Відсутність місячних при негативному результаті тесту на вагітність?

Кожній жінці відома тривалість менструального періоду, тому будь-які його зміни стають причиною хвилювання. Підставою для переживань служить відсутність місячних, що більшістю жінок дітородного віку розцінюється як наступ вагітності. Підтвердити або спростувати це припущення в домашніх умовах може тест-смужка, скористатися якою не складе особливих труднощів. Очікуючи побачити прояв двох яскравих рисок, що вказують на те, що відбулося запліднення, можна прийти в замішання, спостерігаючи лише одну з них — тест негативний. Що може значить такий результат, якщо одночасно з ним спостерігається затримка, і чи варто звертатися до лікаря?

Візит до гінеколога — обов’язковий крок на шляху до з’ясування причини відсутності менструації: фахівець проведе обстеження і визначить, чому з вашим організмом відбуваються подібні метаморфози. Найбільш поширені результати наведені далі.

Жінка вагітна, а тест провела передчасно.

Для того щоб з абсолютною впевненістю говорити про вагітність, слід визначити рівень ХГЛ в крові. Якщо запліднення не відбулося, то це біологічно активна речовина не виділяється організмом, тому відповідно, і не може бути визначено тестом, суть якого — «вловити» ХГЧ і «проявити» у вигляді двох смужок. Якщо менструація не наступила, але і тестування не дало позитивного результату — пройшло занадто мало часу і концентрація ХГЧ занадто мала, для виявлення за допомогою тесту.

Період лактації.

Післяпологовий період характеризується грудним вигодовуванням, тому спостерігається активне вироблення пролактину, що забезпечує повноцінне виконання лактації. Поєднання синтезу пролактину і наступ місячних — неможливе з фізіологічних принципам, тому цілком природно, якщо у матері-годувальниці матусі довгий час не буде менструації.

Патологічні зміни ендокринної системи.

Стан гормонального фону в післяпологовому періоді зазнає деякі зміни, і частина з них носять негативний значення. Порушення гормонального балансу обумовлює патологія, наявна в ендокринній системі. Якщо місячні затримуються, при цьому спроби підтвердити вагітність принесли негативний результат, не виключено, що можна запідозрити дисфункцію яєчників, яка розвивається через проблеми в діяльності щитовидної залози. В даному випадку, захворювання можуть мати як прихований, так і очевидний (раніше встановлений) характер.

Запальні процеси в органах статевої системи.

Інфекція або ряд інших, не менш хвороботворних чинників, викликають запальні явища в дітородних органах. Це впливає на ступінь і можливість вироблення гормонів, що позначається на стані менструального циклу (затримки — яскравий доказ його порушень). Те ж саме відноситься і до пухлинних процесів в матці, яєчниках, придатках. Відсутність менструації в цьому випадку ніяк не пов’язане з вагітністю, а навпаки, вказує на те, що зі здоров’ям проблеми, і з материнством слід почекати.

Зайва вага.

Тривалість менструального циклу скорочується і продовжується залежно від того, чи страждає жінка надмірної масою тіла або її вага відповідає нормі. Відсутність місячних у повних жінок є підставою для того, щоб починати позбуватися від зайвих кілограмів, покращуючи тим самим стан статевої та ендокринної системи.

Встановити точну причину затримки місячних повинен тільки гінеколог, коли проведе огляд і отримає дані УЗД.

Ссылка на основную публикацию