Вітаміни від прищів на обличчі

Люди, які протягом тривалого часу не можуть позбутися від прищів, часто від безвиході хапаються за будь-яку соломинку. Це можуть бути і різні чудо маски (про які я напишу трохи пізніше), і монастирський чай, і всякі народні засоби. І ще в інтернеті багато пишуть про те, що нібито вітаміни від прищів на обличчі теж непогано допомагають. Я постараюся не пудрити вам мізки і спробую написати правдиво про користь вітамінів в лікуванні прищів, тим більше що сам колись випробував їх на собі — я довгий час приймав вітамін А і вітамін Е (півроку застосування не дали ніякого толку в лікуванні прищів).
Ніхто взагалі не збирається оскаржувати користь вітамінів для організму в цілому і для шкіри в тому числі. Що стосується застосування їх для лікування прищів, які найчастіше згадують у різних джерелах вітаміни від прищів — це A, D, E. Подекуди пишуть про те, що вони самотужки можуть перемогти навіть таке важке захворювання шкіри, як підліткові прищі. А для того, щоб перемогти прищі, як я вже писав, необхідно усунути як мінімум два фактори: інтенсивну вироблення шкірного сала, і оселилися в сальних протоках бактерії Propionibacterium acnes Це взагалі обов’язкові вимоги до будь-якого засобу від прищів, який претендує на ефективність. У світлі цих вимог розглянемо кожен вітамін окремо.
Вітамін А від прищів — є інгредієнтом багатьох косметичних кремів і бальзамів. Цей вітамін прискорює процеси відновлення в шкірі, є каталізатором вироблення еластину і колагену. Тобто вітамін А чинить омолоджуючу дію. Але не варто плутати вітамін А з його похідними — ретиноїдами. Хімічна формула вітаміну А відрізняється від формули ретиноїди.

Ретиноїди на відміну від свого «родича» діють набагато більш радикально. Головне, чого вони дозволяють досягти — це зменшення вироблення шкірного сала. І хоча багато «експерти» в своїх статтях ставлять знак рівності між вітаміном А і ретиноїдами, така точка зору в корені неправильна.
Що ж стосується конкретно проблеми прищів, то може бути цей вітамін якось впливає на бактерії Propionibacterium acnes? Відповідь — ні. Може бути, він хоч трохи знижує закупорку сальних проток? Відповідь — ні. Може бути, він хоч якось зменшує загальне запалення шкіри? Знову ні! Вітамін А практично марно застосовувати для лікування акне, і результати серйозних медичних досліджень підтверджують це.
Якщо ви цікавитеся користю вітамінів від прищів, ви напевно зустрічали твердження про те, що від них добре допомагає вітамін Д. Однак це знову ж таки не доведено медичними дослідженнями. Хоча цей вітамін має життєво важливе значення для здоров’я людини, конкретно в боротьбі з прищами він вам нічим не допоможе. Ті, хто вважає, що він має хоч якісь антибактеріальні властивості, сильно помиляється.
Вітамін Е від прищів. Більшості людей відомо, що вітамін Е дуже корисний для шкіри. Недарма він присутній в складі багатьох косметичних препаратів. Вітамін Е є потужним антиоксидантом, що підсилює захисні властивості шкіри. Негативні впливи навколишнього середовища, і різні пошкодження, викликані такими факторами, як УФ випромінювання, викликають появу в організмі вільних радикалів. Вільні радикали в тому числі послаблюють здатність шкіри до регенерації. Вітамін Е блокує вироблення вільних радикалів, і в цьому полягає його позитивний вплив на шкіру. Говорячи простіше, цей вітамін підсилює здатність шкіри до регенерації. Це добре для боротьби з рубцями і червоними плямами, тобто з симптомами постакне, але ніяк не допомагає в лікуванні самих прищів.

Вітамін С від прищів. Вітамін С є водорозчинним вітаміном, який добре поєднується з вітаміном Е. Цей вітамін зміцнює імунітет і бореться з інфекціями. Не дарма він входить до складу багатьох протизастудних засобів. Він також допомагає організму підсилювати вироблення колагену, який необхідний для регенерації шкіри. Тобто вітамін С має схожу з вітаміном Е дію і користі від нього більше в усуненні наслідків від прищів, ніж самих прищів. Вітамін С добре допомагає від симптомів постакне при зовнішньому застосуванні. Він входить до складу багатьох кремів для відбілювання шкіри і усунення рубців і шрамів. З ним також можна робити різні маски для позбавлення від червоних плям.

висновки:

Ми розглянули вітаміни, яким більше за інших приписується здатність боротися з прищами. Є ще такі вітаміни як К, В2, В3, В6, які теж мають загальнозміцнюючу і стимулюючу дію на організм. Ніхто не сперечається, що вітаміни корисні, і їх обов’язково потрібно вживати, але:

  • Вітаміни жодним чином не впливають на бактерії, що викликають прищі.
  • Вітаміни не здатні істотно зменшити вироблення шкірного сала.

Нехай ті, хто намагається розхвалювати їх як засіб від прищів, спробують оскаржити ці два твердження. А без зниження вироблення шкірного сала і знищення бактерій про перемогу над прищами можна забути. Від вітамінів більше користі в боротьбі з симптомами постакне, а якщо ви хочете перемогти прищі, вам необхідно використовувати більш дієві засоби. А тепер подивіться відео про продукти, що містять вітаміни:

Ссылка на основную публикацию