Військова іпотека — умови надання в 2016 році

Сьогодні військовослужбовцям не потрібно замислюватися над тим, який банк дає іпотеку без початкового внеску і які існують умови погашення іпотеки материнським капіталом, для такої категорії громадян розроблена спеціальна держпрограма, спрямована на поліпшення житлових умов.

Що таке військова іпотека?

Іпотека для військових — це спеціальна програма, ініційована Міністерством Оборони РФ. Для того щоб стати її учасником, військовослужбовцю потрібно зареєструватися в накопичувально-іпотечній системі (НІС). Після цього на нього буде відкритий спеціальний особовий рахунок, куди і будуть з державної скарбниці перераховуватися кошти. Перекази здійснюються раз в три місяці. Скористатися іпотечним кредитуванням учасник НІС зможе тільки після того, як працюватиме понад три роки після реєстрації.

Засоби, які накопичувалися протягом трьох років на рахунку учасника НІС, в подальшому використовуються для сплати початкового внеску, тіла кредиту і нарахованих відсотків. Коли ця сума буде використана повністю, на рахунок військовослужбовця буде приходити щомісяця необхідна сума з держбюджету, якої вистачатиме для компенсування щомісячного платежу по кредиту.

Військова іпотека — умови надання в 2016 році

Згідно з інструкцією в 2016 році всі зміни, прийняті в попередньому періоді, зберігаються. Взяти іпотечний кредит на будівництво приватного будинку військовослужбовцю по даній програмі не вдасться, а ось купити квартиру, виставлену на продаж на первинному або вторинному ринку, за рахунок позики в банку просто. Відмінною особливістю даного виду кредитування є той факт, що офіційна середня заробітна плата клієнта не враховується при розрахунку суми кредиту. Максимальна сума, яка може бути видана банком військовому для придбання квартири, становить 2,4 мільйона рублів. Мінімальна — 1,9 мільйона рублів. Зміни щодо суми кредиту будуть внесені в програму в наступному році. Планується збільшити цю суму, що пов’язано зі знеціненням національної валюти і подорожчанням житла в рублях.

Термін кредитування по іпотеці для військових залежить від віку позичальника. Останній платіж повинен прийти на рахунок банку-кредитору не пізніше, коли клієнту виповниться 45 років.

Порада: якщо обоє з подружжя є військовослужбовцями за контрактом, вони можуть «об’єднати свої сили» і купити квартиру в кредит, при цьому житло буде оформлено як часткова власність. Таким чином, у подружжя з’явиться більше шансів на отримання позитивної відповіді по кредитній заявці.

Які документи необхідні для заявки за проектом «Військова іпотека»?

Для оформлення іпотеки військовий повинен буде надати оригінали та копії таких документів:

 • Паспорт.
 • Свідоцтво учасника НІС.
 • Військовий квиток.

Також протягом двох місяців після отримання позитивного рішення по кредитній заявці позичальник повинен визначитися з вибором об’єкта нерухомості і надати необхідну документацію в банк.

Порада: при отриманні відмови за кредитною заявкою в одному з банків-партнерів програми можлива подача документів в інший. Кожен банк по-своєму оцінює ризики при ухваленні рішення по кредитному запитом, тому при отриманні першої відмови не варто особливо впадати у відчай.

Банки, що працюють з військової іпотекою в 2016 році

Оформити військову іпотеку можна буде лише в тих банках, які є партнерами програми. У 2016 році список банків, які дають військову іпотеку наступний:

 • Ощадбанк Росії.
 • ВТБ 24.
 • АБ «Росія».
 • Газпромбанк.
 • Россельхозбанк.
 • Зв’язок-Банк.
 • Банк Зеніт.

Насправді взяти в кредит житло військовий може в будь-якому банку, однак якщо кредитна організація не входить до цього списку, йому не доведеться розраховувати на ті пільги, які надає держава.

Військова іпотека — зміни в 2016 році

Незважаючи на те що багато експертів прогнозували в 2016 році відмова від участі в програмі «Військова іпотека» деяких банків-кредиторів і зниження максимуму видається суми до 1,7 мільйона рублів, все ж істотних змін не відбулося.

Єдина істотна зміна в програмі в 2016 році торкнулося суми внеску, перераховується з держбюджету на рахунок учасника НІС. Сума була збільшена до 245,88 тисяч рублів і це при тому, що оклади військовослужбовців в 2016 року не були індексовані. Перерахунок заробітних плат військових запланований на лютий 2017 року.

Як оформити військову іпотеку?

