Вірус папіломи людини у жінок в гінекології: причини, як лікувати

На питання про те, чому вірус папіломи людини набагато частіше зустрічається саме у жінок, медицина точну відповідь дати не може. Деякі види вірусів можуть призвести до тяжких жіночим недугам, тому боротьбу з небезпечними проявами слід починати відразу після виявлення наростів. Повністю позбавитися від хвороби не вийде — зараження невиліковно, але ось перші ознаки захворювання у вигляді некрасивих, що приносять дискомфорт і неприємні відчуття, цілком можна видалити, причому робити це слід під наглядом медиків. Як же з’являється вірус папіломи людини у жінок в гінекології, наскільки складно його визначити самостійно і що застосовується для лікування утворень?

Причини зараження вірусом папіломи людини у жінок

Виявивши невеликі нарости на різних частинах тіла (це можуть бути статеві органи, шия, ніс, порожнину рота), жінки повинні знати, що ця хвороба — вірус папіломи людини.

Заразитися вірусом папіломи людини можна кількома шляхами:

 • при контакті з речами, що були в користуванні у зараженої людини;
 • в місцях, багатих вологістю (сауна, баня, пляж);
 • під час статевого контакту, якщо партнер заражений вірусом папіломи.

Основна причина утворень у жінок в гінекології — слабка опірність організму (занадто низький імунітет). Є ще кілька чинників, які можуть привести до появи наростів, викликаних вірусом папіломи людини, причому велика ймовірність, що з кожним днем ??папілом ставатиме все більше, і з’являтися вони будуть в найнесподіваніших місцях, хоча найчастіше саме статеві органи стають локалізацією утворень.

До недавнього часу в гінекології нарости, викликані вірусом папіломи людини, тривожили тільки літніх жінок, але захворювання помолодшало, і навіть дівчата страждають від раптово з’явилися наростів.

Крім низького імунітету, привести до появи утворень, викликаних гінекологією вірусу папіломи у людини, можуть:

 • простудні хвороби (особливо якщо був незавершений курс лікування);
 • стресова ситуація;
 • надмірне захоплення медикаментозними препаратами (особливо антибіотиками);
 • часте відвідування басейнів;
 • депресивний стан;
 • інфекційні захворювання;
 • тривале перебування під прямими променями сонця;
 • порушення в роботі ендокринної системи.

Якщо в гінекології вірус папіломи людини вже оселився в організмі, то досить невеликого порушення в роботі організму, і папіломи швидко окупують шкірний покрив або слизові. Не варто очікувати їх самостійного зникнення — швидке реагування на проблему дозволить припинити тяжкі наслідки.

Симптоми і як діагностувати

Найбільш поширеним симптомом появи вірусу папіломи в жіночому організмі є кондиломи загострені. Утворюються такі нарости тільки на статевих органах жінки. Самостійно виявити їх складно, оскільки хворобливих відчуттів такий вид наростів не приносить. Тільки гінекологічний огляд може виявити симптом зараження, після чого доктор призначає відповідний курс лікування.

Кондиломи в гінекології з’являються у жінок через короткий час після зараження. Іноді це три місяці, але в здоровому сильному організмі жінки на освіту наростів може піти набагато більше часу.

Ще один симптом — передраковий стан оболонки матки. Є всього три стадії такого зараження, найбільш небезпечна — третя, саме в цей час заражені клітини епідермісу перетворюються в небезпечні злоякісні утворення. Завершальний етап такого зараження у жінки в гінекології — рак шийки матки.

Діагностувати зараження може тільки досвідчений лікар в області гінекології, але навіть він візуально не зможе визначити точний вид вірусу папіломи у людини. Знадобляться лабораторні дослідження, які і допоможуть визначитися з лікуванням. Найточніший результат можна отримати завдяки спеціальному тесту, який виявляє вірус, визначає його тип і навіть ступінь злоякісності.

