Вісім причин виникнення целюліту у чоловіків і легко його позбутися

В останні двадцять років прекрасна половина людства наполегливо веде боротьбу з целюлітом. При цьому більшість особин жіночої статі відчуває почуття заздрості, помилково вважаючи, що чоловіки не схильні до цього неестетичного нестачі на шкірі.

Але чи є це дійсністю? Насправді майже третина всіх чоловіків планети особисто зіткнулися з таким негативним проявом, як «апельсинова кірка», тільки вони вважають за краще замовчувати цей факт.

Причини появи горбків на тілі у обох статей різні. Якщо у жінок вони утворюються в силу фізіологічних особливостей організму, то у чоловіків структурні зміни в підшкірному шарі обумовлені іншими факторами, втім, про це ми і розповімо в даній статті.

Чи тільки жіноча це проблема

Також як і жінці, не повнота додає чоловікові привабливості. Сьогодні еталоном краси і сексуальності вважається брутальний чоловік з накачаними формами.

Небажання відвідувати спортивні комплекси, лінь і поганий догляд за собою неминуче призводять до зайвої ваги. Але чому целюліт у чоловіків вважається досить рідкісним явищем?

Для початку необхідно розібратися, що собою представляють горбисті прояви на стегнах і сідницях. Який вигляд має целюліт, без сумніву, знають всі: дерма стає пухкої і покривається неестетичного буграми.

Щоб розібратися, чому розвивається дане явище, необхідно вивчити будову шкіри:

 • першим шаром шкіри вважається епідерміс;
 • після нього йде дермальная структура, яка включає в себе капіляри і більші кровоносні артерії, кінцеві рецептори нервових волокон, волосяні фолікули і залози зовнішньої секреції, які виділяють піт;
 • наступним шаром є гиподерма. По всій її поверхні розташовуються камери, які розділені між собою стінками зі сполучної тканини.

Поглиблення наповнені жировими клітинами (адипоцитами), які збільшують свій обсяг при підвищеній концентрації жиру в організмі.

У підсумку, утворені надлишки рідини чинять тиск на перші два шари шкіри, і випинаються на поверхні тіла у вигляді горбів. Цей процес веде до порушення мікроциркуляції і лімфатичного відтоку, організмнакаплівает шлаки, що сприяє виразності целюліту.

Тільки 10-ти% жінок пощастило уникнути такого «багатства» як целюліт. Однак за статистичними даними з проблемою стикається і сильна стать людства, правда в дуже рідкісних випадках.

Багато вчених схиляються до думки, що здорові чоловіки мають в своєму тілі вдвічі менше жирових клітин, ніж слабка стать. Крім цього, будова їх сполучної тканини теж відрізняється від жіночого.

Волокна тканини розташовані у вигляді перехрещених стовпців, що дає можливість адипоцитам рівномірно розподілятися в структурі сполучної тканини, не створюючи на поверхні епідермісу горбистий рельєф.

З цієї причини візуально розглянути «апельсинову кірку» на тілі чоловіка практично неможливо. Кожен пишається цим фактом і запевняє прекрасна стать у відсутності ефекту «галіфе» у нього на шкірі.

Однак насправді целюліт у чоловіків зустрічається, тому проблему можна віднести тільки до жінок, вона стосується обох статей, тільки в різному ступені.

фактори виникнення

З яких причин целюліт зачіпає і сильну половину людства? Медики і косметологи схиляються до думки, що існує ряд факторів, що провокують виникнення целлюлітних утворень:

 1. Гормональний дисбаланс. Дане порушення істотно впливає на чоловічий організм. Розщеплення жирових структур в ньому відбувається за рахунок двох типів гормонів: адреналін прискорює розпад жирових клітин, норадреналін — стійко блокує цей процес.

  Гормональні збої призводять до зниження рівня адреналіну, в той час, коли показники другого гормону, навпаки, збільшуються. Це призводить до накопичення жирових клітин в маси значних масштабів.

 2. Гіподинамія. Дане явище характеризується порушенням важливих функцій організму, внаслідок відсутності належного фізичного праці. У народі такі негативні зміни в організмі називають «хворобою цивілізації».

  Всі блага сучасності полегшують побутове життя людини, а телебачення і комп’ютерні мережі витісняють активний спорт і прогулянки на свіжому повітрі. У підсумку, чоловіки стають володарями круглих животів, а до сорока років проявляються перші ознаки целюліту.

