Відсутність місячних: причини

Відсутність місячних, причини якого можуть ховатися в найрізноманітніших порушеннях, викликає тривогу і певні побоювання. У сучасній медицині дане прояв називають також аменореей. Автомобілі, що зіткнулися з такою проблемою жінки починають хвилюватися і задаються питанням про те, чи не вагітні вони. Затримка подібного роду не завжди свідчить про вагітність. Крім того, з нею можуть зіткнутися навіть ті жінки, які не ведуть статеве життя. В такому випадку виникає ще більше побоювань. Збій місячного циклу практично завжди є ознакою будь-яких порушень в організмі. Це можуть бути як незначні розлади, так і серйозні захворювання, що вимагають негайного лікування.

1 Менструальний цикл

Щоб розібратися в тому, чому менструації не приходять вчасно, потрібно зрозуміти механізм самого циклу. Даний фізіологічний процес є безперервним і забезпечує виконання репродуктивної функції. З тих пір як у дівчинки пішли перші місячні, вона стає готова до зачаття і виношування плоду. Менструальний цикл починається з сигналу в головному мозку. Кора виробляє речовину, яка надходить в гіпофіз і гіпоталамус і продукує певні гормони. Ці процеси запускають роботу яєчників, і наступають місячні.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Основні причини затримки менструації у жінок
  • Причини відсутності менструації при негативному тесті на вагітність
  • Причини затримки менструації на 4 дні при негативному тесті
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Ідеальна тривалість циклу становить 28 днів. Однак ця цифра може варіюватися від 21 до 35 днів. Це теж можна вважати нормою. Головне — це регулярність, а не тривалість. Кожен організм індивідуальний, тому в однієї жінки нормальна довжина становить 23 дня, в іншої ця цифра може бути більше або менше. У першій половині циклу яйцеклітина дозріває, а що виділяються яєчниками гормони готують організм до запліднення. Внутрішня частина матки ущільнюється, там наростає додатковий шар ендометрія.

У другій половині циклу фолікул лопається і з нього виходить дозріла, готова до запліднення яйцеклітина. Вона проходить по маткових трубах. Якщо зачаття відбулося, то настає природне відсутність менструації. Якщо ж яйцеклітина не запліднилася, то організм перестає виробляти гормон прогестерон. Зайвий ендометрій зі слизом відторгається маткою і виходить через піхву у вигляді менструацій.

Перші кровотечі у дівчаток починаються у віці 12-14 років. Півроку можуть спостерігатися збої циклу, так як організм ще не звик до таких змін і не встиг перебудуватися. Якщо ж відсутність або затримка відбувається в більш пізньому віці, то це є тривожним сигналом. У такій ситуації необхідно звернутися до лікаря і пройти повну діагностику для виявлення порушення або патологічних змін.

2 Настання вагітності

Найпоширенішою причиною затримки кровотечі є настання вагітності. Це нормальний фізіологічний процес, він не викликає ніяких побоювань і не загрожує здоров’ю жінки. Виняток становлять лише випадки розвитку патологій при виношуванні плоду.

Відкидати запліднення не можна навіть при використанні методів контрацепції. Вагітність може наступити при використанні внутрішньоматкової спіралі, презерватива, прийомі протизаплідних таблеток. Таким методам, як перерваний статевий акт, секс в «безпечні» дні, секс під час місячних і т. Д., Довіряти не варто. Імовірність настання вагітності залишається завжди.

Жінка, яка веде регулярне статеве життя, повинна уважно відстежувати свій менструальний цикл. Найменші затримки можуть попереджати про настання вагітності. Щоб визначити це точно, можна використовувати тест на вагітність. Він робиться після тижневої затримки. За цей час організм починає активно виробляти певні гормони, на які реагує тест.

Крім того, настання вагітності супроводжується додатковими симптомами. До них відносять нудоту, блювоту, слабкість, нервозність, підвищену чутливість до звуків, світла, загострення нюху, смакових рецепторів, різку зміну настрою і т. Д.

Для більш точного результату краще відразу піти до гінеколога. Лікар проведе всі необхідні обстеження і назве причини відсутності менструації. Адже крім вагітності існує безліч фізіологічних порушень і небезпечних захворювань, симптомом яких теж виступає відсутність місячних. Візит до лікарні не варто відкладати, тому що при несвоєчасно розпочатому лікуванні можуть виникнути неприємні ускладнення і навіть безпліддя.

3 Дисфункція яєчників на тлі стресів

Коли жінка приходить на прийом до гінеколога і скаржиться на тривалу відсутність менструації, лікар завжди говорить про дисфункції яєчників. Однак це не є діагнозом, а характеризує прояв симптому з наукової точки зору. Якщо кровотеча не відбувається вчасно, це означає, що яєчники працюють неправильно. Основне завдання лікаря — з’ясувати, що сприяє їх неправильного функціонування.

Відсутність критичних днів часто спостерігається при сильних стресах і проблеми з нервовою системою. Проблеми в стосунках, напружена робота, іспити, надмірна чутливість і сприйнятливість можуть впливати на менструальний цикл. Жінка перебуває в постійному нервовому напруженні. Організм це сприймає як несприятливі умови для зачаття. Яйцеклітина не формується, і кровотеча не настає.

Крім того, на регулярність циклу впливає повноцінний сон. Відпочинок необхідний нервовій системі. Це, мабуть, найкращі ліки від стресів і проблем з жіночим здоров’ям. Не варто забувати і про збалансоване раціоні. Він повинен включати всі необхідні організму вітаміни, мінерали та мікроелементи. Це є хорошою профілактикою збоїв нервової системи.

