Відкрити фотостудію з нуля — вартість, обладнання, ідеї

В останні роки у громадян Російської Федерації стрімко зріс інтерес до фотографії. Багато фотостудії, які до цього ледве зводили кінці з кінцями, стали щодня отримувати безліч замовлень. Їхніми клієнтами стають не тільки початківці і професійні моделі, які прагнуть створити якісне портфоліо в надії зацікавити власників глянцевих журналів. Багато пар стали дуже охоче брати участь в тематичних фотосесіях, завдяки яким поповнюють свої сімейні архіви.

Сьогодні дуже модно замовляти фотографа для того, щоб в професійних фотографіях відобразити цікаві моменти з життя дітей або домашніх вихованців. Саме стрімко зростаючий попит на фотографії і спонукав багатьох суб’єктів підприємницької діяльності відкрити фотостудії з нуля (вартість обладнання окупається вже в перший рік роботи).

У чому полягає головна відмінність фотостудії від фотосалону?

Вивчивши всі популярні ідеї бізнесу до 100000 рублів, багато російських громадян віддають перевагу розвитку в сфері фотографії. Кожен суб’єкт підприємницької діяльності повинен чітко розуміти, в чому полягає різниця між простим фотосалон і професійної фотостудією.

Порада: щоб почати розбиратися в цій термінології, слід зрозуміти, як працюють студія і салон, а також який спектр послуг вони пропонують.

Що стосується фотостудій, то в них можна зустріти майстрів фотографії найвищого класу. Їх послугами користуються люди різного віку і соціальних класів, яким необхідні якісні, цікаві та креативні знімки, які оброблені за допомогою спеціального програмного забезпечення. Фотографи, які працюють у фотостудії, за допомогою корекції, ретуші та інших професійних прийомів здатні змінити до невпізнання оригінальний знімок, усунути будь-які дефекти і додати антураж. Такі майстри працюють як в студіях, так і на природі, вдома замовника, в закладах громадського харчування, на виробництві, в офісах і інших цікавих місцях. Їх запрошують знімати на різних урочистих заходах:

 • дитячих ранках;
 • шкільних випускних;
 • весіллях;
 • ювілеях;
 • корпоративах;
 • танцювальних вечорах;
 • розважальних заходах і т.д.

У більшості фотосалонів відсутня можливість зустріти професіоналів, здатних зробити фотознімок твором мистецтва. Їхніми послугами, як правило, користуються російські громадяни, яким потрібні кольорові або чорно-білі фото на паспорт або на інші документи. Такі фотографи не покидають стін салонів і працюють з клієнтами в спеціально обладнаних кімнатах.

Як відкрити свою фотостудію з нуля?

Замислюючись над тим, з чого почати малий бізнес, кожен суб’єкт підприємницької діяльності повинен скласти бізнес-план, в якому важливо відобразити всі технічні та фінансові моменти. Проведені обчислення дозволять визначити, скільки грошей потрібно буде російським громадянам вкласти в фотобізнес як стартовий капітал. Грамотний план допоможе дати реальну оцінку рентабельності проекту і визначити, чи варто розвиватися в цьому напрямку або, наприклад, взяти орієнтир на заробіток в Інстаграме.

Порада: багато фахівців рекомендують починати такий бізнес по франшизі вже відомої і добре себе зарекомендувала фотостудії. В цьому випадку починаючим підприємцям вдасться уникнути найбільш поширених помилок, які можуть стати причиною фіаско.

Ідеї ??для фотостудії

Щоб просунути свій бізнес-проект на вітчизняному ринку, суб’єктам підприємницької діяльності потрібно вибрати і втілити в життя найбільш креативні ідеї. Бізнесмени повинні використовувати всі доступні інструменти, які дозволять залучити інтерес до нової фотостудії як цільової аудиторії, так і професійних фотографів, з якими бажано укласти договори про співпрацю на постійній основі. Можна направити комерційну пропозицію іншим студіям і запропонувати їм фінансово вигідний спільний проект.

Щоб зацікавити місцеве населення, потрібно використовувати різні ідеї:

 • регулярно проводити акції заходи;
 • випускати буклети, в яких будуть перераховані основні послуги фотостудії і вказані ціни зі знижками;
 • створити офіційний сайт, який повинен бути яскравим, барвистим, незабутнім і т.д.

