Відрахування з ПДФО — соціальні

Податковий соціальний відрахування являє собою частину доходу фізособи, яка не підлягає обкладенню ПДФО. Федеральне законодавство Росії передбачає можливість використання відрахувань не тільки для громадян, але і для суб’єктів підприємницької діяльності. У 2017 році вступили в силу законодавчі інновації, які зачіпають порядок оформлення, надання та розміру соціальних відрахувань.

Витрати, які можуть бути включені в соціальний податкове вирахування

Повний перелік витрат, які можуть бути включені в соціальний відрахування з ПДФО, присутній в статті 219 Податкового Кодексу РФ. Звільняються від оподаткування податком витрати, понесені фізособами на медичне страхування (добровільне), придбання лікарських препаратів, лікування. Люди, які навчаються самі або навчають своїх дітей в навчальних закладах, також можуть включити понесені витрати до складу відрахувань. Пільги поширюються і на громадян, які беруть участь в програмах добровільного страхування життя та пенсійного страхування, в тому числі які перераховують додаткові внески на трудову пенсію (на її накопичувальну частину). Соціальними відрахуваннями по ПДФО також можуть скористатися люди, що займаються благодійністю.

Порада: фізособи можуть звернутися за отриманням деяких соціальних відрахувань до своїх роботодавців. Підставою для їх оформлення стане повідомлення, видане податковим органом.

На яку суму вирахування можна розраховувати в 2017 році?

Податковим Кодексом РФ регламентується порядок розрахунку сум соціальних відрахувань, якими можуть скористатися певні категорії громадян:

Благодійність Фізособи можуть отримати максимальний відрахування в розмірі 25% від отриманого сукупного доходу за календарний рік
власне навчання Розмір відрахування за себе становить максимум 120 000 рублів
Навчання дітей, сестер, братів (вік не більше 24 років). Допускається тільки денна форма в установах, що мають офіційний статус навчальних закладів (ліцензія або інший підтверджуючий документ) Максимальна сума відрахування за одну дитину становить максимум 50 000 рублів (розподіляється на обох батьків, піклувальника або опікуна). Рахунок на оплату повинен оформлятися на платника ПДФО
Лікування (платника податків, чоловіка / дружини, дітей і підопічних до 18 років, батьків) Максимальна сума відрахування на лікування зафіксована в розмірі максимум 120 000 рублів. У суму вирахування можуть включатися витрати, понесені на придбання медичних препаратів, які є в затвердженому урядом переліку і які призначив лікар. Всі витрати, понесені на дороге лікування, включаються в соціальний відрахування в повному обсязі (перелік затверджено Урядом РФ). У Федеральному законодавстві вказано, як здійснюється оплата лікарняного листа після звільнення
Страхування (медичне, пенсійне) Сума податкового вирахування включає всі понесені витрати

Порада: якщо батьки оплачували навчання своїх дітей за рахунок коштів материнського капіталу, то вони позбавляються можливості скористатися соціальним податковим вирахуванням.

Приклад. Секретар отримує заробітну плату в розмірі 55 000 рублів. Паралельно роботі вона здобуває вищу освіту. Вартість навчання складає 140 000 рублів на рік. Відповідно до регламенту Податкового кодексу РФ максимальна сума відрахування з ПДФО, що застосовується за видатками на навчання, становить 120 000 рублів.

Розрахунок. За рік із заробітної плати секретаря було утримано ПДФО у розмірі 85 800 рублів (В Податковому Кодексі зазначено, як розрахувати ПДФО з зарплати): 55 000 рублів * 12 місяців = 660 000 * 13% = 85 800 рублів ПДФО. Соціальний відрахування за себе секретар може отримати в повному обсязі.

