Високопродуктивні машини для офісів. Поради щодо вибору.

Кофемашина готує напої виключно на основі зерна. Якщо ваш офіс повально захоплений кавовими напоями саме зерновий апарат буде єдино розумним вибором.

Розбавити робоче середовище можна за допомогою високопродуктивних:

 • машин з автоматичним капучинатором;
 • машин з ручним капучинатором;
 • машин без капучинатором для американо;
 • капсульних апаратів.

Кавові для офісів для капучино

Зараз я розповім, як приготувати капучіно посеред робочого дня, не будучи досвідченим бариста. Вірніше, ви дізнаєтеся, яка техніка оптимально заточена під вирішення цього питання. Якщо говорити загально, з таким завданням впорається будь-яка машина, в якій є хоча б примітивна трубка для виведення пари. Однак, на метод приготування напою і трудомісткість операції «И» впливає клас пристрою.

Для початку непогано повісити інструкцію, з якої співробітник дізнається, що:

 • молоко треба брати з холодильника і ставити його назад;
 • кава капучіно готують в чистому посуді і чистим інструментом (дивимося на наявність автоматичного очищення);
 • ключове значення має вміст білка в молоці — не менше 3%, але це тонкощі.

Давайте подивимося, на яке обладнання можна сміливо покласти око.

Кофемашина з насадкою панарелло (ручної капучинатор)

Конструктивно агрегат оснащений окремою металевою трубкою. Після активації режиму з неї під тиском виходить пар. Сама насадка панарелло може бути, як металевою, так і пластиковою. У неї є товстий наконечник з дрібними отворами. Призначення дірочок подібно пульверизатора — істотне розширення і збільшення струмені пари. Обмовлюся — без панарелло легше працювати професіоналу, з панарелло — новачкові.

Для недосвідчених користувачів є сенс звернути увагу на машини з простою трубкою від Saeco, Philips. Для більш просунутих, на пристрої з панарелло — Philips, Delonghi.

Як це працює:

 • для початку з парової трубки слід вигнати перший пар, для чого беріть будь-яку ємність (пар містить багато вологи);
 • після такого очищення в іншу ємність налийте молоко. Можна взяти пітчер — спеціальний глечик, який може бути в комплекті, але ніхто не забороняє використовувати все, що хочеться;
 • глечик наповнюємо максимум наполовину;
 • ємність підставляємо під трубку і робимо кругові рухи, збиваючи паром молоко. Добре, якщо при цьому вдасться ловити кордон рідини і піни;
 • якщо на машині є насадка панарелло, все набагато простіше. Її злегка нахиляють убік і дмуть паром під кутом до поверхні рідини. Це створить неабиякий круговорот і молоко зіб’ється;
 • після завершення всього дійства є сенс вдарити дном ємності об стіл, що видалить великі паразитні бульбашки, залучені в піну;
 • готовий продукт використовуємо для приготування макиато, латте, капучино.

Важливо не пропустити момент, коли молоко буде готово закипіти. Верхня планка — 70 градусів, після чого смак буде зіпсований. Не слід занурювати панарелло на дно, це завжди закип’ятить молоко і розбризканої його по всій офісній кухні.

Варіант другий — кавові з автоматичним капучинатором

Тут можливий різний вибір. Перше — машина з відводить шлангом. Такі гаджети оснащені спеціальним гнучким шлангом, який опускається в ємність з молоком, нехай це навіть пластикова пляшка або тетра-пак.

Як це працює:

 • напій готується в два ступені;
 • кава готується окремо, молоко з піною — окремо;
 • першим рекомендовано готувати каву, після чого чашка пересувається під капучинатор — ласощі готові.

Якщо в машині один бойлер, після подачі пари їй треба охолонути. Це обумовлює паузи між приготуванням кави і піни. Якщо ви не хочете таких затримок, краще взяти агрегат з двома бойлерами. Це буде більш продуктивно.

