Вихідна допомога при звільненні за згодою сторін

Кожен керівник комерційної організації та індивідуальний підприємець повинні знати, які потрібні документи для оформлення на роботу по ТК РФ. Правильно оформлена документація дозволить їм уникнути проблем з контролюючими органами, які за порушення ведення кадрового обліку можуть застосувати штрафні санкції. У Федеральному законодавстві вказано, чи може укладатися договір найму працівника без сплати податків, а також описуються способи розірвання трудових відносин.

Як припиняються трудові відносини за згодою сторін?

Стаття 78 Трудового Кодексу Росії регламентує порядок припинення трудових відносин за згодою сторін. Ініціатором може виступати як штатний співробітник, так і роботодавець. Якщо працівник вирішив звільнитися, він повинен письмово повідомити про це свого керівника. Після цього видається наказ, в якому зазначається його останній день роботи (ця дата буде стояти в трудовій книжці).

Зверніть увагу: якщо між працівником і керівником були досягнуті домовленості з усіх питань, то вихідна допомога може виплачуватися в будь-якому розмірі.

На які виплати може розраховувати працівник при звільненні?

Після того як буде розірвано трудовий договір з іноземним працівником або громадянином РФ, керівництво підприємства повинно провести остаточні розрахунки:

  1. По заробітній платі. Виплачується заробіток в останній день роботи.
  2. Премії, надбавки. Якщо в колективному договорі передбачені такі виплати, то розрахунок по ним повинен бути зроблений в день звільнення.
  3. Компенсація за невикористану відпустку. Виплачується в тому випадку, якщо працівник повністю або частково не скористався своїм правом на відпустку (у Федеральному законодавстві вказано, як порахувати компенсацію при звільненні за невикористану відпустку).
  4. Лікарняний. Якщо працівник написав заяву на звільнення і пішов на лікарняний, то виплати йому будуть зроблені після надання листа тимчасової непрацездатності (документ має бути виданий тільки державним медичним закладом).
  5. Вихідна допомога. У трудовій угоді повинна бути передбачена така виплата та вказано її розмір. В іншому випадку працівник не зможе отримати компенсацію.

Зверніть увагу: кожному співробітнику в відділі кадрів має бути розказано, як правильно написати заяву про прийом на роботу або про звільнення. Ці документи підлягають обов’язковій реєстрації і зберігаються в організації протягом багатьох років.

Оподаткування вихідної допомоги

Вихідна допомога при звільненні за згодою сторін (його сума не повинна перевищувати трьох заробітних плат) звільняється від обкладення ПДФО (стаття 217 Податкового Кодексу РФ). На таку компенсаційну виплату не нараховуються страхові збори, зокрема, ПФ, ФСС і т.д. Якщо розмір вихідної допомоги при звільненні за згодою сторін перевищить триразовий середній заробіток, то належна до виплати сума буде обкладатися податками на загальних підставах.

Компенсаційні виплати з боку Центру зайнятості

Працівники можуть розраховувати не тільки на вихідну допомогу при звільненні за згодою сторін. Відповідно до регламенту Федерального законодавства вони можуть отримувати компенсаційні виплати і від Центру зайнятості. Для цього їм доведеться встати на облік по безробіттю, завдяки чому фонд буде виплачувати протягом 2-х років (два періоди по 12 місяців):

1-й період

2-й період

1-3 місяць — 75% середнього заробітку 1-12 місяць рулетку беруть участь в мінімальному розмірі (в обов’язковому порядку враховується районний коефіцієнт)
4-7 місяць — 60% середнього заробітку
8-12 місяць — 45% середнього заробітку

Зверніть увагу: щоб стати на облік в Центр зайнятості, звільненому працівникові потрібно написати заяву і надати довідку про заробітну плату від колишнього роботодавця.

Які можуть виникнути спірні моменти?

При розірванні трудових відносин між сторонами можуть виникнути спірні моменти:

  1. Якщо при оформленні на роботу не було укладено трудову угоду, в якому обмовляється сума і порядок виплати вихідної допомоги, то роботодавець може відмовитися від видачі компенсації.
  2. Керівник може спробувати в односторонньому порядку змінити раніше укладену трудову угоду.
  3. Роботодавець відмовляється виплачувати вихідну допомогу або робить це з затримкою.

Порада: якщо у працівника виникають розбіжності з керівництвом з приводу належного йому вихідної допомоги, він може написати скаргу до трудової інспекції. У цьому випадку буде проведена перевірка діяльності компанії. За її результатами ухвалять рішення, найімовірніше, на користь співробітника. Також звільнений працівник може подати позовну заяву до суду і вимагати крім вихідної допомоги інших компенсацій.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Кожна людина повинна знати, як заповнити анкету при оформленні на роботу, а також як оформити заяву на звільнення. Після складання такого документа передається керівнику на підпис, на підставі якого буде виданий відповідний наказ. В останній день роботи звільненому працівникові повинна бути виплачена заробітна плата і всі належні премії і надбавки. Якщо в трудовому договорі передбачається вихідну допомогу при звільненні за згодою сторін, то роботодавець зобов’язаний видати належну компенсацію.

Ссылка на основную публикацию