Відкрити маленьку кав’ярню з нуля

Відкриття невеликий кав’ярні з нуля — прекрасний варіант «дебюту» в бізнесі. Причому не тільки в мегаполісі, а й в маленьких містечках. Продуктова рентабельність може досягати навіть 1000%, але для цього потрібно все правильно організувати.

Кавовий бізнес хороший тим, що люди охоче дозволяють себе побалувати за невелику суму, а цей напій відноситься до категорії найбільш улюблених і недорогих. Але спробуємо розібратися, що потрібно врахувати, щоб не прогоріти?

Як відкрити кав’ярню — з чого почати?

Припустимо, що ви вже оформили підприємницьку діяльність і обрали спосіб оподаткування. Ми не будемо детально зупинятися на питаннях типу «яке оподаткування краще для ІП?», А зосередимо увагу на побудові успішної кав’ярні в наших умовах.

Перш ніж ви відчуєте смак прибутку, слід виконати багато роботи. Почати потрібно не тільки з підрахунку можливих витрат і орієнтовних доходів, але і з аналізу концепції майбутньої кав’ярні. Крім того, потрібно добре знати закони і норми. Тоді, якщо нагряне перевірка Росспоживнагляду, ви обійдетеся без штрафів. Але в цілому основними питаннями спочатку будуть для вас вибір місця і створення (спочатку в теорії) привабливих конкурентних особливостей.

Як вибрати місце: хороший потік людей

Кава належить до тих продуктів, які люди хочуть «тут і зараз». Клієнт навряд чи захоче рухатися в важкодоступне місце навіть заради улюбленого напою. Отже, потрібен хороший потік людей. Крім цього, оптимальне місце для кав’ярні виглядає наступним чином:

 • Це центр міста.
 • Неподалік знаходиться метро, ??ринок, торговий або офісний центр.
 • Перша лінія будинків і перший поверх з окремим входом.
 • Вікна вторинного типу містять просту, але привабливу рекламу.
 • Перед входом є місця для парковки і майданчик для літніх столиків.

Окремо варто згадати вокзали і автостанції. Тут краще діє принцип «кава на винос», ніж заклад з повноцінними посадочними місцями.

Порада: відкривайте точку в приміщенні, а не на вулиці, щоб взимку відвідувачі могли погрітися. Це не догма, проте завдяки застосуванню рекомендації прибуток в холодну пору року збільшиться значно.

Конкурентні особливості: знайдіть свою «фішку»

Наявність конкурентів не повинно лякати вас, але має стимулювати не розслаблятися. Суть в тому, щоб хоча б у чомусь стати краще за інших. Якщо ж конкуренти виявляться сильнішими в основних компонентах — місце, асортимент, цінова політика, зручності і додаткові послуги, — бізнес може зазнати краху.

Якщо ви не плануєте демпінгувати (штучно знижувати ціну), то потрібні ефективні маркетингові ходи. Для середньої людини процес споживання кави — приємний ритуал, який хочеться поєднувати зі спілкуванням або відпочинком в будь-якому його вигляді. Придумайте, як зробити все це максимально комфортним. Для такої мети може згодитися музичний фон або особливим чином оформлений інтер’єр.

Іноді підприємець вирішує купити франшизу вже відомої торгової марки, що дозволяє не ламати голову над конкурентними перевагами. Компанія-творець подбає про те, щоб донести їх до вас, залишиться тільки застосувати рекомендації. Даний принцип справедливий і у випадку з франшизою автомийки або, скажімо, магазину одягу.

Порада: зробіть все, щоб клієнт міг переконатися в якості кави. Можливо, варто тримати в прозорій посуді зерна і час від часу молоти їх на очах у відвідувачів. Так вони будуть бачити, що ви використовуєте якісну сировину.

Що потрібно для відкриття кав’ярні?

Ресторанний бізнес в цілому тримається на чотирьох китах:

 1. Гарне сировину.
 2. Устаткування, меблі та інвентар.
 3. Меню.
 4. Реклама

Розберемо докладніше кожен з пунктів стосовно до теми відкриття кав’ярні з нуля.

Сировина: не економте на якості

Наріжним каменем цей пункт поставлений не випадково. Якщо якість інвентарю впливає більше на розмір витрат, то якість сировини здатне привернути або відлякати клієнтів назавжди. Щоб не помилитися, необхідно приділити якомога більше уваги вибору постачальника. Дивіться не тільки на ціни, але і на сертифікати якості, на умови мінімальної закупівлі, доставки і т.д.

Продавець, так само як і власник бізнесу, повинен знати максимум інформації про смакові параметрах кави, про рецепти, а також про якісні та неякісних варіантах приготування напою. Якщо включити в асортимент 25-35 різних сортів, це допоможе виділитися на тлі супермаркетів з кавовими автоматами. Використовуйте тільки натуральний ваговий кави. У деяких місцях можуть бути актуальні і розчинні напої в упаковках. Тут враховуйте особливості вашої аудиторії.