Порада: суб’єкти підприємницької діяльності можуть відкрити такі види фотостудій: інтер’єрні, дитячі, домашні, міні-фотостудії. При виборі напрямку потрібно зіставляти бажання з фінансовими можливостями, так як, наприклад, для інтер’єрної фотостудії необхідне дороге обладнання.

франшиза фотостудії

Щоб на території Російської Федерації придбати франшизу популярної фотостудії, суб’єктам підприємницької діяльності необхідно попередньо уважно вивчити пропозиції, присутні в цій сфері. Важливим моментом при виборі франшизи є її вартість (можна придбати за 40 000 рублів) і розкрученість бренду. Багато франчайзери пред’являють до потенційних покупців завищені вимоги, які ставляться до:

 • кількості найманих працівників;
 • приміщенню;
 • досвіду штатного персоналу;
 • якості обладнання і т.д.

Реклама фотостудії

Перших клієнтів індивідуальний підприємець може знайти за допомогою реклами, яку розмістить на тематичних сайтах в інтернеті. Бажано завести офіційний сайт, на якому буде викладатися цікава і корисна для відвідувачів інформація. На цьому веб-ресурсі можна розміщувати найбільш вдалі фотографії (з дозволу клієнтів). Привернути увагу місцевого населення рекомендується за допомогою листівок, які можна вкидати в поштові скриньки, візиток або календарів, на яких міститься вся контактна інформація. В обов’язковому порядку потрібно замовити яскраву, креативну і інформативну вивіску, яка приверне увагу перехожих і пасажирів громадського та особистого транспорту.

Якщо суб’єкт підприємницької діяльності вирішить працювати по франшизі і зможе виконати всі вимоги франчайзера, він натомість отримає налагоджену схему ведення бізнесу, який він зможе розвивати під відомою торговою маркою. Протягом всього терміну дії відповідного договору з боку франчайзера буде надаватися всіляка підтримка — як технічна, так і консультаційна. Підприємцю не доведеться витрачати кошти на рекламу своєї фотостудії, так як за нього це зробить франчайзер під егідою широкомасштабної піар-акції, спрямованої на просування свого бізнесу в цілому.

Документальне оформлення

Щоб відкрити фотостудію, російським громадянам необхідно визначитися з юридичним статусом, в якому вони будуть розвивати цей бізнес-напрямок. Вони можуть вибрати будь-яку організаційно-правову форму, наприклад, товариство з обмеженою відповідальністю або ВП.

Фахівці настійно рекомендують проходити державну реєстрацію як ІП. Це пов’язано в першу чергу з відсутністю необхідності вести складний бухгалтерський облік, що вимагає від суб’єкта підприємницької діяльності спеціальних знань. Вибравши спрощений податковий режим, індивідуальний підприємець зможе самостійно займатися:

 • веденням в КУДіР обліку доходів і витрат;
 • обчисленням податкових зобов’язань;
 • складанням звітності;
 • сплатою податків, обов’язкових платежів і т.д.

Для отримання статусу індивідуального підприємця російським громадянам необхідно особисто звернутись до державного реєстратора за місцем своєї прописки. При собі потрібно мати паспорт (повинні бути присутніми всі важливі позначки) та ідентифікаційний податковий номер. В обов’язковому порядку слід пред’явити державному реєстратору квитанцію, що підтверджує факт сплати держмита. Якщо бізнесмен ставить перед собою далекосяжні плани і сподівається в найближчому майбутньому співпрацювати з великими рекламними компаніями і клієнтами, йому варто свій вибір зробити на користь товариства з обмеженою відповідальністю.

Варто відзначити, що фотостудії можуть працювати без ліцензій, тому що їм цілком достатньо стандартного пакета реєстраційних документів. Єдине, що доведеться зробити суб’єктам підприємницької діяльності, — так це отримати в пожежній інспекції дозвіл на відкриття фотостудії (цей документ буде оформлятися на приміщення, в якому ІП планує надавати профільні послуги).

Як вибрати приміщення для фотостудії?