 3. Стреси. Якщо спокійне життя чоловіки порушують регулярні стресові ситуації і нервова напруга, в його організмі відбуваються збої. Обмінні процеси порушуються, розвивається псевдоупітанность (борошняна хвороба, хронічний розлад харчування), що сприяє накопиченню надлишкового жиру.
 4. Порушення постави. Ніщо не заважає людині сидіти з рівною поставою. Сутулість змушує органи приймати неправильне розташування в організмі. Це призводить до порушень в кровообігу, внаслідок чого поступово розвивається целюліт.
 5. Неправильне харчування. Їжа з фастфуду, а також калорійний і надмірно жирний раціон розвиває ожиріння і сприяє утворенню «апельсинової кірки».
 6. Алкоголь. Спиртовмісні напої відрізняються своєю калорійністю, тому їх вживання сприяє накопиченню жиру «про запас».

  При вживанні алкоголю, тестостерон в організмі руйнується, а рівень естрогену, відповідно, підвищується. Це тягне за собою появу целюлітних утворень. У любителів пива ризик виникнення неестетичних горбів на тілі значно підвищується.

  Справа в тому, що цей пінний напій містить в своєму складі велику кількість жіночого гормону, який змінює фон сигнальних молекул чоловічого організму і розвиває целюлітні прояви, властиві прекрасній статі.

 7. Куріння. Речовини тютюнового диму згубно впливають на швидкість кровопостачання, що знижує виробництво колагенових волокон. В результаті сполучні тканини послаблюються.
 8. Тісний одяг. Даний фактор дивує багатьох. Однак вчені довели, що атрибути одягу, здавлюють тіло, здатні порушити роботу системи кровообігу і спровокувати застійні процеси в організмі.

провокують продукти

Целюліт закономірно є підсумком нашого життя. Смачні продукти, що вживаються нами щодня в їжу, незмінно призводять до негативних дефектів шкіри.

Шкідлива їжа підвищує рівень холестерину в крові, розвиває тромбоз і викликає порушення в роботі органів житлово-комунального господарства.

Так які продукти неабияк псують чоловічу фігуру? Список наступний:

 • Продукти багаті вуглеводами. Відома актриса Людмила Гурченко в одному зі своїх фільмів назвала цукор білою смертю, у чому мала цілковиту рацію.

  На думку дієтологів, цей продукт небезпечний для людського організму. Це стосується і тієї їжі, яка містить в своєму складі цукор. Надмірне його вживання розвиває «апельсинову кірку» на шкірі і сприяє появі чорних крапок на обличчі.

 • Сдоба.Кремовие тістечка, пісочне печиво, торти, ватрушки, булки вважаються загрозливими продуктами, які сприяють утворенню бугристого рельєфу на шкірі. Їх поживна цінність критично занижена, а калорійність просто зашкалює. Вживання даних продуктів має бути обмежена.
 • Сіль. Вживання в їжу солі сприяє утворенню бляшок холестеринів і виникненню набряклості.

  Так як целюліт розвивається на тлі зашлакованості організму і надлишку в ньому рідини, контроль над споживанням солі повинен бути суворим. У добу людині рекомендовано приймати в їжу не більше 5 г цього підступного продукту.

 • Шоколад. Даний вид солодощів — ворог стрункості і привабливості тіла. Без сумніву він є провокатором освіти галіфе. Винятком є ??вживання декількох невеликих шматочків чорного шоколаду в добу.
 • Напівфабрикати. Більшість чоловіків, особливо неодружених, створюють свій раціон з різних котлеток, ковбасок, пельменів, сосисок швидкого приготування.

  Дані продукти включають в себе не тільки шкідливі жири, але і токсичні речовини. В результаті цього організм починає працювати в хаотичному порядку. Опір до шкідливих речовин перестає спрацьовувати. Частинки токсинів накопичуються під дермою, порушуючи її структуру і рельєф.

 • Маринади, копченості та соуси.Еті улюблені всіма продукти містять в своєму складі неймовірну кількість солі. А вона, як відомо, служить бар’єром для виведення зайвої рідини з організму, викликаючи цим застійні явища.
 • Кава. Цей напій, особливо в поєднанні з цукром і вершками, є одним з перших винуватців целлюлітних проявів. Однак дієтологи допускають вживання 200 мл звареного меленої кави в день.
 • Продукти, до складу яких входять тваринні жири. Така їжа служить опорою, своєрідним каркасом для формування целюліту. Організм людини ефективно розщеплює тільки рослинні жири.

  З жирами тваринного походження він справляється з великими труднощами, тому виключити їх зі свого звичного меню необхідно в першу чергу. У цьому списку можна виділити жирне м’ясо, сири, вершкове масло і деякі з перерахованих вище продуктів.

місця локалізації

Розподіл залишків жирових накопичень в тілі слабкої і сильної статі відбувається по-разному.У прекрасної статі в першу чергу вражається область стегон і сідниць. Далі улюбленою зоною целюліту може стати живіт і бюст.