 1. Військовослужбовцю необхідно зареєструватися в НІС.
 2. Після того як військовослужбовець відпрацює за контрактом три роки, він може подати рапорт в штаб частини, щоб отримати свідоцтво учасника НІС.
 3. Відбувається вибір банку-кредитора з числа партнерів програми «Військова іпотека» шляхом моніторингу пропонованих кредитних умов.
 4. Оформлення кредитної заявки у вподобаному банку з метою отримання іпотеки для військових.
 5. Вибір об’єкта нерухомості і надання відповідних документів в банк.
 6. Підписання договору з позикодавцем і Росвоеніпотекой про надання кредиту.
 7. Підписання кредитного договору в банку.
 8. Оформлення договору купівлі-продажу з продавцем нерухомості.
 9. Реєстрація в Держреєстрі права власності на оформлену в кредит квартиру.

Россельхозбанк — військова іпотека, максимальна сума в 2016 році

Один з учасників проекту — Россельхозбанк видає іпотеку для військовослужбовців на наступних умовах:

 • Максимальна сума кредиту становить 2,2 мільйона рублів.
 • Мінімальна сума, яку можна оформити в кредит за цією програмою, не повинна бути менше 300 тисяч рублів.
 • Початковий внесок складе 20% від вартості квартири.
 • Максимальний термін кредиту складає 23 роки.

При взятті іпотеки в Россельхозбанке військовослужбовцю доведеться оформити страховку життя, а також застрахувати придбану в кредит квартиру, яка на протязі всього терміну дії кредитного договору буде вважатися заставним майном.

Основні переваги оформлення іпотеки в Россельхозбанке:

 • Вітається дострокове погашення боргових зобов’язань. Немає ніяких обмежень.
 • Немає ніяких комісій при оформленні іпотеки.
 • Річна процентна ставка в розмірі 11,5% не змінюється протягом усього терміну.

Банк Зеніт — військова іпотека

Банк Зеніт надає кредит військовослужбовцям для покупки житла на наступних умовах:

 • Початковий внесок складе від 10 до 70% від вартості об’єкта нерухомості.
 • Кредит надається на термін від одного року і до досягнення клієнтом 45-річного віку.
 • Максимальна сума кредиту становить 2,2 мільйона рублів і не повинна перевищувати 90% від вартості заставного майна.
 • Мінімальна сума встановлена ??в розмірі 300 тисяч рублів.

Відмінні риси оформлення іпотеки в Банку Зеніт:

 1. На прийняття позитивного рішення впливає кредитна історія позичальника. У нього не повинно бути прострочень по раніше оформлених кредитів у банку Зеніт і інших кредитних організаціях.
 2. Процентна ставка по кредиту може бути зменшена до 10,5% після приватизації житла, яке було оформлено в кредит. Спочатку вона становить 12%.

ВТБ — військова іпотека, максимальна сума

ВТБ видає іпотечні кредити в 2016 році на наступних умовах:

 • Максимальний термін кредиту — 14 років.
 • Максимальна сума іпотеки не перевищує 1,94 мільйона рублів.
 • Авансовий платіж складе 20% від вартості квартири.
 • Процентна ставка по іпотеці становить 12%.

Страхування об’єкта нерухомості відбувається в страховій компанії «ВТБ Страхування». Також на офіційному сайті банку є список квартир, серед яких клієнт-військовослужбовець може вибрати собі відповідне житло.

Військова іпотека в Ощадбанку в 2016 році

Іпотека для військових так само, як і автокредит від Ощадбанку, надається з 21 року. Можливо оформлення житла з вторинного ринку і в новобудовах. Максимальна сума, яку військовослужбовець може оформити в кредит по іпотечній програмі, не повинна перевищувати 1,9 мільйона рублів. Іпотека надається під 12,5% річних. Військовослужбовець надає як стандартний пакет документів, наведений вище, так і додаткові папери. Додаткові документи для іпотеки в Ощадбанку наступне:

 • Довідка про склад сім’ї.
 • Довідка НІС про суму коштів на рахунку військовослужбовця.
 • Документальне підтвердження наявності суми для авансового платежу.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Іпотека для військовослужбовців — хороший шанс для багатьох молодих сімей поліпшити свої житлові умови. Скористатися цією кредитною програмою можуть військові, які відпрацювали за контрактом понад три роки. Обов’язковою умовою надання іпотеки для військових є реєстрація в НІС. Оформити іпотеку для військовослужбовців на пільгових умови можливо тільки в банках-партнерах. Час розгляду кредитних заявок становить близько тижня. При отриманні відмови військовослужбовець в праві звернутися в інший банк.

Ссылка на основную публикацию