Вірус папіломи людини у жінок і чоловіків

Вірус папіломи людини (ВПЛ) — досить поширена інфекція, яка за даними статистики є в крові у більш ніж 60% населення різного віку і статі. ВПЛ — хвороба, що протікає приховано і безсимптомно до тих пір, поки підтримується баланс в організмі. Як тільки відбувається зниження імунітету, клітини шкіри починають мутувати, що призводить до виникнення наростів. Давайте розберемося, що таке вірус папіломи людини у жінок і чоловіків, від чого з’являються папіломи на тілі, а також до якого лікаря варто звернутися.

Від чого з’являються папіломи на тілі у жінок і чоловіків

Від вірусу папіломи страждають як жінки, так і чоловіки. Зараження може відбутися в будь-якому віці, але зазвичай в період між 17 і 35 роками. Ось кілька найбільш часто зустрічаються шляхів появи інфекції в крові людини:

 1. При статевому контакті з хворою людиною. Причому презерватив знижує ризик зараження вірусом чоловіки і жінки, але не оберігає від хвороби повністю. Адже потрапити вірус в організм може також через поцілунки і рукостискання, а також інші близькі контакти.
 2. Контактно-побутовим шляхом. Зазвичай в цьому випадку зараження відбувається при недотриманні здоровою людиною гігієни, носінні чужої одягу і застосування предметів особистого користування. Наприклад, використання чоловіком або жінкою мила, зубної щітки і мочалки — один із шляхів проникнення інфекції, так як на тілі часто є мікротравми, не помітні для людського ока, але службовці воротами для вірусу.
 3. Від матері до дитини. Під час виношування малюка дуже рідко відбувається його зараження вірусом. А ось при проходженні по родових шляхах (особливо при наявності у матері в піхву або на шийці матки гострих кондилом) є високий ризик ймовірності передачі інфекції дитині.

Зазвичай великий ризик зараження ВПЛ і появи на шкірі утворень у людини при вже наявному в крові вірус в наступних випадках:

 • часті стреси і перевтоми у чоловіків і жінок;
 • період вагітності та годування груддю;
 • незбалансоване харчування, в якому багато шкідливих продуктів або спостерігається нестача вітамінів і мінералів;
 • часте переохолодження;
 • інтенсивні фізичні навантаження;
 • перенесення гострих і хронічних хвороб;
 • прийом деяких лікарських препаратів;
 • травматичні ушкодження шкіри у чоловіка або жінки.

Симптоми у чоловіків і жінок

Основними симптомами наявності вірусу папіломи в організмі чоловіків і жінок є різні види утворень на шкірі людини. Зазвичай вони мають розмір від 0,1 мм до 2-3 см і можуть з’явитися в самих непередбачуваних місцях. Причому освіти у людини можуть вирости буквально за кілька годин або формуватися протягом 1-3 тижнів. Колір наростів може бути різним — від тілесного і ледь отличимого від основного тону епідермісу до темно коричневого.

У жінок нарости можуть з’явитися на шкірі зовнішніх і слизової внутрішніх статевих органів. Це загрожує зараженням дитини вірусом під час пологів, а також розвитком раку, частих кровотеч і безпліддя. Деякі види вірусу здатні стати причиною дисплазії і аплазії. Особливо небезпечні для жінок віруси 18 і 16 типу. Вірус папіломи людини 11 і 6 типу також вважаються передраковими різновидами, нерідко передують виникненню серйозних проблем зі здоров’ям статевої системи жінки.

Важливо! Лікування папіломи вірусу людини в період вагітності у жінок зазвичай не проводиться. Лише в рідкісних і особливо складних випадках показано проведення кесаревого розтину замість природного розродження. Тому перед плануванням вагітності бажано обом і жінку та чоловіка пройти обстеження на наявність вірусу в крові і ще до зачаття вжити всіх необхідних заходів.

У чоловіків вірус папіломи може також проявитися основними симптомами на самих різних ділянках тіла. Нерідко нарости з’являються в області анального отвору і статевого члена, а також на обличчі, де шкіра часто травмується при голінні. Розвиток гострих кондилом слизової прямої кишки людини може привести до раку, а на голівці і крайньої плоті статевого члена — до складнощів і дискомфорту під час статевої близькості між чоловіком і жінкою.

Будь-яка папілома і бородавка як у чоловіків, так і у жінок вимагає пильної уваги і звернення до фахівця. Особливо бити тривогу і негайно звертатися до лікаря потрібно в разі травмування наросту, появи безпричинної кровоточивості і хворобливості освіти, а також при швидкому поширенні їх по тілу людини або збільшенні в розмірах.

