Внутрішньопротокова папілома молочної залози: симптоми, як лікувати

Папіломи — освіти, які можуть утворитися в найнесподіваніших місцях, і іноді самостійно з ними впоратися неможливо. Захворювання, нерідке для жіночої статі — папілома внутрішньопротокова. На перших порах хвороба може прогресувати майже безсимптомно, не звертаючи на себе уваги і не викликаючи хворобливих відчуттів. Тільки через деякий час з’явиться біль, стимулює звернення до медиків. Не слід затягувати з візитом, оскільки внутрішньопротокова папілома молочної залози досить небезпечна і легко може переродитися в злоякісне утворення. Як же розпізнати небезпеку, на що звертати увагу, і наскільки ефективний курс лікування?

Що таке внутрішньопротокова папілома залози молочної

Невеликий наріст, що з’явився всередині протоки молочної залози — це і є внутрішньопротокова папілома. Діагностується вона як доброякісне, що не несе загрози для здоров’я, освіту, але через деякий час може стати причиною раку грудей.

Локалізація такий папіломи — в області соска, близько 50 мм углиб вивідного протока молочної залози. Розміри таких наростів можуть досягати 20 мм, але трапляються пацієнти, у яких внутрішньопротокова папілома досягає 40 мм. Складається внутрішньопротокова папілома з декількох потворних невеликих вузлів.

Внутрішньопротокова папілома може з’явитися в будь-якому віці, як у молодих дівчат, так і у жінок похилого віку. Травмувати папілом під назвою внутрішньопротокова молочної залози досить легко, досить слабкого різкого натискання на область знаходження внутрішнього наросту. Результат — виділення рідини з кров’яними вкрапленнями з соска. Якщо папілом кілька, то при травмі можливо навіть внутрішній крововилив. Також множинне скупчення наростів молочної залози найчастіше перероджується в злоякісне утворення.

Причини виникнення

Майже єдиною причиною утворення папіломи молочної залози з назвою внутрішньопротокова є гормональний збій в організмі жінки. Порушення рівноваги гормонів може статися в декількох випадках:

 • досягнення статевозрілого віку;
 • неможливість завагітніти (безпліддя);
 • період вагітності (не залежить від триместру);
 • менопауза;
 • наявність онкологічних важких захворювань інтимних органів;
 • проблеми з ендокринною системою (гіпотиреоз, цукровий діабет, втрата функціональності залозами).

Фактори, активно впливають на виникнення папіломи внутрішньопротокова розташована всередині молочної залози:

 • гормональні контрацептиви, прийняті протягом довгого періоду;
 • захоплення сигаретами;
 • генетична спадковість;
 • тривалі регулярні стреси;
 • сильні емоційні напруги;
 • хірургічні втручання;
 • штучне переривання вагітності;
 • сильне ожиріння;
 • період лактації;
 • малоактивний спосіб життя.

Незважаючи на відсутність факторів, що стимулюють появу папілом під назвою внутрішньопротокова, злощасні нарости можуть з’явитися, хоча відсоток ймовірності їх виникнення набагато нижче.

Симптоми і як діагностувати

Головна ознака появи папіломи під назвою внутрішньопротокова всередині молочної залози — виділення з одного з сосків. Найчастіше рідини трохи, але при скупченні декількох утворень цілком можливо, що виділення будуть частими і рясними.

Відтінок рідини, яка виділяється, прозорий, або білий, з легким жовтим відтінком. Якщо поява папіломи під назвою внутрішньопротокова супроводжується запальним процесом, то виділення можуть бути жовтими, з зеленим відтінком і мати неприємний запах гниття. Досить часто рідина має кров’янистий колір, рожевий або навіть бурий. Помітивши це, слід неодмінно відправитися за допомогою медиків — якщо своєчасно пройти короткочасний курс лікування, неприємних наслідків не буде.

Крім основного симптому можна спостерігати кілька вторинних, які виникають тільки в разі травми освіти:

 • різкі скачки температури тіла, підвищуються до критичної межі;
 • сильна слабкість і млявість у всьому тілі;
 • рясні появи гнійних виділень з соска (відбувається досить рідко);
 • набряк на грудях, що супроводжується сильним болем;
 • область молочної залози стає твердою, щільною на дотик, набуває неприємного червоний відтінок.