Надмірні фізичні навантаження теж сприяють розладу менструального циклу і навіть травм жіночих статевих органів. Всю важку фізичну роботу краще залишити чоловічій половині населення. Зовсім відмовлятися від спорту і фізичних навантажень теж не варто, тому що рух — це життя. Заняття фітнесом, пробіжки, йога підуть тільки на користь жінкам.

Щоб впоратися з проблемою, потрібно кардинально переглянути спосіб життя: відмовитися від шкідливих звичок, змінити нервову роботу, поміняти несприятливий колектив, навчитися простіше сприймати життя і відпускати образи.

4 негінекологіческіх характер недуги

Причини відсутності місячних не завжди мають на увазі наявність патології в організмі. Іноді дисфункція яєчників провокується зовнішніми факторами, які при бажанні можна легко виключити. До таких факторів відносять такі причини:

  • різка зміна кліматичної зони;
  • інтоксикація організму;
  • проблеми з вагою;
  • спадковий фактор.

Зміна клімату є стресом. Якщо жінка взимку відправляється у відпустку в теплі країни, то цілком ймовірно, що організм це сприйме насторожено. Відсутність менструації в такій ситуації є цілком нормальною реакцією. Як правило, з часом жінка звикає до нових умов, і проблема проходить сама по собі.

Інтоксикація трапляється через вживання наркотичних засобів, алкоголю, тютюну. Всі ці речовини негативно впливають на організм, порушують функціонування головного мозку, який відповідає за вироблення гормонів і правильну роботу яєчників. Робота на шкідливих металургійних або хімічних підприємствах теж згубно впливає на жіночу репродуктивну систему.

Зайва вага — одна з головних проблем, яка провокує відсутність місячних. У жирових відкладеннях накопичується багато естрогену. Це негативно позначається на жіночому здоров’ї. Недостатня вага нижче 45 кг теж може викликати тривалу затримку або ж повна відсутність менструації. Щоб дані проблеми зникли, необхідно нормалізувати вагу. Повненькі жінки повинні схуднути, а худенькі повинні поправитися. Робити це потрібно поступово. Різко худнути або ж різко набирати вагу не рекомендується ні в якому разі.

Спадковий фактор теж відіграє важливу роль. Якщо по жіночій лінії у родичів спостерігалися подібні порушення, то ймовірно, що вони і далі будуть супроводжувати жінок в роду. На жаль, спадкову причину вдається встановити вкрай рідко.

5 Патологічні захворювання

Під гінекологічними причинами маються на увазі новоутворення, прийом гормональних контрацептивів, викидні, аборти, інфекції, запалення і т. Д.

Якщо жінка робила часті аборти, у неї була невдала вагітність, розвивається патологічний новоутворення, то це може викликати тривале відсутність менструації.

З різних причин на внутрішніх статевих органах жінки можуть утворюватися кісти, пухлини, міоми і т. Д. Дуже важливо вчасно виявити дані новоутворення, визначити їх форму і приступити до лікування. Якщо занадто пізно почати лікувати подібні прояви, це може привести до плачевних наслідків і навіть летального результату.

Статеві інфекції, які викликають гострі запальні процеси, також дуже небезпечні для жінки. Вони можуть стати причиною безпліддя. Якщо вчасно не позбутися від інфекції, то вона стає причиною утворення спайок, непрохідності маткових труб. Це, в свою чергу, веде до позаматкової вагітності або до повного безпліддя, яке не піддається лікуванню.

Викидні і аборти — сильний стрес для здоров’я. Організм бурхливо реагує на відторгнення плоду або вишкрібання. При цьому моментальна перебудова гормонального фону неможлива. Має пройти певний час, щоб організм повернувся в звичний стан і почав функціонувати як і раніше. Якщо цикл не нормалізувався протягом двох місяців, варто повторно звернутися до гінеколога.

Протизаплідні таблетки на сьогоднішній день є популярним методом контрацепції. Однак це не завжди безпечно для здоров’я. Якщо жінка довгий час приймала таблетки, а потім різко кинула, то відсутність місячних — це найлегше, що може статися. Раптова відмова від такої контрацепції може привезти навіть до поликистозу яєчників. Це відбувається через різку зміну гормонального фону.

Екстрена контрацепція теж вкрай небезпечна для жіночої репродуктивної системи. Застосовуючи такі препарати, жінка отримує величезну дозу гормонів відразу. Це ніколи не проходить безслідно. Після прийому подібних пігулок неминуче слідують негативні реакції.

6 Полікістоз яєчників

Синдром полікістозних яєчників є небезпечним патологічним порушенням. Від цієї недуги на сьогоднішній день страждають 10% всіх жінок на планеті. Медицині захворювання добре знайоме, існує багато способів боротьби з цією проблемою. Головне — це вчасно виявити хворобу і зайнятися її усуненням.

Цей синдром викликає затримку місячних. В організмі виділяється занадто багато чоловічих статевих гормонів: естрагону і андрогену. При цьому жіночих гормонів продукується дуже мало. Це стає основною причиною утворення кіст на яєчниках. Хвороба може супроводжуватися порушенням роботи підшлункової залози і кори надниркових залоз.

За зовнішніми ознаками також можливо визначити наявність полікістозу яєчників. Так як в організмі в надлишковій кількості присутні чоловічі гормони, у жінки може спостерігатися оволосіння за чоловічим типом. Посилюється ріст волосся навколо сосків, в паху, на ногах, над верхньою губою і т. Д. Крім того, можливе різке збільшення маси тіла без видимих ??на те причин.

Лікується даний синдром, як правило, медикаментозно. Хворий призначають курс гормональних препаратів. Вони нормалізують роботу всіх систем і органів, відновлюють природний гормональний фон, покращують зовнішній вигляд жінки.

Ссылка на основную публикацию