Вірус папіломи у жінок в гінекології: причини, лікування

Серед найрізноманітніших запальних, інфекційних, онкологічних, вірусних та інших видів захворювань вірус папіломи у жінок в гінекології стоїть на перших місцях за своєю поширеністю. Виникнення папілом на шкірі — це більше косметичний дефект, при правильному усунення не часто переростає в пухлину злоякісного характеру.

Але нарости на слизовій статевих органів жінки — проблема, що вимагає медичного втручання через високого ризику негативних наслідків. Давайте розберемося, як проявляє себе цей вірус в гінекології, де і за яких обставин їм можна заразитися, а також які існують методики усунення утворень в настільки важкодоступних місцях.

Причини появи вірусу папіломи у жінок

За статистичними даними в крові 6 жінок з 10 присутній вірус папіломи, який викликає мутацію і розростання клітин епідермісу і слизових. Особливістю вірусу папіломи вважається його тривале безсимптомне перебування в організмі. Цей період може тривати кілька тижнів або навіть десятків років. Проявляє себе вірус при зниженні імунітету. Факторами, які сприяють цьому, можуть стати такі явища, як:

 • шкідливі звички жінки, наприклад, куріння або зловживання алкоголем;
 • захворювання місцевого або загального характеру з гострим або хронічним перебігом, особливо інфекції сечостатевої системи;
 • недотримання правил особистої гігієни;
 • період вагітності та годування груддю;
 • незбалансоване харчування, коли в раціоні присутні шкідливі продукти або ж жінка сидить на строгій дієті і недоотримує вітамінів і мінералів з їжею;
 • прийом деяких лікарських препаратів, наприклад, протизаплідних засобів і антибіотиків;
 • ведення безладної інтимного життя;
 • часті стреси, перевтоми і переживання, брак повноцінного відпочинку;
 • хірургічні втручання.

Важливо! Існують препарати для вакцинації від деяких штамів вірусу папіломи у жінок в гінекології. Навколо такої процедури ведуться суперечки, але її ефективність доведена статистикою і клінічними дослідженнями. Існує два типи препарату для проведення вакцинації, але щеплення не скасовують необхідність профілактичних оглядів по гінекології та стеження за своїм здоров’ям.

як проявляється

Вірус папіломи діагностується у жінок в гінекології може дуже довго ніяк зовні не виявлятися. Виявити його присутність в крові на цій стадії можна тільки за допомогою спеціального аналізу по гінекології. При появі папілом на слизовій внутрішніх статевих органів жінки хвороба також може протікати безсимптомно. Виявити нарости зможе лікар на плановому або профілактичному огляді по гінекології. Іноді вірус папіломи в гінекології можуть проявлятися наступними симптомами:

 • свербіж і відчуття печіння в піхві і шийці матки;
 • поява нехарактерних виділень з домішками крові і неприємним запахом;
 • дискомфорт і хворобливі відчуття під час інтимної близькості;
 • неприємні відчуття в стані спокою в області матки і піхви.

Якщо папіломи, викликані вірусом на слизових статевих органів жінки вчасно не видалити, то можливо їх збільшення в розмірах і поширення на інші ділянки здорової слизової і шкіри. Іноді нарости зливаються в один великий, який представляє труднощі для видалення. Або ж з доброякісного утворення по ряду причин, наприклад, через травмування, можуть перейти в злоякісне, яке загрожує життю жінки і може привести до безпліддя.

Особливо тривожними симптомами прояви вірус папіломи у жінок по гінекології можна вважати кровотеча в постменопаузний період, сильні болі внизу живота, міжменструальні кровотечі, а також виділення з кров’ю після статевого акту або відвідування лікаря-гінеколога.

Важливо! У будь-якому випадку при виявленні папілом викликаються вірусом у жінки в гінекології проводиться спеціальне цитологічне дослідження, що дозволяє виявити їх характер і підібрати найбільш підходящий метод видалення.