Що необхідно враховувати:

 • таку автоматичну капучинатор вельми доступний за ціною;
 • напій неможливо приготувати однією кнопкою. Буде потрібно переміщення чашки;
 • щільність пінки ніколи не регулюється;
 • капучинатор потребує очищення. Це зайвий клопіт. Якщо знехтувати, молоко скисне. Сама виробом, коли перебуваєте в стані спокою, виглядає не так естетично, як хотілося б.

Що по брендам? Широко випускає подібні машини Bosch, Jura, Gaggia, Philips.

Друге рішення — автоматичний капучинатор з глечиком для молока. Це більш дорогий тип машин. Тут присутній спеціальний посудину, що входить в комплект. Згодом глечик використовується в автоматичній програмі.

Чому це зручно:

 • по-перше, не потрібні зайві маніпуляції. Глечик зручно зняти і поставити на зберігання в холодильник прямо з молоком;
 • ємності виконані в особливому конструктиві, що підвищує ефективність збивання;
 • можна регулювати щільність пінки;
 • не треба пересувати чашку. Варка ласощі проводиться одним натисканням кнопки. Апарат сам робить збите молоко, далі додає в нього порцію еспресо.

При виборі автомата слід врахувати, що не всі з них (навіть наймодніші з дисплеями і сенсорами) вміють спочатку робити еспресо, а потім додавати молоко. Часто кнопка «капучино» запускає приготування молочної піни, а потім — каву. Це вимагає двох натискань.

Що вибрати? Якщо в офісі хочеться готувати справжній смачний капучино, краще не економити і зупинитися на хорошій топової системі з повним автономним приготуванням напою. У таких машинах можна налаштувати апарат на приготування кави, а тільки потім — молока, діючи через меню. Це дорого, але того варте. Яскравий представник таких розумних гаджетів — Melitta Caffeo Barista.

Серед бюджетних апаратів можна звернути увагу на ріжкові кавоварки, такі як Vitek VT 1514. Однак, тут доведеться готувати ласощі вручну. Плюс, з’явиться необхідність акуратного формування кавовій таблетки в ріжку, що серйозно змащує перспективи покупки в порівнянні з натисканням горезвісної однієї кнопки.

Якщо в офісі є простенький апарат, а хочеться капучино

Для вирішення цієї ситуації на ринку є спеціальні пристрої — аерочіно. Це ефективні пеновзбівателі, що забезпечують відмінний результат. Дуже рекомендую до вибору окремі Капучинатори з магнітним віночком. Вони легко чистяться завдяки литий чаші, вкрай тихо працюють, та й в цілому, надійні. Випускають такі штуки в апаратах Delonghi, CASO.

Капучино з капсульної кавомашини

Якщо в принципі не хочеться загострювати увагу на автоматичних капучинатором, або напій буде готуватися не більше 2-3 разів на день, є сенс звернути вибір в сторону капсульних кавоварок. Вони здатні приготувати молочно-кавовий напій буквально в два кроки.

Принцип роботи системи заснований на послідовному використанні двох капсул. Звичайно, я не можу сказати, що ви отримаєте канонічний капучино, але таке рішення має під собою грунт. Наприклад, бренд Тассімо використовує в капсулах стерилізований концентрат, ДольчеГусто — сухе молоко. Єдиним клоном кави від автоматичних зернових машин є система Неспрессо. Вона працює за допомогою аерочіно, але і коштує відповідно.

Кавові в офіс для американо

Тут теж можливо кілька варіантів. Перше раціональне рішення — купити в офіс автоматичну еспресо-машину. Готовий чорна кава можна буде розбавляти гарячою водичкою, використовуючи паровий кран пристрою або банальний кулер.

Для реалізації таких завдань можна придбати найпростіший агрегат, головне — наявність парового крана. Ця штука є практично на всіх еспресо машинах, за винятком найдешевших. У більш дорогих моделях є насадка для подачі гарячої води (власне, саме вона і потрібна).

Гідні характеристики демонструють автоматичні еспресо-машини від Delonghi, Philips, Bosch.

Друге рішення для любителів великих порцій кави середньої міцності — автоматичні кавомашини з функцією варіння американо. Подібна техніка коштує дуже дорого і її мало. Пристрої варять напій крапельним способом з повною автоматизацією процесу. Знайти оптимальний апарат можна у Philips, Redmond, Gemlux.