Чоловіча стать відчуває дискомфорт від появи горбів на животі. Перші ознаки округлення живота і наявність валика на талії — початкові целюлітні прояви.

Як проявляється — симптоми

Ознак жіночого косметичного недоліку в вигляді «апельсинової кірки» на стегнах і в області сідниць на чоловічому тілі важко відшукати. Як правило, він проявляється у вигляді валика жиру на ділянках талії, чому сприяє особлива структура сполучних тканин.

Якщо у прекрасної статі горбиста шкіра доповнена зайвою вагою і неестетичного змінами форми окремих зон тіла, то у сильної статі даний прояв свідчить про виникнення певних проблем.

Чоловіки помиляються, вважаючи, що горби на шкірі властиві зрілого віку або надлишкової ваги. Розглянути даний дефект на тілі чоловіка можна в будь-якому віці за допомогою особливих засобів.

Навіть якщо шкіра уражена, особливе морфологічна будова не дає змінювати форму і рельєф поверхні епідермісу, тобто він залишається пружним і гладким.

Горбисті утворення на тілі чоловіка розвиваються поетапно, і для кожної фази формування існують свої ознаки:

 • Першій стадії характерно поява неглибоких ямок, які стають видимими при стисненні дерми.
 • Другий етап патологічного процесу діагностують за наявністю візуальних западин на шкірі.
 • Повільно прогресуючи, недуга переходить в небезпечну стадію, при якій з’являються синюшні ділянки на шкірі, вона стає рихлою, утворюються припухлості.
 • На завершальному етапі формування целюліту дерма в проблемних зонах є суцільний синець.

У відео фахівець доступно пояснює, що таке целюліт і від чого він з’являється.

діагностика

У ряді випадків виявити горбисті дефекти у чоловіків може тільки досвідчений професіонал:

 • Спеціаліст завдає на зону дефекту спеціальну плівку, яка здатна проявити реакцію на зміни температури.
 • В осередку формування целюліту відбуваються збої в кровообігу. У підсумку, температура на цій ділянці занижена.
 • На плівці проявляються різнокольорові плями, що свідчать про наявність структурних змін в підшкірному шарі.

лікування

Сьогодні вилікувати целюліт нескладно. Розглянемо існуючі методи.

хірургія

Справитися з ускладненнями в підшкірних шарах допомагають хірургічні методики:

 1. Ліпосакція. Цей спосіб дозволяє позбутися від підшкірного жиру за допомогою вакууму. Якщо скупчення відкладень несе великий характер, виконується часткове видалення. Процедура протипоказана людям з серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом і соматичними патологіями.
 2. Ліпопленінг. Суть методу полягає в ультразвуковому впливі на клітини жиру з наступною їх резекцією. Після застосування даної методики рецидив не настає.
 3. Електроліполіз. В даному випадку жирові скупчення руйнує електричний імпульс. Процедуру не проводять при тромбофлебіті, онкології, епілепсіческіх припадках і присутності в організмі кардіостимулятора.

вправи

Ефективно, є і гарантовано позбутися целюліту в домашніх умовах допомагають фізичні вправи.

Наведемо приклад найбільш результативною антицелюлітної програми складається з 3 вправ:

 1. Ходьба вгору по сходах. Щодня необхідно долати відстань в 20 поверхів. Причому поспіх тут принесе мало ефективності. Сходження має виконуватися пропорційними кроками, в помірному темпі і при рівному диханні.
 2. Вакуум. Дана вправа працює на зміцнення глибоких м’язів живота. Виконувати його можна в будь-якому зручному положенні. Почати варто з розслаблення живота і глибокого вдиху.

  Далі необхідно постаратися видихнути все повітря, що міститься в легенях, змусивши пупкову зону втягнутися до спини. Разом з видихом одночасно напружити м’язові структури живота і на 10 секунд зафіксувати це позицію. Цикл вдих — видих повторюють 15 разів.

 3. Локоть + коліно. Ця вправа швидко позбавляє від валика на талії і «пивного» живота. Необхідно лягти на спину і зчепити руки в замку за потилицею.

  Трохи підняти ноги і голову. Правим ліктем дотягнутися до лівого коліна, потім навпаки. Позиції міняти по черзі. Фахівці рекомендують 15 повторів вправи в день.

косметичні засоби

Сучасна косметологія має в своєму арсеналі масу способів боротьби з патологічними змінами в підшкірних шарах.

Найпопулярнішими вважаються наступні методи:

 • Антицелюлітний масаж. Один з найбільш доступних методів відновлення структурних підшкірних змін. Незважаючи на це багато вчених вважають, що його ефективність не відрізняється довгостроковістю.

