Витискування прищів і вугрів

Коли ви дивитеся в дзеркало, а звідти прямо на вас дивиться прищ, у вас виникає непереборне бажання його видавити. Всім, хто стикався з проблемою прищів, добре знайоме це бажання. Як правило, проти нього дуже важко встояти, і в кінці кінців руки самі починають тягнутися до лиця … Питанню про те, чи варто самостійно робити видавлювання прищів і вугрів, буде присвячена ця стаття.

Що таке прищ? Це закупорена сальна протоки, в якій посилено розмножуються бактерії. Його ще можна порівняти з закупорених контейнером, в якому знаходиться шкірне сало, бруд і мікроби. Через запалення шкіра в цьому місці деформується, і нервові закінчення починають посилати в мозок регулярні імпульси. Це і є свербіж, через якого прищ хочеться скоріше видавити або розчесати.

Опиратися цьому почуттю дуже важко. Багато людей ловлять себе на тому, що починають тиснути, розчісувати або доторкатися до прищів в хвилини роздумів або сильних переживань. Так уже влаштовано наша підсвідомість: варто на мить втратити контроль — і воно починає реалізовувати придушуються нами бажання.

Так чому ж загрожує самостійне видавлювання прищів? Коли ви це робите, вміст «контейнера» виходить назовні і потрапляє в сусідні протоки. А якщо ви погано продезінфікували руки і продовжуєте тиснути прищі далі — розноситься по всьому обличчю. Потрапляючи в інші, поки чисті сальні протоки, бактерії «прописуються» там, і починають посилено розмножуватися. Це призводить до появи нових прищів.

Може бути і ще гірший варіант. Під час видавлювання оболонка сальної протоки розривається, і інфікований гній потрапляє вглиб шкіри. Зазвичай таке відбувається при спробі видалення не дозрів прищів. Це зробить прищ ще більш червоним, запалених і опухлим, і може залишити в цьому місці пляма або рубець.

Як би ви не мили руки перед процедурою витискування, а під нігтями може залишитися бруд і шкідливі мікроорганізми. В процесі видалення прища ви просто «вдавлює» їх в шкіру, що може призвести до інфікування. На заході, щоб уникнути цього, придумали навіть спеціальний інструмент, який називається екстрактор комедонов.

Якщо всі перераховані проблеми вас не зупинили і ви все ж налаштовані на видавлювання прищів, виконайте наступне:

  • Підстрижіть нігті на руках — це усуне місця скупчення бруду і мікробів на пальцях.
  • Перед видавлюванням прища на обличчі помийте все обличчя з милом і дочекайтеся повного висихання шкіри. Умиватися потрібно гарячою водою — це сприяє розширенню пір.
  • За допомогою змоченою в саліцилового спирту (якщо його немає, зійде і звичайний) вати продезінфікуйте прищ і ділянку шкіри навколо нього в радіусі 2-3 сантиметри.
  • Ретельно вимийте з милом руки, висушіть їх і продезінфікуйте за допомогою хлоргексидину або спирту. Можна замість цього одягнути стерильні медичні рукавички.
  • Якщо ви проколюєте прищ голкою, голку потрібно продезінфікувати за допомогою вогню або окропу.
  • Після того, як прищ видавлений, знову дезінфекція — змоченою в спирті ватою протріть місце видалення. Якщо ранку пощипує — значить ви зробили все правильно.
  • Якщо ви вичавлювали кілька прищів, на наступний день зробіть собі саліцилову маску.

Щоб уникнути рубців і шрамів необхідно запам’ятати наступне: прищ повинен бути дозрілим. Тобто мати білу головку. Зазвичай видалення такого прища не супроводжується сильними больовими відчуттями.

Якщо ви не користуєтеся медичними рукавичками, то щоб пальці не ковзали, їх можна обмотати тканиною. Тканина повинна бути чистою і стерильної (для стерильності її краще буде пропрасувати праскою).

висновки:

Видавлювання прищів самостійно може привести до появи ще більшого їх числа і залишати тривалі рубці, шрами і червоні плями на вашій шкірі. Видавлювання прищів — це поширена помилка, якої припускаються багато. Хоча багато хто вважає, що це допоможе прибрати запалення, вони не розуміють, що це може тільки погіршити стан шкіри і привести до подальшого розвитку акне.

Тільки якщо ви видаляєте повністю дозрів прищ, попередньо виконавши необхідні процедури дезінфекції, можна розраховувати на позитивний результат.

Ви повинні перебороти наполегливе бажання тиснути прищі. Далі — викорінити звичку торкатися до обличчя. Багато підпирають голову, тримаючись рукою за лоб або за підборіддя — це сприяє переносу бактерій з не завжди чистих рук на шкіру обличчя. Запам’ятайте — при вугрової висипки доторкатися до особи можна тільки при умовно і лікувальних процедурах.

Ссылка на основную публикацию