Відсутність місячних, тест на вагітність негативний: причини

Більшість дівчат відразу впадають в паніку, коли помічають відсутність місячних, тест негативний, причини такого явища ми розглянемо далі. Але для початку зазначимо, коли і за яких умов таке відбувається.

1 Етіологія захворювання

Почнемо з того, що для дорослої жінки, у якої вже повністю сформувався певний цикл, і місячні кожен раз починаються точно в призначений термін, затримка місячних навіть на 1 день — це вже привід для занепокоєння. Особливо для людей, які не хочуть або не можуть з яких-небудь життєвих обставин мати дітей. Як прийнято вважати, відсутність або затримка місячних — це перша ознака вагітності. Якщо жінка живе статевим життям, то відразу ж біжить в аптеку за тестом на вагітність. Але що ж робити, якщо тест показує одну смужку, а місячних немає?

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Основні причини затримки менструації у жінок
  • Причини затримки менструації на 7-10 днів при негативному тесті
  • Причини і лікування відсутності менструації, якщо немає вагітності
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Найчастіше причиною є порушення або хвороба органів репродуктивної системи. Подібного роду явища досить негативно впливають на рівень гормонів, і найменше порушення може спричинити за собою різкий стрибок гормонів, що може привести до затримки місячних. Якщо немає місячних, негативний тест, то це може спантеличити і привести в подив багатьох жінок, які навіть не здогадуються про можливі хвороби. Якщо при відсутності місячних тест показує негативний результат, і таке повторюється вже кілька разів, то слід серйозно задуматися про можливий ризик наявності захворювань внутрішніх органів і звернутися до лікаря.

Варто нагадати, що у юних дівчат, у яких тільки недавно почалися перші місячні (що зазвичай відбувається в 12-16 років), цикл може регулюватися протягом 1-3 років. У цей період затримка або занадто часті місячні — це варіант норми. Слід хвилюватися, якщо затримка досягла тривалості в 3 місяці. В такому випадку необхідно звернутися до лікаря. Найчастіше в такому віці причиною збою є гормони. Організм тільки починає розвиватися (з жіночої точки зору), і йде перебудова гормонів.

Затримка місячних — дисфункція яєчників, причиною якої є гормональні збої. Якщо не настали вчасно місячні, а тест негативний, то варто здати необхідні аналізи і пройти спеціальні процедури для діагностики. Якщо і вторинний тест не показав результату, то рекомендується робити тест кожні 2 дні, поки не знайдеться реальна причина затримки. Якщо ж затримка супроводжується симптомами вагітності, то потрібно відразу йти до гінеколога для підтвердження і встановлення терміну.

2 Перші помилки в діагностиці

Дуже часто жінка починає панікувати, коли місячні не почалися в той же день, що і в минулому місяці. Але не завжди кровотеча настає в один і той же день. Все залежить від циклу, у кожного своя тривалість. Для точних даних початку і кінця циклу потрібно вести спеціальний календар менструацій, щоб не хвилюватися марно. Цикл в середньому може тривати 25-30 днів. І так як в різних місцях різна кількість днів, то місячні ніяк не можуть починатися в один і той же день. Щоб дійсно починати хвилюватися, потрібно спочатку відстежити тривалість циклу. Якщо затримка більше, ніж максимальна кількість днів в циклі, то тоді вже варто переживати.

Якщо жінка живе повноцінним статевим життям, то наступною дією буде аналіз проведених статевих актів найближчим часом, особливо незахищених. Якщо такі є, то велика ймовірність того, що відсутність місячних — це ознака вагітності. За середніми показниками, якщо останні місячні були близько місяця тому, то овуляція по стандартам повинна пройти два тижні тому. У такому випадку, якщо незахищений статевий акт був присутній в цьому проміжку часу, то була велика ймовірність завагітніти.

Наступним пунктом у визначенні симптомів є спостереження за власним організмом. Тобто чи помічено інші ознаки вагітності, крім того, що місячні не прийшли (нудота, біль у грудях, запаморочення та ін.). Якщо такі симптоми є, то ймовірність вагітності складає 95%. Іноді бувають випадки психологічної вагітності, коли жінка настільки хоче мати дитину, що організм починає проявляти неправдиві симптоми.

Після таких перевірок, якщо були знайдені вказують на вагітність симптоми, можна зробити ще один тест. Найперший зроблений тест не показує вагітність, тому що може бути ще занадто рано або він просто неякісний сам по собі. Для більш точної інформації можна взяти кілька тестів різних фірм, якщо більшість з них покажуть позитивний результат, то можна буде приймати поздоровлення. Після того як був поставлений діагноз вагітність самостійно, потрібно все одно сходити на прийом до гінеколога, щоб отримати точний висновок від фахівця.

Під час вагітності місячних бути не повинно. Тобто затримка починається з перших ознак вагітності і закінчується тільки після пологів, коли цикл починає відновлюватися. Деякі жінки вважають вагітність своєрідним відпочинком від місячних, але насправді вагітність набагато важче пережити, ніж 5 днів на місяць трошки постраждати. Якщо жінка годує грудьми, затримка після пологів може тривати трохи довше звичайного (2-3 роки). Після закінчення періоду лактації потрібен час організму, щоб відновитися і відрегулювати заново цикл. Тому знову ж формування регулярних місячних займе якийсь час.

