В’язання пінеток спицями та гачком для початківців

Найчастіше перша взуття для малюків — це пінетки. М’які і зручні, вони зігрівають ніжки новонародженого і дитини старшого віку і вдома, і на вулиці. Якщо ви в’яжете, зробити таку першу взуття для малюка можна самостійно, причому як спицями, так і гачком.

В’язання пінеток спицями — найпростіший варіант, але і тут є свої нюанси. Пінетки для новонароджених за допомогою гачка в’яжуться довше. Отже, пропонуємо ідеї для в’язання пінеток спицями для початківців і гачком для більш досвідчених майстринь.

вибір матеріалу

Нитки, щільність яких зазвичай вказує схема в’язання, потрібно вибирати з урахуванням віку дитини.

Дотримуйтесь порад досвідчених в’язальниць:

  1. Натуральні види вовни, а також акрил і бавовна — самий м’який і теплий матеріал. Причому бавовняні вироби підійдуть навіть для носіння влітку, в них дитина не буде потіти.
  2. Вовняну пряжу також необхідно вибирати обережно. Деякі види можуть бути грубуватим і навіть колючими, тому для дитячої ніжки не підійдуть. Вибирайте для новонароджених таку пряжу, яка не має грубих ворсинок, добре гнеться, еластична і приємна на дотик.
  3. Добре зарекомендувала себе мериносова шерсть, проте вона не підходить для малюків-алергіків.
  4. «Ангора» має дуже довгий ворс, який може потрапляти в дихальні шляхи і очі дітей. Саме тому не рекомендується використовувати її на пінетки спицями або гачком для дітей.
  5. Якщо ви підбираєте для в’язання гачком або ж спицями матеріал, який буде служити для товстого зимового вироби, можна брати пряжу з довгим ворсом. Як правило, в зимовий період пінетки надягають на тонкі бавовняні або трикотажні шкарпетки.

В’язання пінеток для новонароджених не обмежується власне створенням шкарпетки. Батьки прагнуть прикрасити взуття для малюка, особливо, якщо виріб призначається для дівчаток.

Передню частину пінеток можна декорувати намистинами, вишивкою, мереживом, атласною стрічкою, різними аплікаціями.

Враховуйте, що дитина з віком починає цікавитися навколишнім світом, тому може відривати дрібні елементи декору. Обов’язково перевіряйте, чи міцно пришиті намистини, стрічки.

Висоту паголенка визначаємо за тією моделлю, яку хочемо зв’язати. Як правило, висота його становить близько 3 сантиметрів, в залежності від товщини пряжі — 12-14 рядів. В кінці не забудьте зробити отвори, куди буде протягується шнурок: 13 ряд — л. п., 14 ряд ??- і. п., 15 ряд: крайкова петля знімається, дві петлі разом протягується по задній стінці, потім зворотний накид. Кінець цього ряду завершуємо так: вив’язувати кромочную петлю і одна лицьова.

16 ряд — і. п, накиди пров’язуються в задню стінку.

Оформлення миска. Порахуйте петлі, розділіть їх на три частини, пров’яжіть середню — 9 петельок разом з матеріалами кромок. Зробіть 16 рядів, ліву і праву частини не забудьте надіти на дві довгі спиці. Можна використовувати спеціальні шпильки.

33 ряд — підійміть петлі з бічних частин миска. Починайте з лівого боку: спиця зліва водиться в кромочную петлю спереду назад, при цьому необхідно підхопити обидві напівпетлі.

Отриману петлю необхідно провязать виворітного «бабусиним» способом.

Таким же чином підійміть за бічній частині 8 петель, в цей час по лицьовій стороні виходить красива кіска.

Бічну частину пров’яжіть лицьовими петлями.

Переверніть навиворіт. Петлі, які знаходяться в центральній і бічний частинах, пров’яжіть лицьовими, підняті — бабусиними лицьовими. Також підійміть петлі з іншого боку: ліва спиця водиться в кромочную петлю ззаду вперед за обидві стінки, пров’язується бабусиними лицьовими петлями.

