Викидень або місячні: як визначити?

Як визначити — місячні або викидень? У разі, коли організм жінки з якихось причин відкидає плід — викидень. Як правило, він має місце протягом першого триместру вагітності.

Згідно з наведеними статистичними даними, близько 20% жінок втрачають дитини, так і не дізнавшись про те що вагітності. Гінекологи називають викидень мимовільним перериванням вагітності на терміні до 22 тижнів. Народження дитини після зазначеного терміну з вагою 0,5 кг вважають передчасними пологами, і у такої дитини є шанс вижити за умови надання адекватної медичної допомоги. Якщо вага дитини не досягає зазначеного показника, то шансів зберегти життя немає.

1 Відмінні ознаки

Як зазначалося раніше, викидень може трапитися на терміні вагітності до 12 тижнів. Саме тому зазначений термін вважають найнебезпечнішим для вагітності. Бувають випадки, коли відбувається мимовільний викидень відразу після запліднення. У такій ситуації жінка може і не дізнатися про своє цікаве положення, продовжуючи при цьому жити в звичному режимі.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Нормальна тривалість менструації
  • Чи можна жінці качати прес під час місячних?
  • Місячні при прийомі Дюфастона — особливості застосування препарату
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Визначити самостійно, що є причиною кровотечі (місячні або викидень), досить складно. Якщо жінка спостерігає затримку в кілька днів, то вже існує висока ймовірність самовільного аборту після успішного запліднення яйцеклітини. В даному випадку менструальної кровотечі буде супроводжуватися сильними болючими відчуттями. При цьому виділення набувають більш рясний характер. Тривалість такого кровотечі також зростає. У свою чергу, колір таких кров’яних виділень також змінюється на більш яскравий. При трапилося ранньому викидень в кров’яних виділеннях можна побачити згустки крові. Таким чином з організму виводяться залишки плодового яйця. Однак, незважаючи на трапився викидень, жінка не бачить приводу для відвідування гінеколога.

У разі самовільного аборту хворобливі відчуття можуть виникнути і в нижній частині живота. Такі болі можуть віддаватися і в поперекову зону. При цьому жінка відчуває погіршення самопочуття, стан слабкості, запаморочення і нудоту. Такі прояви мимовільного аборту не обов’язково можуть мати місце бути. Однак при їх появі слід відразу ж звернутися до гінеколога.

Необхідно відзначити, що виникнення підозрілих виділень є тривожним дзвінком для будь-якої представниці прекрасної статі. Якщо жінка звернутися до лікаря, який призначить їй підтримують медикаменти, є ймовірність врятувати вагітність або уникнути розвитку запалення в матці.

Викидень можна пояснити тим, що жіночий організм не готовий виносити здорового малюка. Природа заклала в кожній людині механізм природного відбору. І мимовільний викидень трапляється в даному випадку через нежиттєздатність плоду.

2 Як можна визначити викидень?

Відрізнити візуально менструальної кровотечі і викидень практично неможливо, особливо якщо мова йде про кілька днів затримки. Проведення ультразвукового дослідження на таких термінах не дасть ніяких результатів через те, що плодове яйце має занадто маленькі розміри для апарату ультразвукового дослідження. Гінекологічний огляд також не дозволить з більшою часткою впевненості говорити про те, чи мала місце вагітність. Як і в випадку менструальної кровотечі, так і при настанні вагітності, матка починає збільшуватися в розмірах. Саме тому немає можливості визначити точну причину кровотечі.

Для того щоб визначити, трапилася вагітність чи ні, можна використовувати два методи, які полягають в аналізі крові на хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ) або вимірі базальної температури протягом усього менструального циклу.

Хоріонічний гонадотропін людини — це гормон, який починає активно вироблятися після того, як запліднена яйцеклітина прикріпилася до порожнини матки. Так як протягом перших тижнів вагітності рівень ХГЛ ще недостатньо високий, то визначити наявність цього гормону в сечі за допомогою аптечних тестів не представляється можливим. Для цього необхідно здати аналіз крові. Навіть в разі самовільного викидня рівень ХГЛ в крові залишається високим ще протягом 10 днів. Таким чином можна визначити, чи відбулося зачаття.

Інший спосіб визначення вагітності і викидня полягає у веденні графіка зміни базальної температури. При цьому під останньою розуміють температуру внутрішніх органів людини. Виміряти температуру можна, засунувши градусник в ротову порожнину, піхву або анальний отвір. Якщо у жінки спостерігається відхилення температури від графіка, то це свідчить про можливі зміни, викликаних вагітністю або розвитком якого-небудь захворювання. Якщо патологія виключена і спостерігається відхилення від графіка в зміні базальної температури, то висока ймовірність самовільного викидня. Якщо вагітність була перервана, то спостерігається значний спад базальної температури. На закінчення хотілося б додати, що практично у кожної жінки в дітородному віці може статися викидень, про який вона навіть не буде підозрювати.

Ссылка на основную публикацию