Виготовлення мила ручної роботи в домашніх умовах

Практично кожна людина хоча б кілька разів на рік шукає оригінальний подарунок для своїх рідних чи знайомих. Мило ручної роботи — один з кращих варіантів подарунка і бізнес-ідеї, а при грамотному маркетингу ця продукція завжди буде користуватися попитом.

Технологія виготовлення мила ручної роботи

У що інвестувати невеликі суми? Одним з кращих пропозицій можна вважати виготовлення мила ручної роботи. Для створення успішного бізнесу в цій ніші необхідно не тільки добре вивчити методику його виробництва, але і зареєструвати свою діяльність, створити фінансовий план розвитку своєї справи, продумати лінію маркетингу і реклами. Рентабельність продажів мила ручної роботи досягає в середньому 40-50%. Якщо його робити вдома і продавати через кілька каналів збуту, окупити невеликі вкладення можна вже через 1-2 місяці.

Декоративне, косметичне мило виробляють литним способом. Дотримуватися технології виготовлення вийде навіть у домашніх умовах, маючи базовий набір обладнання. Перший крок — підігрів подрібненої мильної основи (її можна виготовити самостійно, але легше і простіше купити готову, бажано іноземного виробництва). Це можна робити на водяній бані або в мікрохвильовій печі. Другий — додавання інгредієнтів, перш за все базового масла, а потім за рецептурою, наприклад, ефірного масла, гліцерину, ароматизатори, барвника, цукру. В якості додаткових компонентів часто використовують мед, відвари трав, люфу, подрібнений кави, цедру цитрусових, водорості, вівсяні пластівці, квіти, шоколад, прянощі, молоко та ін. Гарячу суміш розливають по формах або у велику ємність з невисокими стінками, розрізавши після охолодження на рівні шматочки. Поверхня тільки що залитої маси потрібно вирівняти і дочекатися затвердіння (процес триває від декількох годин до декількох днів — залежно від рецепту). Для організації домашнього виробництва мила ручної роботи найзручніше користуватися формами з силікону. Крім цього, з обладнання для успішної реалізації технологічного процесу буде досить плити на кухні, великих ємностей для розігрівання основи і сировини. Щоб забезпечити комфорт робочого процесу, бажано використовувати кондиціонер.

Як продати мило ручної роботи в інтернеті?

Сезонний фактор впливає на стійкість продажів в невеликих торгових точках і створює проблеми поставок сировини за вигідними цінами, тому багато мильні магазинчики закриваються. Паралельно зростає конкуренція серед підприємців, відчувається спад ажіотажного попиту на продукцію, тому новачкам доводиться ще наполегливіше і довше шукати нові канали збуту, постачальників, перспективний формат для власної роздрібної мережі. Формат продажів в інтернеті дозволяє, по крайней мере, частково вирішити ці проблеми.

Основні канали збуту мила ручної роботи, виготовленого в домашніх умовах, — це магазини косметики, парфумерії, сувенірів і подарунків. Знайти вигідних партнерів для того, щоб продати мило за вигідною ціною, можна серед оптових постачальників в цих сферах, фірм, що займаються розвезенням товарів по точках торгівлі, рекламних агентств, які часто замовляють для відвідувачів оригінальне мило зі своїм логотипом, аптек, спа-салонів, інтернет-магазинів натуральних продуктів харчування.

Почати продаж в інтернеті найпростіше зі створення своєї торгової станиці або тематичної групи в соціальній мережі. Важливо приділяти належну увагу її просуванню, збільшення бази друзів, клієнтів (наповнювати цікавим контентом, порадами, публікувати зміни і новинки в асортименті, повідомлення про спеціальні пропозиції, відгуки покупців). Пік продажів мила ручної роботи спостерігається перед святами, тому в цей період бажано проводити цікаві акції, конкурси, розіграші. Успішно продати натуральне мило можна і на спеціалізованих ресурсах, присвячених рукоділлю (Ярмарок Майстрів, Ярмарок майстрів — Lovemade.ru, Місто талантів і ін.)