Локалізація та види папілом

Вірус папіломи у жінки має безліч різновидів і утворює на шкірі і слизових найрізноманітніші види папілом, що відрізняються за зовнішнім виглядом і локалізації. У гінекології найбільш поширені такі викликаються вірусом освіти, як:

 • прості, тобто вульгарні або звичайні, що виникають нема на слизових статевих органів, а на епідермісі;
 • плоскі, мають лише невелику висоту і виявляються частіше у жінок на зовнішніх статевих органах, а також на шийці матки;
 • ниткоподібні, що зустрічаються найчастіше в паховій зоні та на зовнішніх статевих органах жінки після 40 років;
 • гострі або кондиломи, розташовані окремо або групами і нагадують собою півнячий гребінь, часто ростуть всередині уретри, на статевих органах і всередині них, в області ануса, в паху і в промежині.

Кондиломи відрізняються стрімким зростанням і швидкістю поширення, частій появі рецидивів після лікування. Іноді аналізи дозволяють виявити поряд з загостреними кондиломами і супутні їх виникнення інфекції по гінекології: хламідіоз, мікоплазмоз та багато інших.

лікування

Народні способи боротьби з папіломами які викликає вірус на слизових органів жінки в гінекології, як правило, небезпечні і неефективні, можуть привести до збільшення кількості наростів, погіршення стану здоров’я жінки, переродження доброякісного утворення в злоякісне. Тому фахівці рекомендують з будь-якими тривожними симптомами звертатися до лікаря по гінекології, проводити всі необхідні аналізи та обстеження.

З народних методів допустимо в складі комплексної терапії використовувати тільки засоби, позитивно впливають на імунітет і вбивають віруси. Наприклад, прийом відварів і настоянок лікарських трав, серед яких ехінацея, шипшина, календула, шавлія і звіробій. Використовуються також напої з натуральним рідким медом.

Серед найбільш часто призначаються лікарських засобів для лікування вже наявних і профілактики появи папілом по гінекології у жінок найбільш часто призначаються:

 • різні вітамінно-мінеральні комплекси;
 • противірусні препарати, наприклад, Гропріносін, Ізопрінзін, Кипферон, Реаферон, Цідовір, панавір, Аппіразін і багато інших;
 • імуностимулюючі засоби.

Таке лікування по гінекології може проводитися як одноразово протягом 4-8 тижнів, так і курсами через деякий проміжок часу. Точну схему і метод лікування утворень, які викликає вірус може підібрати тільки фахівець після проведення обстеження і вивчення ваших індивідуальних особливостей організму.

Найбільш часто при наявності вірусу папілом в піхву і на шийці матки потрібно поєднувати прийом лікарських препаратів з видаленням наросту, викликаним вірусом у жінок. Процедура в гінекології може проводитися декількома методами:

 1. Лазерокоагуляция. Лазерним променем проводиться припікання безпосередньо самої освіти без травмування здорових тканин. Причому процедура практично безболісна, не дає кровотеч і дає можливість варіювати глибину впливу.
 2. Хірургічне видалення. Хвороблива форма усунення папілом, але в деяких випадках використовується саме вона, так як дозволяє повністю усунути уражені тканини.
 3. Кріодеструкція. тобто заморозка рідким азотом. Ця техніка застосовується тільки для зовнішніх папілом і бородавок в гінекології і не тільки.
 4. Електрокоагуляція. Це видалення утворень за допомогою електричного струму. Ефективна, але досить болюча процедура, яка нерідко вимагає неодноразового проведення для досягнення потрібного ефекту.
 5. Припікання хімічними речовинами. Спеціаліст для видалення наростів викликаних вірусом папіломи використовує Солкодерм або Фрезол, а також інші препарати схожої дії. Засіб наноситься безпосередньо на освіту у жінки (гінекологія) викликане вірусом папіломи. Через деякий час іноді потрібна повторна обробка, але при невеликих папіломах частіше вистачає одноразового використання.

Як бачите, вірус папіломи в гінекології є серйозною проблемою, яка може привести до самих різних негативних наслідків у жінки аж до раку шийки матки. Основне завдання — запобігти по гінекології зараження вірусом папіломи у жінок. Але якщо це не вдалося, то потрібно всіляко підтримувати імунітет і звернутися до фахівця з гінекології для усунення вже наявних наростів. Своєчасне відвідування гінеколога, інтимна близькість тільки з одним перевіреним партнером, відмова від шкідливих звичок, збалансоване харчування і стеження за власним здоров’ям — це ключ до значного зниження ризику виникнення папілом і бородавок як на слизових статевих органів, так і в будь-яких інших місцях на тілі.

Ссылка на основную публикацию