Слід знати, що деякі жінки є винятком, і клінічних симптомів можна навіть не помітити, настільки вони легко протікають. Виявляється внутрішньопротокова папілома тільки при профілактичному огляді у кваліфікованого фахівця.

Як доктор може діагностувати таку освіту як внутрішньопротокова папілома? Перші діагностичні заходи — промацування пальцями і зовнішній огляд. Якщо мамолог досвідчений, і досить часто стикався з подібними проблемами, то він без особливих зусиль виявить наявність папіломи в протоці молочної залози.

Наступний етап діагностики — ультразвукове дослідження молочної залози, мамографія. Обов’язково має бути проведено лабораторне дослідження виділень з сосків.

Останній етап визначення чи є внутрішньопротокова папілома — рентгеноконтрастні дослідження. Цей метод зазвичай застосовується, коли діагностуються молочні залози. Саме ця процедура є обов’язковим етапом, якщо виявлено хоч найменший виділення з соска у пацієнтки.

Способи лікування папіломи молочної залози

Внутрішньопротокова папілома видаляється лише одним способом — за допомогою хірургічного втручання. Результатом операції буде видалення наросту і спотворена груди. Перед тим, як приступити до знищення освіти, медики повинні провести попередню підготовку пацієнтки, оскільки багато жінок отримують сильний стрес від звістки про те, що частина тіла придбає досить потворну форму, і процес цей неминучий. У деяких випадках може знадобитися кваліфікована допомога хорошого психолога, як перед оперативним втручанням, так і після нього.

Обов’язкове застосування загального наркозу, тільки після цього доктор приступає до операції. На поверхні молочної залози проробляється невеликий надріз, через нього хірург видаляє всі молочні протоки, які вражені утвореннями, під назвою внутрішньопротокова папілома.

Косметичні шви, що накладаються на рану, допомагають частково припинити сильну деформацію грудей. Через тиждень після оперативного втручання хірург перевіряє стан надрізу і знімає шви.

Успішний результат оперативного втручання не гарантує, що клітини виявилися доброякісними, тому має пройти додаткове дослідження витягнутої з молочної залози папіломи під назвою внутрішньопротокова. Тільки гістологія може з точністю визначити, чи не мають в клітинах злоякісних перероджень.

Якщо трапилося непоправне, і виявлені злоякісні клітини (причому множинні і не піддаються видаленню), послідує ще одна операція. Під час повторного оперативного втручання в області молочної залози вона вирізається повністю. Операції передують кілька сеансів у психолога, оскільки жінкам досить складно погодитися на крайній захід.

профілактика

Частково знизити ризик появи папіломи молочної залози під назвою внутрішньопротокова допоможуть прості правила, яких слід дотримуватися протягом усього життя. Це нескладно, адже знадобиться:

 • регулярно відправлятися з візитом до мамолога (особливо це стосується жінок, яким вже виповнилося 35 років);
 • повністю відмовитися від сигарет;
 • регулярне обстежити молочні залози самостійно (допоможуть це зробити численні відео, які легко знайти в мережі);
 • захворювання органів малого таза негайно лікувати, звертаючись за допомогою фахівців;
 • відвідувати гінеколога не рідше ніж раз на півроку;
 • попросити медика призначити засоби, що коректують гормональні розлади.

Незважаючи на всі профілактичні заходи, при найменших підозрах на те, що не все гаразд у вашій молочної залози, слід звернутися до фахівця і пройти необхідні дослідження. Особливо насторожують повинні виділення із сосків, навіть найнезначніші. Чекати їх зникнення не потрібно, найвірніший шлях — проконсультуватися в медиком, який точно визначить причину неприємного явища (може трапитися, що це симптоми іншої проблеми).

Внутрішньопротокова папілома, що утворилася всередині молочної залози — явище досить небезпечне, тому жінкам потрібно усвідомити одне важливе правило — звернення до лікаря повинно бути негайним. Тільки професіонали можуть впоратися з проблемою, самостійно позбавитися від освіти неможливо. Також не слід чекати, що наріст усередині протоки зникне через деякий час — він може тільки переродитися в злоякісне утворення, яке загрожує важкими наслідками для здоров’я!

Ссылка на основную публикацию