Водний масаж для схуднення: методики, тонкощі, протипоказання

 • Як діє водний масаж?
 • Нюанси і протипоказання
 • Як зникає нездорова повнота і з’являється бажана стрункість? Переважно завдяки дієтам і фізнагрузкі. Чудовим доповненням цього тандему стає масаж, спрямований на схуднення. Ті, хто любить воду, можуть вибрати процедури відповідного профілю.

  Де краще — в басейні, ванні або в душі?

  Як можна за допомогою води промасажувати проблемні зони? Розглянемо різні способи.

  Домашні варіанти

  Найрозкішнішим, хоча і недешевим, можна визнати наявність у власній ванній кімнаті душової кабіни або ванни з гідромасажем. Магазини сантехніки пропонують таке обладнання часом у величезній кількості варіантів.

  Можливо, зараз як раз той момент, коли вам належить перебудову власній ванній? Тоді задумайтеся: можливо, варто виділити додаткові кошти, щоб забезпечити собі можливість робити вдома водний масаж для схуднення (підняття тонусу, зняття втоми).

  Подібна сантехніка хороша тим, що дозволяє встановлювати не тільки температуру води, але і потужність струменів. Це дозволяє регулювати силу впливу (тиск) води на тіло.

  Рекомендації. Водяне тиск при масажі живота не повинно перевищувати рівня однієї атмосфери. Вплив на стегна допустимо на рівні двох-трьох атмосфер. Більш високий тиск зазвичай викликає неприємні / больові відчуття.

  У домашній ванні панує мінімалізм? Навіть в цьому випадку можна влаштовувати сеанси водного самомасажу. Особливо якщо купити спеціальну насадку для душу. Ідеально, якщо на ній можна особливим важелем перемикати режими.

  Гідромасажна ванна для схуднення

  Кілька правил нижче справедливі для будь-якого домашнього гідромасажу:

  • вода повинна бути теплою або прохолодною;
  • необхідно злегка змінювати температуру води то в одну, то в іншу сторону, не роблячи при цьому занадто різких перепадів;
  • також рекомендується міняти натиск води, роблячи його то трохи слабше, то трохи сильніше;
  • тривалість процедури — 20 хвилин максимум.

  Звичайно, в домашніх умовах, особливо при відсутності спеціальної ванни або душової кабіни, водний масаж для схуднення буде менш ефективним, ніж в лікувально-оздоровчих центрах (клініках, салонах).

  В басейні

  Якщо у вас є можливість відвідувати хороший басейн, то вам доступний один з найкращих способів схуднення — плавання. Це заняття одночасно поєднує в собі як фізичні навантаження, так і масаж.

  Сучасний басейн з обладнанням для гідромасажу

  Факт. Вода в 800 разів щільніше повітря (тому на ній можна втриматися, а в товщі так складно пересуватися кроком). При плаванні опір води дає невеликий, але явний масажний ефект.

  Басейни оздоровчих центрів часто бувають обладнані форсунками для гідромасажу. Завдяки цьому можна чергувати в басейні плавання і водний масаж для схуднення.

  Якщо протягом місяця влаштовувати плавальний-масажні сеанси два-три рази на тиждень, то позитивний результат проявить себе досить швидко і досить помітно. Такий варіант найкращим чином підходить для схуднення в стегнах і сідницях (для додаткової боротьби із зайвими кілограмами в цих місцях, можна виконувати прості, але ефективні вправи, про які ми писали раніше).

  душ Шарко

  Такий душ придуманий ще в позаминулому столітті Жаном-Мартеном Шарко, основоположником невропатології. Як багато медичні винаходи, був створений для однієї мети (лікування нервових захворювань), але в наш час вирішує різні завдання.

  душ Шарко

  Душ Шарко з успіхом використовується для схуднення, але повинен проводитися тільки в установах лікувально-оздоровчого спрямування. Процедура проходить в спеціальному приміщенні:

  • реципієнт стає біля стіни (досить часто там є поручні, за які дуже зручно триматися);
  • медичний працівник направляє на тіло одну-дві струменя і виробляє ними певні маніпуляції;
  • після закінчення процедури (вони тривають в середньому п’ять-сім хвилин) необхідно обсушити тіло рушником, а потім відпочити.

  Душ Шарко — вельми ефективний захід. Десяти сеансів з інтервалом через день досить, щоб погодитися з цим твердженням. Потужні водяні струмені не тільки сприяють схудненню, але і допомагають при целюліті. Однак процедура не завжди і не кожному доводиться до смаку. Навіть відносно невеликий натиск може доставляти неприємні відчуття, хоча болю в нормі бути не повинно.

  Підводний душ

  Ще один професійний вид гідромасажу. Для виконання процедури реципієнт лягає в ванну досить великих розмірів (зазвичай 2 х 1 х 0,8 м), обладнану як форсунками, так і душами з різними насадками. Вода може бути прісною, морською або мінеральною (визначається можливостями установи).

  Професійний вид гідромасажу — підводний душ

  Масаж виконується фахівцем, який за допомогою душів опрацьовує проблемні зони. Все проходить приблизно так само, як при звичайному масажі: інтенсивні водяні впливу чергуються з розслаблюючими.

  Тривалість кожної процедури, як і загальне число сеансів, обумовлюються з фахівцем масажного центру і / або лікуючим лікарем.

  Чим керуватися при виборі методики? Кращий варіант — це консультація лікаря.

  Як діє водний масаж?

  В цілому — як і будь-який інший (наприклад, для схуднення живота і боків). Не варто вірити, що вода може «вибити» підшкірний жир з організму або змити ліпідні надлишки через пори. Зате в тому, що будуть активізовані кровотік, рух лімфи, а також обмінні процеси, сумніватися не доводиться. Крім того, при досить сильному водяному напорі (душ Шарко) м’язи рефлекторно напружуються, що ще більше сприяє схудненню.

  Важливо не забувати, що сам по собі гідромасаж не допоможе позбутися від значних надлишків маси тіла. Він ефективний тільки в поєднанні з дієтою і посильними фізичними навантаженнями.

  Нюанси і протипоказання

  При будь-якому гідромасажі не повинно бути впливу на молочні залози і пахви, пахову область, особа, статеві органи. Категорично не можна наїдатися перед процедурою, але почуття голоду теж ні до чого. Відповідний інтервал між прийомом їжі і відвідуванням оздоровчого центру становить годину-півтора. Поки не буде завершений весь курс, особливо якщо сеанси повторюються щодня або через день, потрібно повністю відмовитися від спиртного.

  Протипоказання до процедури стандартні:

  • майбутнє материнство (при годуванні дитини грудьми — зі схвалення лікаря);
  • будь-які гострі захворювання і стану, навіть якщо мова про невеликому нежиті;
  • хвороби і пошкодження шкіри;
  • онкологія;
  • желче- і сечокам’яна хвороба;
  • всі захворювання, пов’язані з порушенням роботи серця, кровообігу або обмінних процесів (вимагають неодмінною консультації з відповідним фахівцем).

  Водний масаж для схуднення — відмінна доповнює процедура. Правильне і регулярне виконання допоможе швидше привести в норму підшкірний ліпідний шар, а м’язи і шкіру — в тонус.

  Ссылка на основную публикацию