Як лікувати папіломи у жінок в гінекології

У лікуванні папілом у жінок в гінекології народні засоби застосовуються рідко, найчастіше саме медичне втручання призводить до позитивного ефекту.

Варіантів впливу на нарости, викликаних вірусом папіломи людини, є кілька:

 • оперативним шляхом (хірург вирізає повністю освіту під місцевою анестезією);
 • електрокоагуляцией (випалювання наростів електричним струмом певної сили);
 • лазерною терапією (впливом пучком лазерних променів, які випалюють освіту);
 • кріотерапією (заморожування заражених клітин епідермісу з наступним руйнуванням).

Медикаментозне лікування в видаленні наростів у жінок в гінекології неефективне, і призначати лікар може тільки препарати, які можуть прискорити курс впливу Зазвичай це препарати, які підвищують роботу і опірність імунної системи.

Можливо в гінекології застосування кріопрепарати, які майже не мають протипоказань і швидко видаляють освіти, викликані вірусом папіломи у людини. Незважаючи на такі переваги подібних аптечних засобів, самостійно їх застосовувати не можна, особливо якщо нарости окупували ніжну шкіру статевих органів жінки.

Не менш ефективними в позбавленні у жінок від наростів, викликаних в гінекології вірусом папіломи людини, є смужки, просочені деструктивної рідиною. Їх застосування нескладне — досить прикріпити смужку до папіломи на кілька годин, потім за допомогою вологого ватного тампона зволожити засіб і легко зняти.

Народні засоби перевірялися роками, але медицина не радить вдаватися до лікування утворень в гінекології, що окупували статеві органи жінки. Тільки якщо наростів кілька, вони невеликих розмірів і мають природний відтінок, можна спробувати видалити їх за допомогою алое. Розрізаний листок рослини м’якоттю прикласти до кондиломам і зафіксувати в такому положенні пластиром або пов’язкою. Компрес прикладати на всю ніч протягом тижня. Незважаючи на чудотворні гідності алое, навіть це рослинна сировина не можна застосовувати людині без дозволу медиків.

Можна спробувати застосувати ефірні масла, які майже безпечні для людини. Зазвичай застосовують рідина, отриману шляхом дистиляції з листочків чайного дерева. Застосування просте — щодня двічі втирати в нарости ароматну рідину. Після процедури видалити залишки масла ватним диском. Курс лікування — до повного зникнення наростів в гінекології.

профілактика

Гарантії на те, що через кілька тижнів нові колонії наростів, викликаних вірусом папіломи, не з’являться на шкірному покриві жінки, не зможе дати навіть найдосвідченіший доктор. Медики можуть лише порадити, що допоможе уникнути появи утворень в гінекології.

Є кілька правил, неухильне дотримання яких значно знижує ризик утворення наростів у людини:

 • регулярний прийом вітамінів, серед яких неодмінно повинен бути цинк (саме цей елемент згубно впливає на вірус папіломи);
 • повноцінне харчування;
 • зведення стресових ситуацій до мінімуму;
 • тривалий здоровий сон;
 • лікування хвороб кишечника або шлунка;
 • прийом стимулюючих препаратів, що підвищують імунітет;
 • особиста гігієна.

Окрім дотримання елементарних простих правил, жінка повинна не менше разу на півріччя відправлятися з візитом до гінеколога і проходити ретельний огляд і лабораторне дослідження. Тільки такий запобіжний засіб дозволить виявити появу утворень, викликаних вірусом папіломи людини, ще на перших стадіях і застосувати необхідний курс впливу.

Вірус папіломи людини в області гінекології несе особливу небезпеку саме для слабкого організму жінки. Не варто недбало ставитися до свого здоров’я, своєчасна медична допомога допоможе позбутися від важких, а часом і невиліковних наслідків. Не потрібно забувати і про те, що самолікування — не вихід, тільки доктор допоможе впоратися з проблемою ефективно і за короткий час.

Ссылка на основную публикацию