3 Можливі захворювання

Якщо жінка вже перевірила всі перераховані вище пункти, на всі 100% впевнена в правильності ведення циклу і в відсутності незахищених статевих актів, то потрібно шукати причину далі.

Це можуть бути протизаплідні таблетки і інші засоби подібного роду. Такі ліки дуже сильно впливають на гормональний фон жінки і можуть викликати таке явище, коли тест показує одну смужку, а місячних немає. Особливо в тому випадку, якщо подібного роду контрацептиви були обрані самостійно, без консультації лікаря. Це може бути дуже небезпечно, тому не варто покладатися у виборі засобів на себе, краще довірити це гінеколога.

Деякі лікарі не радять приймати протизаплідні таблетки щодня цілий рік. Овуляція в середньому триває 5 днів, можна захищатися саме в ці дні. Навіщо псувати собі рівень гормонів цілодобово, коли можна запобігти вагітності протягом 5 днів? Звичайно, вибір стоїть за кожною жінкою індивідуально, але в будь-якому випадку краще порадитися з лікарем. Він знайде якісь протипоказання до прийому контрацептивів подібного роду.

Не тільки контрацептиви можуть впливати на гормональний фон. Такий ефект можуть давати і інші препарати з абсолютно іншим спектром дій. Перед початком застосування потрібно уважно вивчити інструкцію наявність побічних ефектів і протипоказань, а краще порадитися з лікарем в подібних питаннях.

Стрес дуже часто буває причиною затримки місячних і інших порушень менструального циклу.

Затримки на 5-10 днів можуть бути результатом деяких гінекологічних захворювань (міома матки, рак, ендометріоз та ін.).

Професійний спорт — це причина відсутності місячних протягом місяця і більше, іноді затримка може тривати кілька місяців. Це все відбувається через надмірного фізичного навантаження. Тому найчастіше професійним спортсменкам після своєї успішної кар’єри дуже важко завести дітей.

Поїздка на інший континент і супутня зміна клімату теж несуть за собою подібні наслідки.

Зайва вага — майже найпоширеніша причина, особливо в сучасному світі. Через наявність зайвої ваги дуже часто йдуть порушення гормонального балансу в організмі і для того, щоб його відновити, потрібно працювати над собою.

Більшість юних дівчат дуже стурбовані своїм зайвою вагою. Навіть коли вона важить 40 кг, їй все одно здається, що вона занадто товста. Коли дівчина починає морити себе голодом, з’являється дефіцит ваги, який теж може привести до того, що місячні не приходять вчасно.

Порушення режиму дня. Дотримання життя згідно з внутрішніми біологічним годинником дуже важливо для підтримки здоров’я організму. І коли через якийсь поїздки або роботи дівчина збивається з нормального ритму або переживає перевантаження (робота цілодобово), це теж може призвести до порушення циклу.

Причиною того, що тест на вагітність негативний, а місячних немає, може бути хвороба, пов’язана з порушенням гормонального балансу в організмі. Це синдром полікістозних яєчників. При такому захворюванні у жінки спостерігається досить тривалий цикл, і шанси зачати дитину мізерно малі.

Після пологів, особливо при годуванні груддю, організм не поспішає перебудовуватися на режим регулярних місячних. Внутрішні інстинкти поки не дають сигнали на овуляцію, але незабаром з’являться перші місячні і режим формується заново. В такому випадку не варто особливо переживати. Потрібно просто трохи почекати.

Причинами можуть бути всілякі захворювання, в яких об’єктом ураження може бути матка або інші статеві органи жінки. У таких випадках просто необхідно обстеження і консультація лікаря.

4 Профілактичні заходи

Заходи профілактики:

  1. Для більшої зручності та швидкої діагностики лікарі рекомендують вести спеціальний щоденник, куди потрібно записувати дати початку і закінчення місячних, дати овуляції і т. Д. Можна записувати в щоденник всі побічні симптоми, кількість виділень.
  2. Необхідно проходити регулярний огляд у гінеколога. І робити це потрібно не рідше 1 разу на півроку. Під час огляду можуть бути виявлені хвороби або порушення, які не подають ознак і про які жінка навіть не здогадувалася. Ну а якщо все добре, то зайвий раз себе заспокоїти не завадить.
  3. Якщо є які-небудь хвороби ендокринної системи або репродуктивної, то потрібно лікувати їх, щоб вони не спричинили інші порушення. Якщо захворювання хронічне і не підлягає лікуванню, то потрібно підтримувати нормальний стан організму і поповнювати запаси корисних речовин.
  4. Переїдати шкідливо так само, як і недоїдати. Ідеальний варіант — збалансований раціон харчування, в якому кількість вуглеводів, жирів і білків пропорційно і правильно побудовано. Не варто також займатися таким спортом, де навантаження збільшене, тому що це загрожує неприємними наслідками. Але від фізичних вправ зовсім відмовлятися не варто. Регулярний фітнес тільки допоможе організму і зробить його витривало.

5 Емоційні перевантаження і стреси

Дуже важливо уникати емоційних перевантажень і постійних стресів. Особливо жінкам, тому що це дуже ранимі й емоційні натури. Якщо працювати цілодобово, що не спати і не вживати достатню кількість поживних речовин, це може привести до виснаження організму. А якщо організм виснажений, у нього не вистачає сил для того, щоб нормально функціонувати. У такому випадку і виникають різного роду порушення.

Ссылка на основную публикацию