Суб’єкти підприємницької діяльності, які вирішили відкрити фотостудію, повинні надати величезне значення питанню вибору приміщення. Їм слід дотримуватися рекомендацій, даних фахівцями в цій сфері:

 1. Фотостудія повинна розміщуватися якомога ближче до центральної частини населеного пункту. Незважаючи на те, що в таких місцях розмір орендної плати в кілька разів вище, ніж на околицях міста, в кінцевому підсумку понесені витрати досить швидко себе виправдають.
 2. При виборі приміщення варто звертати увагу на його квадратуру. Ідеальним варіантом стане студія, площа якої коливається в діапазоні від 50 до 60 кв.м. (Висота стель повинна бути не менше 3-х метрів, щоб можна було розмістити спеціальне обладнання). Також слід передбачити невелику, але комфортну кімнату для відвідувачів, санвузол і гримерку (в ній повинно бути дзеркало, стільці, натуральне і штучне освітлення).
 3. У приміщенні фотостудії повинні бути великі вікна, через які всередину будуть проникати промені сонячного світла. Ця вимога є обов’язковою, так як фотографи-професіонали працюють не тільки з штучним, але і з денним світлом.

Як тільки суб’єкт підприємницької діяльності знайшов відповідне приміщення, він повинен його придбати або оформити договір оренди. Відразу після завершення паперової тяганини можна приступати до ремонту, створення інтер’єру, монтажу систем освітлення і технічним оснащенням фотосалону. Велику увагу слід приділити питанню монтажу електричної проводки, яка в процесі роботи фотосалону буде піддаватися сильним навантаженням. Саме тому даний процес потрібно доручати професіоналам, у яких є допуск до проведення електромонтажних робіт. Що стосується створення інтер’єру, то в цьому питанні варто прислухатися до думки дизайнерів. Фахівці рекомендують виконувати в приміщеннях зонування, після чого в створених секторах можна застосовувати різні стильові рішення, наприклад, готику, класику, модерн і т.д.

Устаткування для фотосалону

Для того, щоб фотосалон почав свою роботу, суб’єкту підприємницької діяльності потрібно закупити спеціальне обладнання, витратні матеріали, меблі та інвентар:

 • офісні і м’які меблі, ширми, дзеркала, стільці, туалетний столик, стелажі;
 • комп’ютерне обладнання (повинно бути встановлено спеціальне програмне забезпечення, яким користуються професійні фотографи), телефони, факси, принтери і т.д .;
 • прасувальна дошка з праскою (для підготовки до зйомок костюмів);
 • манекени, тремпеля, вішаки;
 • системи освітлення (різноманітні);
 • професійні дзеркальні апарати;
 • різні фони і т.д.

Якщо суб’єкт підприємницької діяльності планує в своїй фотостудії проводити професійні зйомки, що передбачають залучення гриму, то йому потрібно відповідним чином оформити сантехнічне приміщення. У ньому необхідно встановити не тільки умивальник і інші прилади, але і душову кабінку, в якій клієнти зможуть змити зі свого обличчя і тіла косметику і фарбу.

В обов’язковому порядку слід встановити касовий апарат, так як зазвичай за такі послуги клієнти розплачуються готівкою. Для тих відвідувачів, які звикли робити безготівкові розрахунки, потрібно передбачити платіжні термінали. Суб’єкт підприємницької діяльності повинен організувати робочий процес таким чином, щоб відвідувачі не відчували дискомфорту.

Для нових та постійних клієнтів, які часом тривалий час нудяться в очікуванні своєї черги зануритися в світ фотомистецтва, потрібно встановити кулер з питною водою. Ідеальним варіантом стане установка кавового автомата, який буде готувати ароматну каву. Індивідуальний підприємець, який відкрив фотосалон, може в якості додаткового спрямування спробувати свої сили в вендінговому бізнесі. Почати слід з кавового автомата, до якого згодом можна приєднати снековий, що видає печиво, шоколад та інші продукти, що ідеально підходять для перекусу. Ними будуть активно користуватися не тільки відвідувачі фотосалону, але і багато його співробітники. В результаті суб’єкт підприємницької діяльності зможе отримувати додатковий пасивний дохід (особливого клопоту з такими апаратами немає, потрібно тільки періодично їх заправляти і забирати гроші).

Як знайти персонал для фотостудії?

Кожен індивідуальний підприємець або керівник комерційної організації, який відкрив фотосалон, повинен розуміти, що формування команди професіоналів є запорукою успіху і процвітання будь-якого бізнесу. Саме тому пошуком штатних співробітників потрібно займатися на початковому етапі організації бізнесу.

Якщо суб’єкт підприємницької діяльності є професійним фотографом, то йому доведеться найняти тих співробітників, які здатні взяти на себе вирішення питань, що стосуються паперів та роботи з клієнтами. Зазвичай в невеликих фотосалонах можна зустріти крім фотографів ще і прибиральниць, бухгалтерів, менеджерів, підсобних робітників.