Також і з правого боку піднімається 8 петель, в цей час з лицьового боку формується косичка. Всі залишилися петлі пров’язуються класичними. У підсумку на даному етапі на спицях повинно вийти 43 петлі.

Бічна частина вироби являє собою 12 рядів, зроблених хусткової в’язкою.

Підошва — пров’яжіть 9 петель центральній частині, попутно приєднаєте петлі правої і лівої частини: перша петля в ряду знімається, остання перевертається і пров’язується разом з однією петлею з бічної частини бабусиними лицьовими. У всіх інших рядах, виконаних лицьовими, пров’язується обидві петлі разом і таким же способом, але без перевертання.

В рядах, виконаних виворітними, 9 петля від центральної частини і петля бічній частині пров’язується бабусиної виворітного. Вийде косичка по лінії шва зліва і справа. Зараз на спицях повинно залишитися 9 петельок.

Задня частина вироби в’яжеться, одночасно приєднуються кромочні петлі збоку. 1 петля знімається не пров’язаний, потім слід ряд лицьовими, остання петля знімається з лівої на праву спицю без пров’язування. Лівою спицею підхоплюється кромочная ззаду вперед за 2 напівпетлі.

9 петля повертається на ліву спицю, пров’язується разом з кромочной бабусиними лицьовими.

На вивороті створюється аналогічний ряд, але обидві петлі пров’язуються інакше, лівої спицею водиться в кромочную спереду назад, захоплюючи обидві стінки петлі.9 петля повертається на ліву спицю, обидві необхідно провязать бабусиними виворітними.

Останній етап, який включає в’язання пінеток на двох спицях, з’єднання по 6 петель середньої частини з лівої і правої стороною вироби. Щоб зробити отвори, куди буде вставлятися шнурок або стрічка, необхідно лицьовій ряд в’язати лицьовими, наступний виворітний відповідно виворітними петлями. У наступному ж особовому ряду одна петля пров’язується бабусиної лицьовій, потім робиться зворотний накид, потім дві петлі разом з бабусиної лицьовій, знову зворотний накид. Виворітний ряд необхідно зробити бабусиними виворітними, накидом за задню стінку петлі. Після цього повний ряд бабусиними лицьовими, продовжуємо хусткової в’язкою, попутно приєднує петлі по обидва боки. На спицях повинно залишитися 9 петель, які потрібно закрити класичним способом.

Прикрасити виріб поверху можна гачком, товстої голкою, оформити атласною стрічкою невеликої ширини. Крім того, самі шнурки також можна пов’язати, для цього буде потрібно гачок. Довжина шнурка має бути близько 40 сантиметрів.

Стрілка, розміщеної на схемі, означає початок в’язки. Після цього необхідно набрати 15 повітряних петель, до неї додаткову, необхідну для підняття ряду. Отримана ланцюжок повинна дорівнювати по довжині стопи дитини від великого пальця до п’яти.

Після цього пров’язуйте напівстовпчик, розташовуючи їх щільно один одному: з однієї петлі провязивать по два стовпчики, завершується все напівстовпчиками.

Підстава пінеток пров’язується окремо: спочатку необхідно зробити стовпчики без накиду, в кінці повинно залишитися 65 петель.

Пінетки гачком, схема яких наведені вище, також можна прикрасити різними способами, наприклад, зробити їх у формі звичайних шкарпеток або маленьких черевичок. Є і більш цікаві варіанти. Якщо ви вже освоїли в’язання гачком, пінетки-кеди стануть модним елементом в образі вашого малюка.

Як бачите, зовсім не обов’язково мати в’язальний апарат, щоб зробити малюкові красиві пінетки, які зігріють його взимку, можуть використовуватися вдома. Причому таку «взуття» із задоволенням носять не тільки новонароджені, а й діти, які вже встають на ніжки і навіть намагаються ходити. В цьому випадку подбайте про те, щоб підошва вироби не ковзала, і малюк міцно стояв на ногах.

Ссылка на основную публикацию