Ще варіант — автоматичні еспресо-машини з режимом зниження тиску. Техніка імітує краплинний спосіб приготування кави та на виході дає цілком пристойний американо. Тут лідирують моделі від Philips і Delonghi.

Капсульні кавомашини для американо

Як і у випадку з капучино, для приготування американо можна використовувати капсульний апарат. У сухому залишку такі кавомашини вміють готувати еспресо і лунго. Щоб отримати звичний американо напій доведеться розбавляти гарячою водою. Так що це рішення можна назвати не найвдалішим в контексті варіння цього виду чорної кави.

З теорією ми розібралися, тепер звернемося до практики.

Слово про продуктивність

Класичний суперавтомат видає від 150 до 300 чашок в день.
Максимальна продуктивність при цьому буде наступна:

 • еспресо — 120-240 чашок / год;
 • американо 120-180 чашок / год;
 • капучино — 120-150 чашок / год;
 • кава з молоком — 120-220 чашок / год;
 • латте макіато — 120-150 чашок / год;
 • гаряче / холодне молоко — 80-120 чашок / год;
 • окріп — 20-25 л / год.

Для перенаселених офісів є сенс звернути увагу на нове покоління автоматичних кавоварок з продуктивністю понад 300 чашок в день.
Найпродуктивніші кавові машини-автомати

Ви зможете приготувати:

 • еспресо — 250 чашок / год;
 • американо — 200 чашок / год;
 • капучино — 180 чашок / год;
 • кава з молоком — 180 чашок / год;
 • макиато — 120 чашок / год;
 • гаряче молоко — 120 чашок / год;
 • холодне молоко — 150 чашок / год;
 • окріп — 30 л / год.

корисний функціонал

Крім продуктивності слід подумати над тим, щоб кавоварка вміла робити що-небудь корисне.

автоматичне очищення

Варка кави не проходить без наслідків, — всередині кавоварки залишаються кавові масла, накип.
Кращі кавові апарати з Автоочістка
Якщо в офісі є людина, яка буде проводити очистку, цією опцією можна знехтувати. Якщо хочеться звести всі турботи до мінімуму, краще взяти апарат з автоматичною декальцінаціей.

таймер

У більшості випадків функція автоматичного вимкнення в офісі не потрібна. Однак, якщо співробітники забувають відключати техніку, стане в нагоді і цей функціонал.

Що краще: підключення до водопроводу або резервуар для води

Безумовно, апарат краще підключити до водопостачання і каналізації, особливо, якщо це високопродуктивний монстр. В іншому випадку доведеться приставити до машини чергового, який буде наповнювати бойлер в міру його спустошення і зливати краплі з лотка, а відбуватися це буде часто.

Нюанс в тому, що водопровідна вода повинна очищатися від домішок за допомогою постійних або змінних фільтрів.
Кращі кавоварки з постійним фільтром
Це додаткові витрати. Зверніть увагу, щоб в комплекті в будь-якому випадку була присутня додаткова ємність для рідини, що врятує від позаштатних ситуацій.

Як молоти каву

Єдино правильне рішення — наявність вбудованої кавомолки. Купівля окремого апарату обійдеться дорожче — це раз. Якщо в машині є одна або дві млини, можна забезпечити швидке приготування напою і задати масу корисних налаштувань, в тому числі регулювання ступеня помелу, кількості порції і ін.

Підводних каменів практично немає, крім одного — поломка вузла призведе до того, що в ремонт відправиться весь гаджет. Жорна рекомендую вибирати виключно керамічні, але сталь допоможе заощадити. В умовах офісу обидва рішення будуть розумними. Жорна повинні мати збільшений ресурс — близько 200 000 чашок на млин.

Ємність контейнера для зерен повинна бути відповідною — не менше 450-500 г. В особливо великих установах є сенс поставити машину з двома бункерами для зерна, загальним обсягом до 1.5 кг. Кожну ємність ви зможете використовувати для окремого сорту зерна.