На роботу найкраще приймати співробітників, які вже мають досвід роботи в даній сфері. В цьому випадку відпаде необхідність в їх навчанні, що може спричинити за собою додаткові фінансові витрати. Якщо індивідуальний підприємець планує працювати по франшизі, то його франчайзер буде займатися навчанням персоналу. В даний час багато суб’єктів підприємницької діяльності в питанні підбору персоналу вважають за краще заручатися підтримкою професіоналів. Вони звертаються в спеціалізовані агентства, які підбирають співробітників виходячи із заявлених роботодавцями вимог. У цьому випадку керівники фотостудій будуть захищені від нечесних на руку працівників, так як спеціалізованим агентством проводиться детальна перевірка їх трудової біографії.

Відкрити фотостудію з нуля — вартість

Кожного суб’єкта підприємницької діяльності, який планує відкрити фотостудію з нуля, хвилює питання, що стосується величини стартового капіталу і терміну окупності бізнес-проекту. Щоб отримати на нього відповідь, слід розглянути як приклад один бізнес-план.

Індивідуальний підприємець відкриває фотостудію. Йому довелося понести такі одноразові витрати на облаштування приміщення:

Статті витрат Сума витрат в рублях
Придбання меблів, спеціального обладнання 350 000
Оформлення реєстраційних документів 32 000
Косметичний ремонт в приміщеннях 198 000
Разом 580 000

Щороку суб’єкту підприємницької діяльності доведеться оплачувати такі витрати:

Статті витрат Сума витрат в рублях
Оренда приміщення 55 000
Рекламні акції 22 000
Заробітна плата працівникам 60 000
Інші витрати 10 000
Разом 147 000

Виходячи з вихідних даних, можна зробити висновок, що індивідуальному підприємцю потрібно 727 000 рублей стартового капіталу. Як показує практика, з одного фотостудії можна заробити в рік мінімум 800 000 рублей доходу. Ця цифра дозволяє стверджувати, що власнику фотостудії вдасться повернути вкладені кошти вже до кінця першого року роботи. На другому році він зможе отримувати чистий дохід (приблизно) в сумі 653 000 рублів на рік. Ця цифра вийшла в такий спосіб: 800 000 — 147 000 = 653 000 рублей.

Якщо суб’єкт підприємницької діяльності спочатку вибере правильну стратегію, то термін окупності стартових вкладень йому вдасться суттєво скоротити.

Спектр послуг, фотостудією послуг

Рентабельність даного бізнес-напрямку буде прямо залежати від того, які послуги зможе запропонувати суб’єкт підприємницької діяльності цільової аудиторії. Як правило, такі фотостудії надають такі види профільних послуг:

 • обслуговують весілля, корпоративи та інші урочисті та святкові заходи;
 • виконують предметну або студійну зйомки;
 • роблять виїзні фотосесії;
 • проводять дитячу, сімейну, тематичну фотозйомки;
 • створюють професійні фото для портфоліо моделей;
 • беруть активну участь в рекламних кампаніях (тісно співпрацюють з рекламними агентствами);
 • займаються виготовленням фото на документи і т.д.

В якості додаткових послуг сучасні фотостудії можуть пропонувати клієнтам:

 • прокат нарядів і різного реквізиту (для тематичних і креативних фотосесій);
 • створення зачісок, макіяжу, тематичного образу;
 • оформлення приміщень для зйомок в тому стилі, який замовить клієнт;
 • відновлення старих фотографій, переробка та друк знімків, створення фотокартин і т.д.

Збережіть статтю в 2 кліка:

В останні роки люди стали частіше фотографуватися, при цьому вони вважають за краще брати участь в креативних фотосесіях, на яких фотограф здатний проявити весь свій творчий потенціал. Затребуваність і відсутність жорсткої конкуренції в цьому бізнес-напрямку спонукають багатьох росіян відкривати фотостудії, які дозволяють їм отримувати досить пристойний дохід. Щоб бізнес підприємців процвітав, їм слід ще при проведенні реєстраційних заходів створити чіткий план дій. Також важливим моментом є здатність індивідуального підприємця організовувати процес фотозйомки таким чином, щоб повністю задовольнити бажання клієнтів. В цьому випадку фотостудія зможе дуже швидко знайти свою цільову аудиторію і приносити очікуваний дохід.

Ссылка на основную публикацию