Порада: варто звернути увагу і на якість води, яка використовується під час приготування напою. Для цього придбайте пом’якшувач води. 

Устаткування, меблі та інвентар: беремо перевірене часом

Значних вкладень потребує кавоварка. Вам буде потрібно професійне обладнання. Побутове взагалі неприпустимо, тому що не витримає необхідного навантаження. Напівпрофесійне може в окремих випадках підійти для місць з малим потоком людей або для проведення дегустації. Однак найчастіше потрібно професійне обладнання вартістю 5-10 тисяч у.о.

При виборі професійного устаткування потрібно знати, що кавоварка може бути ручною або автоматичною. Перший варіант досить складний, вимагає зайвих аксесуарів, а також додаткових навичок з боку персоналу. Автоматизований варіант підходить для міні-кав’ярень, які не можуть собі дозволити оплату праці професійного бариста (спеціаліста з приготування кави).

Також при виборі грає роль продуктивність апарату, яку потрібно розрахувати виходячи з передбачуваного обсягу відвідувачів. Які є варіанти:

 • Популярні моделі — Saeco Royal Professional і Schaerer Siena 2 продуктивністю 100-150 порцій в годину. Процес включає помел, пресування, видалення відходів і навіть підрахунок вироблених порцій напою. Це виключає махінації з боку працівників кав’ярні.
 • Заклади з потоком вище можуть придбати Schaerer Coffee Factory або Egro 70 Series. Вони виробляють більше 150 чашок за годину, повністю автоматизовані і виглядають компактно.
 • При дуже великому потоці клієнтів до деяких години роботи може бути актуальна трехгруппная кавоварка. Вона здатна готувати 3 чашки кави одночасно.

При виборі звертайте увагу на особливості сервісу — на яких умовах робиться ремонт і заміна таких деталей, як фільтри і прокладки. Колишні у вживанні кавомашини можуть залучити спокусливою ціною, але ремонт основних вузлів обходиться набагато дорожче, ніж зекономлена на різниці сума. Іноді оптові продавці кави пропонують обладнання в оренду в обмін на якийсь обов’язковий обсяг закупівель основного їхнього товару. Це теж варіант, однак потрібно вивчити всі умови угоди.

Додатково до цього в кав’ярнях зазвичай використовуються барна стійка, стільці, столики і вітрина для показу кави в скляній тарі. З невеликих аксесуарів, які теж коштують грошей, знадобляться наступні:

 • картонні стакани і пеностакани;
 • серветки;
 • палички-мішалки;
 • ложечки;
 • посуд.

Меню: в основі — кава

Додатковий асортимент в кав’ярні — це прекрасне конкурентну перевагу, однак як би смішно це не звучало, в основі меню повинен залишатися кави. Звичайно, навіть у випадку з ним повинен бути вибір. Наприклад, включіть в меню не тільки варіанти, засновані на способі приготування (еспресо, американо, капучино), але і різні сорти, помітні за смаком.

Що бажано додати, так це недорогі наповнювачі — топінги і сиропи. Торгова націнка на них зазвичай дорівнює 100%, обладнання додатково не потрібно, а виручка зросте значно. Також подумайте про продаж випічки. Дуже прибутковою частиною бізнесу може стати і продаж меленої кави, який клієнт, задоволений якістю напою, можливо, захоче приготувати вдома.

Реклама: масштабні кампанії — гроші на вітер

Масштабні рекламні кампанії кав’ярнях не потрібні зовсім. Говорячи коротко, це гроші на вітер. А ось адресні промо-акції цілком підійдуть, якщо розрахувати їх стосовно цільової аудиторії. До речі, нею в більшості випадків є все-таки жіноча половина, в якій переважає молодь.

Грамотна акція може виглядати, наприклад, так: потенційному клієнту видається флаєр, завдяки якому другу чашку кави відвідувач отримує безкоштовно. Інший важливий рекламний хід — це привітність персоналу. Хороший бариста здатний завоювати серце клієнта без якихось додаткових знижок або подарункових «булочок».

Час пити каву або? ..

Отримавши таку їжу для роздумів, ви цілком можете зробити перші кроки для розвитку бізнес-проекту. Або, не виключено, вирішите, що це не зовсім «ваше». Тут теж нічого страшного немає — можна вивчити інші види бізнесу. Наприклад, дізнайтеся, чи вигідно відкривати магазин одягу або як відкрити перукарню з нуля.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Що ж стосується відкриття маленької кав’ярні, то вона розрахована на людей із середнім рівнем достатку, які схильні себе побалувати або іноді люблять добре відпочити. Також цей бізнес особливо актуальний для туристичних містечок. Якщо всі фактори складаються «за», то чому б не відкрити кав’ярню з нуля?

Ссылка на основную публикацию