Щоб максимально забезпечити успішний розвиток свого «мильного» справи, складаючи фінансовий або бізнес-план, важливо врахувати підприємницькі ризики:

  • малі обсяги виробництва (для страховки потрібно в базових припущеннях закласти мінімальну продуктивність виходячи їх продажів);
  • нерівномірність продажів і зменшення прибутку (знизити ризик допоможе включення можливих втрат у вартість одиниці продукції);
  • підвищення цін на сировину (висновок максимально тривалих контрактів з постачальниками, які пропонують вигідні ціни, закупівля сировини у великих обсягах, і облік цієї статті витрат у фінансовому плані).

Порада: отримати професійні знання і дізнатися тонкощі процесу миловаріння можна абсолютно безкоштовно — вивчивши профільну літературу, інформацію на сайті www.magicsoap.ru (або за невелику плату на авторських майстер-класах, вебінарах). Там же вийде отримати відповідь на питання про те, де найвигідніше продати авторське мило.

Мило ручної роботи — реклама

Перші пробні партії мила ручної роботи краще роздати знайомим, родичам в якості подарунків або сувенірів. Це один з найбільш дієвих методів реклами продукції, виготовленої в домашніх умовах, і можливість відточувати майстерність без значущих втрат. Також важливо підтримувати розвиток своєї тематичної групи або торгової сторінки в соціальній мережі. Часто саме вони стають основним джерелом стабільних замовлень, так як ресурс дає можливість охопити величезний відсоток потенційних клієнтів, які проживають в різних регіонах, і продати товар великій кількості людей за короткий термін. Бажано знайти кошти, час і створити сайт для заробітку грошей в інтернеті за допомогою продажів мила ручної роботи. Одночасно він стане інструментом реклами (але тільки за умови систематичного просування віртуальної торгового майданчика).

Підприємцю не варто ігнорувати класичні способи презентації своїх послуг: візитки, флаєри, перетяжки на дорозі, мобільні стенди біля магазинів знайомих і ін. З часом, щоб виділитися серед конкурентів і зацікавити покупців, можна придумати свою фішку, наприклад, розробити фірмову упаковку з біркой- побажанням, листи-побажання, прикладені до товару, розміщувати на своєму сайт відеоролики про виготовлення продукції, розробити таблицю-конструктор, користуючись якою клієнт зможе сам вибрати параметри мила ручної роботи (колір, аромат, форму, напис). Якщо вдасться розширити бізнес, ефективно рекламувати свої послуги вийде і більш складними методами — проведення майстер-класів для дорослих і дітей, продаж інгредієнтів або міні-наборів для самостійного створення мила своїми руками.

Порада: крім виготовлення та продажу авторського мила, варто розглянути і інші ідеї з мінімальними вкладеннями, швидкою окупністю, наприклад, вирощування квітів в теплиці, створення сувенірів, надання косметичних послуг на дому з використанням принтера для друку на нігтях.

Мило ручної роботи — скільки коштує?

Формуючи ціну за одиницю мила ручної роботи, слід враховувати виробничі витрати: витрата газу, електрики, води, закупівлю сировини, рекламу, упаковку, податки. Собівартість шматочка мила вагою 100 г складає приблизно 30-50 руб., А ринкова ціна — 150-250 руб. Звичайно, цифри можуть варіюватися в залежності від трудовитрат виробника і складності процесу виготовлення.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Бізнес на продаж мила ручної роботи — цікава і прибуткова ідея. Її можна успішно реалізувати навіть при мінімумі вкладень, адже технологія не вимагає значних витрат, а продукція буде актуальною для різної цільової аудиторії. Крім цього, специфіка товару дає можливість швидко розширити свою справу, залучаючи інвесторів.

Ссылка на основную публикацию