У цьому контексті важливо зазначити функцію регулювання ступеня помелу. Саме помел впливає на час екстракції кавовій таблетки. Якщо порошок занадто великий, рідина буде проходити дуже швидко, а кава вийде менш міцним, кислуватим. Занадто дрібний — сприяє появі паленого присмаку.

Чи варто платити за високий тиск помпи

Основна маса машин, які ви побачите на ринку, працює на 15-20 бар. Моделі з більш високими параметрами готують каву трохи швидше. Канонічний еспресо вариться на 9 бар. В цілому, і 15, і 20 бар забезпечують приготування високоякісних напоїв.

Чи потрібен дисплей

Якщо в невеликому офісі можна обійтися простенької кавоваркою без додаткових опцій і інших наворотів, то у великій і солідної організації краще експлуатувати більш оснащену техніку. На дисплей виводиться актуальна службова інформація: про необхідність промивання, доливання води, завантаження кави. На екрані видно, яка встановлена ??програма, температура та інші параметри. В цілому, це полегшує контроль і в перспективі звільняє від безлічі проблем.

За допомогою дисплея можна вийти в меню користувача і зберегти рецепти приготування улюблених ласощів. В особливо просунутих агрегатах кількість рецептів перевалює за три десятка. Це кава-крем, еспресо, ристретто, Допп, лунго, капучино, латте, макиато, какао, мокко і навіть гарячий шоколад.

кількість груп

Не треба винаходити велосипед, в будь-якому офісі успішно працюють машини на одну групу. Апарат приготує 1-2 чашки будь-якого напою одночасно.

потужність

Потужність безпосередньо впливає на швидкість варіння кави. Відповідно, чим потужніший прилад, тим швидше ви отримаєте порцію кавового ласощі. Є нюанс — щоб міцність напою не страждала через швидку екстракції, в кавомолку рекомендовано засипати більше кавових зерен.

Оптимальний вибір такий:

 • для кавоварок продуктивністю понад 300 чашок в день — 8.5-9.2 кВт;
 • для кавоварок продуктивністю 150-300 чашок в день — 2.2-5.2 кВт.

Налаштування і додаткові функції

Актуальні опції зводяться до наступного:

 • селектор аромату (контроль міцності кави). Не варто гнатися за багатоступеневою системою контролю. Практика показує, що досить 3-5 позицій, — великі можливості часто залишаються незатребуваними;
 • настройка порції гарячої води — так ви зможете приготувати необхідну кількість напою, в залежності від обсягу чашки;
 • настройка температури кави — якщо ви хочете отримувати класичний еспресо, вода повинна нагріватися до 90-95 градусів. Плюс, функція стане в нагоді тим, хто любить каву гарячіше;
 • одночасне приготування двох чашок — це буде корисним. Опція дозволяє приготувати подвійну порцію напою в одну кружку або дві порції за раз для двох осіб;
 • підігрів чашок — скажу так — якісний еспрессо готується тільки з підігрівом чашок. Краще б цієї опції бути;
 • підсвічування — реальної необхідності в цій опції немає;
 • попереднє змочування — ця нехитра операція поліпшить смак і аромат напою. По суті, кавовий порошок просто змочується гарячою водою. За це варто платити;
 • два бойлера — Це дуже корисна функція для еспресо-машин з функцією капучино. Апарат зможе переключитися від подачі кави до молока в лічені секунди і навпаки. Простежте, щоб бойлери були виконані з нержавіючої сталі. Нагрів до необхідної температури повинен відбуватися послідовно, що дозволить заощадити на електроенергії і забезпечить спритний нагрів.

висновки

Якщо офіс готовий пити хороший еспресо і молочно-кавові ласощі, доцільно поставити суперавтомат з продуктивністю 150-300 чашок в день. Такі кавомашини характеризуються зручним інтерфейсом, сильної базовою комплектацією, а й коштують відповідно. При бажанні можна заощадити, поставивши напівавтомат з насадкою-панарелло або глечиком для молока. Якщо необхідний продуктивний апарат для американо, раджу поставити еспресо-комбайн з краном для подачі гарячої води.

Ссылка на основную публикацию