Пакет документів для отримання соціального відрахування у 2017 році

Фізособи можуть звернутися до своїх роботодавців для отримання соціальних відрахувань за витратами, понесеними на навчання або лікування. Для цього їм слід надати документи:

  1. Заяву, написану на ім’я керівника організації. Воно здається в бухгалтерію.
  2. Повідомлення, видане податковим органом. Воно повинно бути адресовано роботодавцю фізособи. Якщо назва компанії не буде вказано, то працівник не зможе скористатися відрахуваннями.

Як в ФНС отримати повідомлення для соціального відрахування?

Фізособи, які офіційно працевлаштовані в організаціях або у індивідуальних підприємців (форму заяви для реєстрації ІП можна скачати в інтернеті), при зверненні до податкового органу повинні надати наступні документи:

  • заяву затвердженого законодавством зразка (форма ДТ-4-11 / 21381);
  • документи, що підтверджують всі понесені витрати, які можна включати в соціальний відрахування з ПДФО.

Звернення російські громадяни повинні робити в податкову службу, розташовану за місцем їх проживання. ФНС може видати одне повідомлення, яке одночасно підтверджує право на відрахування відразу за кількома видами понесених витрат. Термін дії даного документа — до 31 грудня року, в якому він був виданий. На повідомленні повинна в обов’язковому порядку стояти гербова печатка ФНС, а також бути присутнім реквізити.

Куди фізособам звертатися за отриманням соціального відрахування?

Соціальний податкове вирахування російські громадяни в 2017 році можуть отримати двома способами:

  1. У ФНС за місцем проживання. Після закінчення календарного року фізичні особи мають право звернутися до податкового органу для отримання соціального відрахування. Для цього необхідно надати декларацію форми 3-ПДФО, до якої додаються всі документи, що підтверджують понесені витрати. Якщо російські громадяни протягом календарного року (такий же передбачений звітний період для бухгалтерської звітності) займалися благодійністю, то отримати податкове вирахування за такими витратами вони можуть тільки в ФНС (стаття 219 Податкового Кодексу РФ).
  2. У роботодавця. В цьому випадку фізособі попередньо потрібно звернутися до податкової служби і отримати там повідомлення. Звернення до роботодавця (неважливо, знаходиться він на загальній системі або здає єдину спрощену податкову декларацію) робиться в письмовій формі. За місцем офіційного працевлаштування російські громадяни можуть отримати відрахування за витратами, понесеними на добровільне страхування життя незалежно від того, утримувалися чи або перераховувалися на рахунок страхової компанії внески із заробітної плати.

Законодавчі інновації 2017 року

У Податковий Кодекс були внесені зміни, які вступили в силу в 2017 році (формула для розрахунку ПДВ залишилася колишньою) і торкнулися порядок оформлення і отримання соціального податкового вирахування з ПДФО:

  1. Фізособи, які офіційно працевлаштовані у суб’єктів підприємницької діяльності, мають можливість накопичувати відрахування (наприклад, протягом календарного року регулярно оплачують лікування, навчання або страховку).
  2. Соціальні виплати можна отримати по кожному повідомленню, виданим податковим органом або ж одним платежем.
  3. Після подачі заяви роботодавцю з фізособою повинні в цей же місяць провести розрахунки.
  4. Якщо за результатами проведених обчислень сума доходу працівника виявиться нижче, ніж встановлений розмір пільг, то за отриманням соціального відрахування йому доведеться звернутися в ФНС.

Порада: найближчим часом може бути збільшений максимальний розмір відрахувань до 200 000 рублів. Також планується збільшити відрахування на навчання однієї дитини з 50 000 до 100 000 рублів. Відповідний законодавчий акт в даний час знаходиться на розгляді в Думі.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Плануючи скористатися соціальними відрахуваннями, російські громадяни повинні вивчити статтю Податкового Кодексу, яка регулює це питання. Завдяки набрав у 2017 році в дію законодавчим інноваціям люди отримали можливість звертатися за відрахуваннями до своїх роботодавців. Також за ними залишилося право вирішувати це питання в податкову службу за місцем свого проживання.

Ссылка на основную публикацию