  Масажний сеанс позбавляє шкіру від зайвої рідини. Досягнення бажаного результату забезпечують 15 процедур з інтервалів в 3 дня.

 • Використання кремів з еуфіллін і ретиноїдами. Медики припускають, що дані продукти прискорюють розпад жирових клітин. Однак для досягнення максимального результату їх концентрація в жировій клітковині повинна накопичитися, а дані крему не відрізняються цією здатністю. Курс лікування — 12 втирання щодня.
 • Трав’яні ванни. Посилити мікроциркуляцію крові в дермальной області допомагає лимонна і перцева м’ята, чебрець, верес, кора дуба, ірний корінь, цвіт липи. Курс складається з 15 процедур по 5 разів на тиждень. Приймати таку ванну варто не більше півгодини.
 • Обгортання. Престижні спа-салони охоче балують своїх клієнтів антицеллюлитними обгортання з застосуванням шоколаду і морських водоростей.

  Ці продукти багаті на корисні активними компонентами, які прискорюють циркуляцію крові і відтік лімфи в шарах шкіри, а також сприяють розщепленню клітин жиру. Курс складається з 10 сеансів з інтервалом в 3 дня. Максимальна тривалість процедури — 1 ч. 40 хв.

 • Вакуумно-роликовий масаж. Ця процедура прискорює дренаж лімфи і відтік венозної крові. Це сприяє активізації мікроциркуляції. Протягом усього сеансу надлишки жирових мас руйнуються. Курс лікування визначається фізіотерапевтом. Сеанс триває близько 40 хв.
 • Мезотерапія. Суть методу полягає у веденні під шкіру особливих хімічних сполук, які руйнівно впливають на скупчення жиру і прискорюють процеси обміну, після чого токсини виводяться з організму разом з компонентами внутрішнього середовища.

  Найчастіше виконуються ін’єкції зеленим чаєм, екстрактом сицилійського кактуса, кофеїном. В середньому сеанс триває близько 40 хв.

профілактика

Без сумнівів всі вищевказані методи завоювали велику популярність в боротьбі з целюлітом у чоловіків.

Однак тривалої ефективності можна досягти, якщо повністю не змінити свій звичний спосіб життя на правильне його перебіг.

Фахівці дають наступні профілактичні рекомендації:

 • Дієта. Якщо присутність целюліту доведено медичної точкою зору, чоловікові рекомендують змінити свій раціон.

  Щоденне меню повинно включати в себе свіжі овочі і фрукти, відварну курку і яловичину, морепродукти, молочне з низьким відсотком жирності.

  Дані продукти зменшують накопичення жирових мас. Стислість прийомів їжі не повинна становити менше 6 разів на день невеликими порціями. Такі заходи дозволять скоротити обсяг шлунка і позбутися від настирливого почуття голоду. Перед початком дієти бажано отримати консультацію фахівця.

 • Рясне пиття. Кожен дієтолог вважає корисним для організму випивати в день більше 2 літрів холодної очищеної води, відварів на основі лікарських трав або натуральних овочевих і фруктових соків.
 • Відмова від шкідливих звичок. Ніщо так швидко не позбавить чоловіка від «пивного» живота, як відмова від хмільного напою. Алкоголь і нікотин також шкідливі для стану шкіри.
 • Фізичні навантаження. Головною причиною порушення структури підшкірних шарів у сильної статі вважається малорухливість.

  Тому рекомендується знайти вільний час для занять спортом, забезпечити своє тіло посильними фізичними навантаження, частіше гуляти пішки на свіжому повітрі, по можливості кататися на велотранспорті.

 • Контрастний душ. Дану процедуру слід виконувати щодня, після чого розтирати своє тіло махровим рушником. Це допоможе посилити кровообіг, попередити застійні прояви в організмі і формування «апельсинової кірки» на шкірі.
 • Зручна одежда.Подбор одягу здійснюють відповідно до свого розміром. Одягнувши її чоловік повинен відчувати зручність і комфорт.
 • Позитивні емоції. Будь-який стрес сприяє серйозних змін в організмі, в тому числі і розвитку целлюлітних утворень, тому позитивний настрій — краще рішення проблеми.

Відгуки

Все-таки целюллітние прояви властиві і сильній статі, хоча і знайти їх у них на тілі досить складно.

Щоб назавжди позбутися від проблеми, чоловікові варто впритул зайнятися собою не тільки в плані харчування, а й занять спортом.

Якщо в арсеналі вашого життєвого досвіду є свій перевірений спосіб позбавлення від «апельсинової кірки» в області живота і талії, поділіться з читачами в коментарях нижче.

Ссылка на основную публикацию