Локалізація та види папілом викликаних вірусом

Фахівці розрізняють кілька видів утворень, виникнення яких на тілі чоловіків і жінок провокується вірусом папіломи людини:

 1. Звичайні бородавки. Великі освіти великого і середнього розміру, округлої форми, можуть з’являтися в будь-якому місці тіла людини.
 2. Гострі кондиломи. Найчастіше з’являються на слизових статевих органів і рота жінок і чоловіків. За зовнішнім виглядом вони схожі на рожеві сосочки або ж гребінці. Їх небезпека в тому, що вони легко травмуються і стають причиною поширення вірусу на партнера або ж здорові тканини, швидко розростаються і збільшуються в розмірах.
 3. Плоскі папіломи. Ці нарости часом бувають ледь помітними і видаються лише на 0,5-2 мм над поверхнею шкіри людини. Але в деяких випадках такі нарости мають яскраве забарвлення і розростаються на великій ділянці тіла чоловіків і жінок, наприклад, займають всю верхню частину спини.
 4. Ниткоподібні папіломи. Ці утворення зазвичай починають з’являтися у віці після 50 років як у чоловіків, так і жінок. Їх улюблена локалізація — шиї, руки, пахви, область паху. Зазвичай такі освіти навіть при травмуванні не викликають дискомфорту, легко видаляються в умовах клініки медикаментозно і за допомогою сучасних методик, рідко перероджуються в злоякісні.
 5. Бородавки на підошвах ніг. Друге їх назва — шіпіци. Такі бородавки досить складні у видаленні, викликають біль і дискомфорт при ходьбі, можуть стати причиною знерухомлених людини.

До якого лікаря звернутися і як лікувати

Вірус папіломи людини — хвороба, часто проникає в прихованій формі. Роками людина може навіть не підозрювати, що в його крові є ця інфекція. Зазвичай перше звернення жінки або чоловіка до фахівця відбувається при появі на шкірі бородавок і папілом. Людина приходить на консультацію до косметолога або дерматолога. Іноді папіломи у жінок виявляються на профілактичному огляді лікаря-гінеколога, коли нарости розташовані в піхву, на статевих органах і шийці матки.

Як правило, перший крок по діагностиці папіломи вірусу у людини — візуальний огляд. Потім проводиться ПАП-тест або ВПЛ-тест. У другому випадку крім наявності або відсутності вірусу папіломи в крові жінки або чоловіки з’ясовується його концентрацію в забраної матеріалі і визначити різновид. Наприклад, при взятті аналізу кондилом на шийці матки фахівець виробляє зішкріб. Іноді матеріал для гістологічного дослідження береться вже при видаленні великої бородавки або папіломи.

Лікувати у чоловіків і жінок папіломи можна по-різному:

 1. Медикаментозна терапія. Для боротьби з вірусом папіломи і його проявами застосовуються різні види лікарських препаратів імуностимулюючої, противірусного, прижигающего і заморожує дії. Підібрати засіб може тільки лікар після проведення обстеження наросту. При цьому він враховує індивідуальні особливості людини, місце розташування, величину і кількість утворень.
 2. Народні методи лікування. Застосування лікарських трав, господарського мила, припікання чистотілом, а також багато інших рецепти відомі і використовуються десятки років. Але не всі вони досить ефективні і безпечні. Тому самолікуванням утворень на тілі людини з їх допомогою займатися не варто. До того ж, при неправильному видаленні нарости можуть поширитися по всьому тілу або трансформуватися в меланому. якщо вас зацікавив даний спосіб позбавлення від папілом
 3. Сучасні методи видалення папілом у жінок і чоловіків. Сьогодні позбутися папілом можна як на шкірі, так і на слизових оболонках в будь-якій частині тіла. Для цього застосовується кріодеструкція (заморожування папілом рідким азотом), лазерокоагуляция, видалення за допомогою електричного струму і радіохвильові методом.

У багатьох випадках необхідно вдатися до комплексної терапії. Зазвичай при видаленні утворень у жінок і чоловіків лазером або іншим методом додатково призначається лікарем курс імуностимуляторів або вітамінно-мінеральний комплекс. Також рекомендується переглянути свій спосіб життя. Для зміцнення імунітету і зниження ризику виникнення нових наростів у людини необхідно відмовитися від шкідливих звичок, харчуватися збалансовано, уникати стресів і перевтоми, як можна більше гуляти на свіжому повітрі, а також використовувати інші способи зміцнення імунних сил організму.

На жаль, у чоловіків і жінок вірус папіломи у дуже складно піддається лікуванню: від нього практично неможливо позбутися повністю. Фахівці рекомендують усіма силами уникати зараження цим вірусом. А якщо папіломи і бородавки вже є на шкірі жінки або чоловіки, звернутися за допомогою до фахівця. Тільки проведене дослідження покаже, який різновид хвороби присутня в крові людини. Отримані дані дадуть можливість лікарю підібрати відповідне лікування і запобігти виникненню нових наростів.

Ссылка на основную публикацию