

проти

 1. Свобода: з відвідуванням тренажерного залу ви більше не будете її відчувати, так як доведеться дотримуватися графіка занять.
 2. Скутість: якщо ви сором’язливі і у вас є проблеми з фігурою, ви не будете відчувати себе комфортно в залі, тому що там буде багато людей.
 3. Додаткові витрати: за відвідування залу і особистого тренера доведеться викласти чималеньку суму.

Обміркуйте все за і проти того чи іншого варіанту. Щоб вибрати оптимальне місце для занять, спробуйте походити в тренажерний зал хоча б тиждень. Потім спробуйте позайматися в домашніх умовах. У порівнянні ви швидше приймете правильне рішення. Пам’ятайте: всі ці нюанси працюють на результат і позначаться на ефективності вправ для схуднення спини.

На замітку. Регулярно виконуючи вправи для схуднення спини, можна підвищити рухливість хребта, яка нормалізує його функціонування, поліпшить роботу судин, м’язів і зв’язок.

рекомендації

Для усунення жиру на спині одних вправ може не вистачити. Щоб домогтися схуднення в цій частині тіла, намагайтеся виконувати наступні рекомендації фахівців в цій справі (фітнес-тренерів і дієтологів).

 1. Харчуйтеся так, щоб спина схудла. Для цього сядьте на легку дієту, витрачайте калорій більше, ніж споживаєте, не їжте вечорами і ночами, відмовтеся від солодкого і жирного.
 2. Дотримуйтесь графік занять. Якщо ви не виснажує свою спину важкими фізичними вправами, можна виконувати їх щодня. Якщо звикли займатися до сьомого поту — режим повинен бути через день.
 3. Доповніть вправи іншими фізичними навантаженнями: пішими прогулянками, плаванням, катанням на велосипеді.
 4. Пийте більше чистої води, щоб прискорити метаболічні процеси, які сприяють схудненню спини.
 5. Дотримуйтеся режиму дня.
 6. Киньте палити.
 7. Відмовтеся від алкоголю.

У схудненні для жінок важливий результат, а він виявиться позитивним тільки в тому випадку, якщо прагнути до нього. Для цього потрібні жертви — режим дня, відмова від солоденького і дотримання певних правил.

Зате вже через пару тижнів такої, здавалося б, нудного життя, ви побачите, якими красивими стали вигини вашої спини, як випрямилася постава, пішли ненависні жирові складки. З’явилася мотивація? Тоді вперед — за спортивним інвентарем, який стане в нагоді для виконання вправ.

Це цікаво! Людський хребет здатний витримати вагу в 400 кг.

необхідний інвентар

Основні помічники в вправах для спини — бодибар і гантелі

Вправи для схуднення спини в своїй основній масі не вимагають якихось специфічних пристосувань та інвентарю. Це та частина тіла, яка не розорить вас походами по спортивних магазинах.

 1. Твердий, пружний валик — його іноді доведеться підкладати під спину для виконання деяких вправ. З метою економії його можна замінити скрученим рушником.
 2. Бодибар — гімнастична палиця. Зроблена зі спеціального матеріалу, вона дуже зручна для занять.
 3. Добре допомагають позбутися від жиру на спині і боках вправи з гантелями, так що їх потрібно обов’язково придбати. Орієнтуйтеся на свої фізичні дані: кому-то буде досить 2 кг, а кому-то можна розоритися і на 4.

Валик, бодибар і гантелі — інвентар для виконання вправ, розроблених спеціально для схуднення спини. Але ви можете також крутити хула-хуп, стрибати на скакалці та займатися на велотренажері — все це так чи інакше теж буде виточувати вашу фігуру, в тому числі зі спини. Ну а коли ви закупили всім необхідним, можна буде підбирати комплекс і починати заняття.

Це потрібно знати! З гантелями рекомендується працювати повільно: піднімати на рахунок 4, опускати — на 8.

комплекси вправ

Щоб правильно виконувати комплекси вправ для схуднення спини в домашніх умовах, можна переглянути тематичні відео. Буде чудово, якщо ви будете під час занять спостерігати себе з боку в дзеркалі.

В домашніх умовах

 • Лягти на спину, руки розвести в сторону. Напружити м’язи шиї, підняти голову, потягнути стопи на себе. Затриматися в такій позі секунд на 10, повільно розслабитися.
 • Лягти на спину, руки зімкнути за головою. Під спину покласти валик. З зусиллям прогнутися, затриматися в такому положенні.
 • Перевернутися на живіт, витягнути руки і ноги. Прогнутися в попереку, відірвавши від підлоги ноги і руки. Зафіксувати положення, повільно розслабитися.
 • На вдиху підняти верхню частину тулуба вгору, при цьому спираючись руками в підлогу. Підніматися, напружуючи спину. Зафіксувати верхнє положення, повільно повернутися назад.
 • Встати на коліна, спертися руками на стілець. Прогнути спину. Затриматися.
 • Опуститися на праве стегно, відвести руки вліво. Піднятися. Те ж саме зробити в інший бік.
 • З’єднати руки за спиною: ліва заводиться назад зверху, права — знизу. Зчепити пальці в замок.
 • Повороти в сторони.
 • Ноги на ширині плечей, бодибар покласти на лопатки, тримаючи його руками за кінці, плечі розслабити. Нахилитися вперед, щоб спина виявилася паралельної підлозі, пружинити нею вгору-вниз.
 • Обов’язково включайте в комплекс вправи для схуднення спини з гантелями. Ноги на ширині плечей. В руках — гантелі. Зробити випад ногою, зігнутою в коліні, вперед, при цьому підняти руки з гантелями вгору. Зафіксуватися. Випрямитися. Поміняти ногу, повторити вправу.

Для тренажерного залу

 1. Присідання зі штангою.
 2. Вправи на становій тязі.
 3. Бічні скручування на тренажері.
 4. Тяга блоків.
 5. Віджимання від лави.
 6. Випади з гантелями.

У тренажерному залі при наявності тренера буде набагато простіше підібрати вправи для схуднення в області спини. Якщо після двох тижнів ви не помітите жодних результатів, бажано проконсультуватися з фахівцями, в чому може бути причина невдач.

Можливо, потрібно буде змінити графік занять, сісти на більш сувору дієту або збільшити фізичне навантаження. Але зазвичай подібного роду вправи дозволяють зробити спинку рівною, красивою і витонченою, щоб вона відповідала вашої ідеальної фігури.

Читайте також: «Вправи для схуднення стегон і сідниць».

Ссылка на основную публикацию